Zeeland Sportvisclub ONI bijt van zich af Vijf gewonden bij Hoek en Sluiskil Plaats van beelden blijft leeg Al 12 jaar geen rijbewijs 0ostburgis een §root speeidorp ZEEUWS-VLAANDEREN 17 r£j\j 11 13 Terneuzenaar moet de cel in Meesleeptheater op Pastorale in Nisse Maandag 14 juli 2008 Ergernis over indeling van de weekmarkt in Terneuzen Tip? redtern@pzc.nl Terneuzense vereniging wil compensatie van Sportvisserij Nederland. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense vis club Ontspanning Na Inspanning (ONI) is vooralsnog niet van plan om zijn visrechten op het Kanaal van Gent naar Terneuzen te delen met andere Zeeuws-Vlaamse hen- gelverenigingen. Alleen als de lan delijke organisatie Sportvisserij Ne derland een duit in het zakje doet, wil ONI meewerken. De hengelsportverenigingen De Platzak uit Westdorpe, Geduld Overwint Alles uit Axel en de hen gelaars uit Aardenburg en Koe wacht hekelen het beleid van ONI, dat strikt de wettelijke regels voor viswateren naleeft. Na een wetswij ziging op i januari 2007 moeten sportvissers, die geen lid zijn van ONI, voor het vissen op het kanaal toestemming vragen aan de Ter neuzense club. Sportvisserij Nederland wil het conflict oplossen door ONI te be wegen leden van andere verenigin gen toe te laten op het kanaal, als zij maar over een kleine vispas be schikken. Zo'n pas maakt vissen met één hengel én met aangewe zen aassoorten mogelijk. ONI houdt echter voet bij stuk. „Alleen als Sportvisserij Neder land ons compenseert, werken wij mee. Wij hebben nu 850 leden, maar dit voorstel zou ons 250 tot 300 leden kosten. Die betalen 42 Een aantal Zeeuws-Vlaamse vis clubs wil graag op het Kanaal van Gent naar Terneuzen vissen, maar visvereniging ONI wil daar aan vooralsnog niet meewerken. euro contributie per jaar, waarvan twintig euro naar Sportvisserij gaat. Dus praten we toch over een dikke vijfduizend euro. Wij gaan volgend jaar een clubhuis bouwen aan de Otheense kreek, dus kun nen we een gat in onze begroting echt niet gebruiken", zegt ONI-voorzitter Ben van den Bos. Bovendien zou een verbod van Sportvisserij Nederland om per 1 januari 2009 opgeviste aal mee te nemen ook voor ledenverlies kun nen zorgen, vreest Van den Bos. „Ook die ontwikkeling vraagt om compensatie. De andere clubs zul- Ongelukken op de rijksweg bij Hoek en Tractaatweg bij Sluiskil. door Raymond de Frel HOEK - Bij ongelukken op de N61 bij Hoek en N62 bij Westdorpe zijn het voorbije weekeinde vijf mensen gewond geraakt. Een 34-jarige automobiliste uit Vlissingen schampte zaterdagmid dag om tien voor half drie op de rijksweg bij Hoek ter hoogte van de Hasjesstraat de auto van een 48-jarige vrouw uit Terneuzen, die stilstond om links af te slaan. Daar door raakte de Vlissingse op de an dere weghelft, waar ze frontaal op de auto van een tegemoetkomend echtpaar uit Terneuzen knalde. De vrouw belandde in een sloot naast het wegdek, waar ze met on bekende verwondingen door de brandweer uit haar wagen moest worden bevrijd. In de auto zat ook een hond, die is naar de dierenarts gebracht. De vrouw van het echt paar uit Terneuzen werd ook ge wond naar het ziekenhuis ge bracht. Haar man en de 48-jarige vrouw bleven ongedeerd. Op de Tractaatweg nabij Sluiskil ging het zaterdag rond midder nacht mis. Na een inhaalmanoeu vre belandden twee auto's van een 29-jarige man uit het Franse Valen ciennes en 19-jarige Terneuzenaar in de sloot. Een derde auto stopte daarna langs de kant van de weg. De Fransman en twee negentienjarige mannen uit de gemeente Terneu zen, inzittenden uit beide auto's, raakten daarop slaags. Zij zijn naar