Vaste klanten pakken de titel Val verstoort WK wielrenster Francke Schouws elftal onder 23 jaar verslaat Flakkee Oud-Schouwse Boys prolongeren titel Zenit Sint Petersburg elfde na 4-1 -zege 32 Maandag 14 juli 2008 PZC S DIRSKLAND - Het oefenduel tussen het Schouws elftal onder 23 en hun leeftijdsgenoten van het Flak- kees elftal is in een 3-1-overwin- ning voor de Zeeuwse gasten geëindigd. Op een goed bespeelbaar veld in Dirksland speelden de Schouwena- ren een prima eerste helft. Vooral het middenveld, met onder ande ren Leen IJzelenberg, Thomas Groeneveld en Mats Willemse, was op dreef. Achterin gaf de ver dediging onder aanvoering van een sterk spelende Rudi van der Bijl nauwelijks kansen weg. Het was daarom niet vreemd dat er na negen minuten reeds een 0-1-stand op het scorebord stond. De actie was van Thomas Groene veld. De afronding kwam via Ing- mar Quist uiteindelijk op naam van Wesley Goud die de bal het laatste beslissende zetje meegaf Dik twintig minuten later, nadat het Schouwse team al enkele kan sen op de 0-2 had laten liggen, was het Vincent Bakker die op aan geven van Wesley Goud van dicht bij de marge op twee doelpunten bracht. Ingmar Quist bepaalde ruim vijf minuut voor rust de stand op 0-3. Na de thee werd de wedstrijd wat evenwichtiger. De vele wisselingen aan Schouwse zijde hadden niet het gewenste effect. Bovendien sloop er, mede door de ietwat mak kelijk verkregen voorsprong voor rust, enige gemakzucht in de ploeg. Toch hadden de bezoekers ruimer afstand moeten nemen van de gastheren uit Flakkee. Ar jan Smalheer tot drie keer toe), Ingmar Quist, Thomas Groeneveld en Leen IJzelenberg verzuimden echter allen goede kansen te benut ten. In plaats van een ruime overwin ning op de leeftijdsgenoten van de Flakkeese selectie werd het een kwartier voor tijd zelfs nog 1-3. On danks nog enkele mogelijkheid voor de gastheren betekende dit meteen ook de eindstand van een wedstrijd die het aankijken meer dan waard was. SCHARENDIJKE - Het beachsoccer- toernooi Kantje la Vantje op het strand bij beachclub Perry's in Scharendijke is net als vorig jaar ge wonnen door Oud-Schouwse Boys. De ploeg versloeg in de fina le De Tulpentoaners uit Roosen daal met 3-1. De Schouwse goals waren van Benjamin Verwest, Mat hijs Hage en Ramon Luiten. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Zierikzee. Er deden twaalf man nen- en zes vrouwenteams mee. MOSKOU - Trainer Dick Advocaat heeft gisteravond met Zenit Sint Petersburg in de Russische com petitie gewonnen van Khimki. De regerend landskampioen zegevier de met 4-1. Andrei Arsjavin maakte in de slot minuut het laatste doelpunt. Het was pas de derde competitiezege in negen wedstrijden voor Zenit, dat met dertien punten op de elf de plaats staat. Zege tennisduo Van der Have en Van der Linde in Zierikzee. door Sven Bakker ZIERIKZEE - De 25e editie van het Dikke Torentoernooi is voor John van der Have en Jan van der Linde op een succes uitgelopen. Zij won nen in Zierikzee de zesde catego rie van het mannendubbelspel. Van der Have en Van der Linde zijn vaste klanten bij de Schouwse tennistoernooien. Altijd dubbelen zij samen en vaak gaan zij ook met de hoofdprijs naar huis. Dat is zo'n beetje het verhaal rond de 40-jarige Van der Have en de 41-ja- rige Van der Linde. De spelers van tennisclub Scharen- Wielrenster uit Koudekerke in Kaapstad naar ziekenhuis. door Roeland van Vliet GOES/KAAPSTAD - Agnieta Francke heeft een bewogen weekeinde ach ter de rug. De wielrenster uit Koudekerke, die in Kaapstad mee doet aan het wereldkampioen schap voor junioren, kwam zater dag hard ten val tijdens het onder deel scratch en kon daardoor een dag later niet optimaal presteren tijdens de achtervolging. „Op een WK hoop je wat extra's te kunnen geven, maar dat lukte nu niet", liet