Titel voor Marteijn en Niesen Val verstoort WK wielrenster Francke Tempo-Team sneuvelt in kwartfinale 32 Maandag 14 juli 2008 PZC Z door Peter de Brie GOES - Beach Soccer Tempo-Team heeft gisteren in de kwartfinale van de KNVB Beach Soccer eredi visie met 6-9 het onderspit moe ten delven tegen Augustin BDU uit Tiel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg handhaaft zich als debutant wel op het hoogste landelijke niveau. Beach Soccer Tempo-Team werkte zaterdag op het strand van Scheve- ningen de laatste groepswedstrijd af tegen Beach Boys uit het Noord-Hollandse Bergen. Na de re guliere speeltijd stond het 4-4. Ali Eryüriik zorgde voor alle Zeeuwse doelpunten. „In de verlenging verloren we met 4-6, zodat we vierde werden in on ze poule", verklaart speler-coach Veli Eryürük. Die vierde positie bracht de forma tie in de kwartfinale tegen de num mer één van poule A, de Tielse ti telkandidaat Augustin BDU. „Tot 3-3 bleven we goed bij en waren wij het steeds die op voorsprong kwamen", vertelt Eryürük. „We hadden door werk, vakanties en blessures maar twee wissels tot on ze beschikkeing en waren daar door dus nogal dun bezet. In de tweede helft kwamen we vervol gens heel snel 3-8 achter." De Zeeuws-Vlamingen zetten nog wel de achtervolging in. Bij 6-8 leek er zelfs nog enig perspectief te gloren. „Maar in de slotminuut kre gen we ook nog de 6-9 binnen. We hoeven ons echter nergens voor te schamen. We zijn in de ere divisie gebleven en die kwartfinale spelen op zo'n hoog niveau be schouwen we als een welkom toet je", blikt Eryürük terug. De zes doelpunten van Beach Soc cer Tempo-Team in de kwartfinale kwamen op naam van de twee in ternationals Daryl Rawidjan (twee keer) en Mevlüd Eryürük (één keer), aangevuld door Veli Eryü rük (twee keer en Remco van Leeuwen (één keer). Zaterdag staan in Scheveningen de halve finales van de eredivisie op het programma. Een dag later volgt de finale. Oud-Schouwse Boys prolongeren titel SCHARENDIJKE - Het beachsoccer- toernooi Kantje la Vantje op het strand bij beachclub Perry's in Scharendijke is net als vorig jaar ge wonnen door Oud-Schouwse Boys. De ploeg versloeg in de fina le De Tulpentoaners uit Roosen daal met 3-1. De Schouwse goals waren van Ben jamin Verwest, Mathijs Hage en Ramon Luiten. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Zierikzee. Schouws elftal onder 23 jaar verslaat Flakkee DIRSKLAND - Het oefenduel tussen het Schouws elftal onder 23 en hun leeftijdsgenoten van het Flak- kees elftal is in een 3-1-overwin- ning voor de Zeeuwse gasten geëindigd. Al na negen minuten maakte We sley Goud de openingstreffer. Vin cent Bakker en Ingmar Quist be paalden de ruststand op 0-3. In de tweede helft liet het Schouwse elf tal een handvol kansen liggen. Remy Scherbeijn in actie tijdens de mannen 3-finale op het Kikkertoernooi in Aardenburg. Samen met Tim Blondeel zou hij het onderspit delven tegen pa- trick Marteijn en Ivo Niesen. foto Camile Schelstraete. Bart van de Sande wint twee keer op tennistoernooi CÏinge. door Sven Bakker AARDENBURG - Het Kikkertoernooi werd gisteren bij tennisclub Sjef in Aardenburg afgesloten met de fina ledag. In het mannendubbelspel 3 was de zege voor Patrick Marteijn en Ivo Niesen. Marteijn - speler van Tiola uit IJ- zendijke - en Brabander Niesen na men het op tegen Tim Blondeel en Remy Scherbeyn. Blondeel komt uit België, maar is een vaste klant van tennisclub Sje£ waar Scherbeyn speelt. Blondeel en Scherbeyn hadden alleen in de eer ste set iets in te brengen, daarna was het verzet voorbij. Het werd 6-4 6-1 voor Marteijn en Niesen. Brigith de Waele van tennisclub De Boskreek (Breskens) liep nipt de titel mis in het vrouwenenkel spel 4. Zij bood goed partij tegen Sharon de Witte, maar verloor de met 5-7 4-6. In het gemengddub- bel 3 verloor De Waele samen met Sjef-speler Wesley van