gevangenis Torentijd in Middel burg gebracht. De mannen zijn na verhoor weer vrijgelaten. Bij het ongeluk waren acht men sen betrokken, van wie zeven in de leeftijd van 18 tot 21 jaar uit de gemeente Terneuzen. Drie men sen, onder wie de Fransman, raak ten gewond. De politie heeft de zaak in onder zoek, mede omdat nog niet duide lijk is wie wie heeft ingehaald. Ook is niet duidelijk wie er achter het stuur zat. Op de Tractaatweg geldt een inhaalverbod. GOES - Een 38-jarige Goesenaar die in de nacht van vrijdag op zater dag in zijn auto is aangehouden in de Goese Polder, bleek al twaalf jaar zonder geldig rijbewijs rond te rijden. En dat was niet alles, want de poli tie merkte de man op, omdat hij slingerend reed. De Goesenaar bleek bijna vijf keer te veel alcohol in het bloed te hebben. Hij is mee genomen naar het politiebureau en ontving daar een proces ver baal. OOSTBURG - De Markt en het Ledel- plein in Oostburg waren zaterdag middag veranderd in een groot speelterrein voor de jeugd. Vooral het speelkussen, omge bouwd tot survivalbaan, en het wa terbassin waren in trek. Ook een rock-'n-rollkussen, in de vorm van een grote pudding, waarop op een wiebelend platform tweekampen werden uitgevochten, was een wa re publiekstrekker op de speelmid dag. Datzelfde gold voor een rond je op een quadbaan, waarvoor kin deren lang maar geduldig in de rij bleven staan. len het niet leuk vinden, maar wij willen geen schade lijden", aldus Van den Bos. „Wij vissen al sinds 1979 op het kanaal. Toen had nie mand interesse in dit water, om dat het erg vervuild was. Maar vóór de industriële ontwikkelin gen was de visstand er wel heel goed. Dat hebben wij altijd in het achterhoofd gehouden. Want door nieuwe technieken zou het wel licht weer verbeteren. Tja, en nu is het op het kanaal dus weer heel goed vissen." ONI overlegt na de zomer verder met Sportvisserij Nederland. Kunstenaar: te veel rompslomp om route weer te completeren. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Vlaamse kunste naar Chris Ferket ziet het niet zit ten om twee vernielde beelden op de Scheldeboulevard in Terneuzen te vervangen. Begin vorige week werd de start van de jaarlijkse beeldenroute ont sierd door de praktijken van vanda len. Zij hadden het gemunt op een stenen vrouwentorso van kunste naar Nand Huyghe en het stalen beeld De Kapitein van Antoon Ma- hieu. De politie nam de restanten mee. Inmiddels hebben de kunste naars hun werken terug, maar die zijn volgens Ferket niet meer te herstellen. De schade bedraagt zo'n tienduizend euro, die door de verzekering wordt vergoed. „Ik heb wel overwogen om de rou te te completeren met twee nieu we beelden, maar dat zou toch te veel rompslomp met zich mee brengen", zegt Ferket. „De hele hei sa van transport bijvoorbeeld. Dat neemt niet weg dat de beeldenrou te nog attractief genoeg is." Ferket neemt bij een volgende editie geen extra maatregelen. „Tegen bel hamels kun je je niet wapenen. Die heb je toch niet in de hand." TERNEUZEN - Een dertigjarige man uit Terneuzen is zaterdagavond in gerekend door de politie, nadat hij in de Dr. Buijzestraat in zijn woon plaats klappen had uitgedeeld. In een woning sloeg hij een 24-jari- ge en een 20-jarige man. Buiten had hij het gemunt op twee vrou wen van 29 en 38 jaar. De oorzaak van de ruzie ligt in de relationele sfeer. Alle betrokkenen komen uit Terneuzen, behalve de 20-jarige, die in de gemeente Hulst woont. De verdachte zit nu in Torentijd. Een 34-jarige vrouw uit Vlissingen belandde op de N61 bij Hoek met haar auto in de sloot. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41