Ergernis over indeling van weekmarkt Hobbyjazz met harde wind De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Slecht gesteld met zeehondjes Inbrekers stelen kluis, laptop en televisie Survivalmiddagen in De Boerenhoeve z PZC Maandag 14 juli 2008 13 Even lekker zonnebaden tussen de rommel op de braderie van Aardenburg. foto Camile Schelstraete Wethouder begrijpt niets van boosheid uitbaatster The Pub. door Raymond de Frel terneuzen - De herinrichting van de weekmarkt in Terneuzen valt niet bij alle ondernemers op de Markt in de smaak. Eigenaar Diny van den Berge van café The Pub is woedend op de gemeente Terneu zen. „Mijn klanten kijken uit op een afschuwelijke witte muur", zegt Van den Berge. Ze doelt op een marktkraam, dat het zicht vanuit haar kroeg en - nog belangrijker - vanaf haar ter ras belemmert. Vorige week woensdag liep de irritatie over de kraam even verbaal uit de hand. „De eerste weken stond de kraam tot aan mijn luifel, maar op ver zoek staat hij nu een paar meter verder van mijn café. Daardoor kan ik mijn terras gedeeltelijk uit zetten, maar er is geen hond die hier komt zitten. Omdat je vanach ter mijn tafeltjes helemaal niets meer ziet", aldus Van den Berge. „Maar waarom kan deze markt koopman niet een paar meter naar rechts opschuiven? Kijk, als de Café The Pub heeft geen hoge pet op van de nieuwe indeling van de weekmarkt op de Markt in Terneuzen. Wethouder Van Waes begrijpt de commotie niet. markt helemaal gevuld zou zijn, is het wat anders. Maar daar staat nu helemaal niemand. En de make laar naast mijn pand ondervindt er echt geen hinder van. Gaat de gemeente mijn verlies aan klandi zie compenseren?" Van den Berge is dus boos, maar weet tegelijkertijd dat ze geen poot heeft om op te staan. „Op de dag van de weekmarkt heb ik geen terrasvergunning, maar het uitstal len van tafeltjes op woensdag wordt al jaren gedoogd. En nu houdt de gemeente zich opeens strikt aan de regels. Deze koop man heeft voor deze plek een ver gunning. En niet voor een paar meter verderop." Om de weekmarkt gezelliger te ma ken, staan de marktkramen en wa gens zoveel mogelijk in twee rijen in het midden. Aan de kanten voor de cafés is er ruimte bedacht voor terrassen. Wethouder Adhé- mar van Waes van de gemeente Terneuzen begrijpt alle commotie dan ook niet. „Ook voor The Pub is er meer ruimte gemaakt voor een terras, zeker nadat de kraam van de ambulante handelaar een stuk naar voren is geplaatst. De reacties op de nieuwe indeling van de weekmarkt zijn wisselend. La ten we het er vooralsnog op hou den dat het een gewenningsproces is." Van Waes heeft deze week een gesprek met Van den Berge om de lucht te klaren. Braderie in Aardenburg biedt iedere toerist en inwoner wat wils. door Wilma Valk aardenburc - Alleen de wind speelde de braderie in Aardenburg zaterdag af en toe parten. Zo kon een 'echt' antiek kunstwerk om waaien of een 'uiterst duur made in China-glas' over straat rollen door een onverwachte windstoot. Desondanks werd de jaarlijkse bra derie vooral door het zonnige en droge weer goed bezocht. Er ston den bijna vijftig kramen in de Weststraat, waarvan de helft was gereserveerd door de onderne mers van de Kikkerstad. Rommel- verkopers waren er volop. Zij pas ten zich aan het soms verraderlijke weer aan, bijvoorbeeld met party tenten met zijwanden. Er was weer van alles te koop; bruidsja- 'Live jazz in een tuin zomaar door bezoekers, da's toch heel bijzonder' ponnen hingen naast flodderdas sen samen in een kraam met Sus- ke en Wiske-strips en al dan niet oorloze koffiekopjes. Voor de kerk had de carnavalsvere niging zijn vaste stek ingenomen. Hier stond de gaaibolbaan en was er een tap en een hamburger- kraam. „Wij voorzien in alle be hoeftes. Hier kun je spelen, eten, drinken en ook plassen", riep een bestuurslid. Feestelijk was het ook in de tuin van GaleRichel. Hier ga ven hobbymuzikanten spontaan miniconcerten. „Live jazz in een tuin zomaar door bezoekers, da's toch heel bijzonder", zei een en thousiaste luisteraar. Wie niet de weg naar de tuin wist te vinden, kon genieten van optredens van een drumband in de muziektent of van een dweilband. BenZeker.: vergelijkt en helpt u op weg! terneuzen - Het is slecht gesteld met jonge zeehonden in de Wes- terschelde en in mindere mate in de Oosterschelde. Veel dieren red den het niet zelfstandig en zijn zo wel dit jaar als vorig jaar opgevan gen door de Eerste Hulp bij Zee zoogdieren (EHBZ). Jaap van der Hiele van de EHBZ vindt dat zorgelijk. De Zeehonden crèche in het Groningse Pieterbu- ren heeft inmiddels besloten met een kennisinstituut een onder zoek te doen naar de oorzaak. Vorig jaar telde de EHBZ elf jonge zeehonden in de Westerschelde en vijf in de Oosterschelde. Van die elf in de Westerschelde zijn er acht opgevangen en van de vijf in de Oosterschelde drie. De meeste opgevangen jonge zeehonden in 2007 overleefden overigens en zijn teruggezet. Tot op heden zijn dit jaar in de Westerschelde acht zee hondjes geteld. Vijf van de acht ge telde jonge zeehonden zijn opge vangen, waarvan nog slechts één in leven is. terneuzen - Inbrekers hebben tus sen zaterdag 12.00 uur en zondag 17.00 uur toegeslagen in een wo ning in de Schelpenlaan in Terneu zen. De eigenaar van de woning mist een televisie, een laptop en een kluis met daarin persoonlijke pa pieren en een geldbedrag. Hoeveel de totale waarde van de buit is, kon de politie nog niet ze gen. SINT KRUIS - Marieke de Cocq en Niek Scheppers mo gen zich een jaar de beste boerin en boer van Sint Kruis noemen. Zij gingen na de Beste Boer wedstrijden op de kermis in het dorp met de gouden klomp naar huis. Sinds vrijdagavond is het feest in het dorp van de Peper- busse. Voor de wedstrijd Beste Boer moesten de jonge ren uit de buurt een aantal proeven afleggen: trekker- trek met een touw, een (nep)koe melken, jeu de boules spelen met een klomp en aardappelen, een wei verma ken en worstelen in de mestbocht. „Daar zit een soort mix a la Sint Kruis in", wist Hans Benne. „Beetje stro, zand, potgrond en vooral water. Wie het eerst eruit ge werkt is, heeft verloren." De spelregels werden soms ter plaatse aangepast. Het was een gezellig onderonsje met vooral jongeren uit Sint Kruis zelf en omliggende kernen zoals Aardenburg en Eede. Er stonden overigens ook andere activiteiten op het programma, zoals het spijkerslaan. foto Camile Schelstraete nieuwvliet - In- en outdoorcen- trum De Boerenhoeve in Nieuw- vliet houdt tot en met 16 augustus elke zaterdag survivalmiddagen. Er zijn vanaf 13.30 uur program ma's voor kinderen van acht tot dertien jaar en voor deelnemers vanaf dertien jaar. Instructeurs be geleiden deelnemers onder meer over een hindernisbaan, touwen- piste en tokkelbaan. Meer informa tie is te krijgen via 0117-371427.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43