I? 'Hé buurman! We hebben last van je!' 200m2 van de reepe VAN IWAARDEN Meer foto's en een filmpje van Scheldepop 2008 www.pzc.nl/foto's PZC Maandag 14 juli 2008 3 SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 SCHOENMODE I SCHILDERSBEDRIJF dag wat tegenvallen, maar dat is niet meteen 'slecht' te noemen. Op zondag weten klinkende na men als Krezip, Di-rect en Nick 8c Simon én prachtig weer bedui dend meer publiek naar de Axelse Vlakte te trekken. Dat neemt niet weg dat de tegen vallende opkomst op zaterdag jam mer is. „Het terrein is heel groot. En om dat er vijf podia zijn lijkt het ner gens echt druk. Maar stiekem is er toch best veel volk op de been. Ik vind het echt prachtig dat zoiets in Zeeuws-Vlaanderen wordt gehou den", zegt bezoeker Frank Reijns. Timothy van Damme uit Terneu- zen sluit zich bij die woorden aan. „Niets dan lof, het zit organisato risch goed in elkaar. Ik heb wel één grote 'maar'. De podia staan echt veel te dicht bij elkaar, waar door toeschouwers én artiesten Di-rect trekt op de tweede dag veel mensen naar de Axelse Vlakte. door Raymond de Frel Hij is zich er waarschijnlijk niet van bewust. Op een festival rondlopen met een opblaasbare variant van Nijntje is misschien vooral alternatief, maar tegelijkertijd slaat deze bezoeker van Scheldepop zaterdagmiddag de spijker op zijn kop. Het konijntje van Dick Bruna is voor kleintjes, voor pasgeboren kindjes. En kleine kinderen? Die hebben nou eenmaal last van kinderziek tes, hoe mooi, schattig en fantas tisch ze ook zijn. Zo is het ook met Scheldepop. Nie mand, nee niemand, die tijdens de eerste editie een negatieve toon wil laten overheersen. Want een festival op poten zetten met vijf podia, een mini-kermis met reu zenrad, een keur aan eettentjes en zelfs een heus kinderdorp... dat ge last hebben van het geluid van an dere optredens", aldus Van Dam me. Beef-zanger Pieter Both laat dat za terdag duidelijk merken. „Hé buur man!", schreeuwt hij richting de beukende beats in de dancetent. „We hebben last van je! Zet dat ding eens wat zachter!" Jeroen Dieleman uit Terneuzen deelt de kritiek van de reggaezan ger. „Ik heb ook medelijden met bands die tegelijkertijd met een hoofdact in een van de tenten spelen, want daar zie je dan vaak helemaal nie mand staan. Ik denk dat het met twee podia minder ook best kan slagen. Misschien wil de organisa tie voor de eerste keer iets teveel, maar aan de andere kant: dit is door deze opzet wel een uniek fes tival. Dus hoop ik dat dit evene ment een vervolg krijgt." tuigt van lef, dat verdient applaus. Ia, het bezoekersaantal mag met ongeveer 2500 mensen op zater- Nijntje, symbool voor Scheldepop La Ventura

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3