dijke versloegen in de finale de als nummer twee ingeschaalde Leen Sandee en Peter Sandee in straight sets. Het werd 6-4 en 6-2. Voor John van der Have beteken de die zege dubbel feest, want eer der op de finaledag van gisteren pakte hij samen met Adelinde Struijs de overwinning in het ge- mengddubbelspel 6. Met 6-3 6-4 wonnen Van der Have en Struijs van Renate Slootmaker en Patrick Renger, waardoor Van der Have het toernooi zonder setverlies af sloot. Slootmaker en Renger had den in de halve finales nog ge zorgd voor de uitschakeling van Jan van der Linden en Loekie den Hollander. Mark Passchier had weinig in te brengen in de finale van het man- ze vanuit de Zuid-Afrikaanse stad weten. De achttienjarige Francke kwam tijdens de scratch, een baanwed- strijd over 7,5 kilometer, in de ver drukking. „Ik reed bovenin de baan en zag de andere rensters ook steeds meer naar de buiten kant komen. Toen kon ik geen kant meer op en viel ik", vertelde de talentvolle wielrenster van Ra- bo Lady Force gisteravond. In totaal gingen acht van de acht tien rensters onderuit. Drie van hen - ook Francke - moesten naar het ziekenhuis. De Zeeuwse had een hoofdwond die gehecht moest worden en enkelen schaafwon- nenenkelspel 5. De speler van ten nisclub Duiveland uit Nieuwer- kerk moest zijn meerdere erken nen in Erik de Bruyn uit Belgie. De Bruyn, die al jaren achter el kaar vanuit zijn thuisland de over steek naar Zierikzee maakt voor het Dikke Torentoernooi, won met 6-3 6-0. Succes voor Leo Nouwen en Me- rijn de Vos was er in het mannen- dubbel 5. In de finale, die volledig bestond uit spelers van de organi serende vereniging Zierikzee, won nen Nouwen en De Vos met twee- In het mannenenkelspel 5 heeft Mark Passchier in Zierikzee wei nig in te brengen tegen de Belg Erik de Bruyn. In de finale wint De Bruyn met 6-3 6-0. den. Er werden zelfs nog foto's ge maakt van haar hoofd, maar daar op was niets te zien. Ze kon daar om gisteren gewoon meedoen op de 2 kilometer achtervolging. „Ik had natuurlijk wel wat last van die wondjes, maar tijdens de wed strijd heb ik er niet aan gedacht", zei Francke. Toch slaagde ze er niet in te pieken. Met een tijd van 2.36,2 minuten werd ze op de onge woon hobbelige baan achtste. Agnieta Francke is op het WK voor junioren achtste geworden op de achtervolging. Met enkele hechtingen in haar hoofd haalt ze niet de gehoopte tijd. maal 6-3 van Peter Godrie en René Schimmelpennink. Een thuiszege was er ook voor Mir jam van Splunder en Gerrit van Splunder. In de eindstrijd van het gemengddubbelspel 5 gaven Inge Cobussen en Leon Weeda goed te genstand, maar waren uiteindelijk net niet opgewassen tegen Van Splunder en Van Splunder. Het werd 6-4 7-5. Mirjam van Splunder pakte de dubbel door ook nog eens het vrouwendubbel 5 te winnen. Sa men met Cathrin Kurz werden Monique van der Meer en Margot Traa verslagen: 6-3 en 6-3. Het mannenenkelspel 6 ging naar Pie- ter den Hollander, die tegen Ste ven Marteijn goed terugkwam na setverlies. Het werd 1-6 6-3 en 6-4. „Over mijn klassering kan ik niet zo veel zeggen. Ik wist niet waar ik ten opzichte van de anderen stond. Maar ik had wel wat sneller willen zijn. Op trainingen heb ik al betere tijden neergezet." De Walcherse kan zich komende zondag revancheren. Dan doet ze, net als nog drie Nederlandse ren sters, mee aan de wegwedstrijd. Die gaat over 81,6 kilometer, ver deeld over zes rondes. „Het is een parkoers dat op en neer gaat, maar er zitten geen al te stijle klimmen in. Het moet wel te doen zijn", zei ze. „Misschien gaat het wel zwaar worden, maar dat komt dan voor namelijk door de afstand." John van der Have in actie tijdens finale van het mannendubbel 6. Hij pakte de titel samen met Jan van der Linde. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40