Noord in de halve finales van Karlijn Agten en Mart Flikweert. Agten en Flik- weert wonnen gisteren ook de eindstrijd door met 2-6 6-3 6-2 van Martine Simonse en Ivo Nie sen te winnen. In Ciinge werd gespeeld om de ti tels bij de twintigste uitvoering van het Sloebertoernooi. Daar liet Bart van de Sande weer eens zijn gezicht zien. De speler uit Bres kens, die vooral veel in België ten nist, greep de gelegenheid aan om beslag te leggen op twee overwin ningen: in het enkel- en het dub belspel in de derde categorie. In het enkelspel was Van de Sande op papier al de favoriet en maakte die verwachtingen waar door in twee sets Tom Huis te verslaan. Het werd 6-3 en 6-4. In het dubbel spel speelde Van de Sande ook al tegen Huis en was het weer Van de Sande die won. Samen met Jur- ran Schut werden Huis en Robin de Witte met 2-6 6-3 6-2 geklopt. Naast Bart van de Sande pakken ook Fanny Kool en Fred van Cau- teren twee titels op het Sloeber- toernooi op de tennisbanen van Clinge. In de 3-categorie van het ge- mengddubbelspel wonnen Fanny Kool en Fred van Cauteren. Zij versloegen Nathalie de Schepper en Niek de Koster in straight sets. Voor Fanny Kool was het de tweede overwinning van de dag, want net als Bart van de Sande pakte ook Kool twee titels op haar eigen vereniging van Game '78 in Clinge. In de eindstrijd versloeg Kool Sophie de Schepper met 7-5 6-3. De gemengddubbelpartij was niet de enige eindstrijd voor Fred van Cau teren; hij stond ook in de 4- en 5-finale van het enkelspel. De 4-finale ging met 0-6 1-6 verloren tegen Dominic de Maagt. In de 5 won Van Cauteren met 6-4 6-2 van Daniel Audenaerdt. Wielrenster uit Koudekerke in Kaapstad naar ziekenhuis. door Roeland van Vliet GOES/KAAPSTAD - Agnieta Francke heeft een bewogen weekeinde ach ter de rug. De wielrenster uit Koudekerke, die in Kaapstad mee doet aan het wereldkampioen schap voor junioren, kwam zater dag hard ten val tijdens het onder deel scratch en kon daardoor een dag later niet optimaal presteren tijdens de achtervolging. „Op een WK hoop je wat extra's te kunnen geven, maar dat lukte nu niet", liet ze vanuit de Zuid-Afrikaanse stad weten. De achttienjarige Francke kwam tijdens de scratch, een baanwed- strijd over 7,5 kilometer, in de ver drukking. „Ik reed bovenin de baan en zag de andere rensters ook steeds meer naar de buiten kant komen. Toen kon ik geen kant meer op en viel ik", vertelde de talentvolle wielrenster van Ra- bo Lady Force gisteravond. In totaal gingen acht van de acht tien rensters onderuit. Drie van hen - ook Francke - moesten naar het ziekenhuis. De Zeeuwse had een hoofdwond die gehecht moest worden en enkelen schaafwon den. Er werden zelfs nog foto's ge maakt van haar hoofd, maar daar op was niets te zien. Ze kon daar om gisteren gewoon meedoen op de 2 kilometer achtervolging. „Ik had natuurlijk wel wat last van die wondjes, maar tijdens de wed strijd heb ik er niet aan gedacht", zei Francke. Toch slaagde ze er niet in te pieken. Met een tijd van 2.36,2 minuten werd ze op de onge woon bobbelige baan achtste. Agnieta Francke is op het WK voor junioren achtste geworden op de achtervolging. Met enkele hechtingen in haar hoofd haalt ze niet de gehoopte tijd. „Over mijn klassering kan ik niet zo veel zeggen. Ik wist niet waar ik ten opzichte van de anderen stond. Maar ik had wel wat sneller willen zijn. Op trainingen heb ik al betere tijden neergezet." De Walcherse kan zich komende zondag revancheren. Dan doet ze, net als nog drie Nederlandse ren sters, mee aan de wegwedstrijd. Die gaat over 81,6 kilometer, ver deeld over zes rondes. „Het is een parkoers dat op en neer gaat, maar er zitten geen al te stijle klimmen in. Het moet wel te doen zijn", zei ze. „Misschien gaat het wel zwaar worden, maar dat komt dan voor namelijk door de afstand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46