waarvan je op adem komt 'Die acht cent gaat koppen kosten' De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Schouwse selectie veld in tegen SBV Excelsior Filmcamera gestolen uit auto in Renesse Toervierdaagse beleeft twintigste editie Redders op pad voor boot met motorstoring SPZC Maandag 14 juli 2008 13 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Recron waarschuwt voor termijneffect op Veerse middenstand. door Wendy van den Hurk domburg - Acht cent, wat is nou acht cent toeristenbelasting meer? Aardig wat, als je het vermenigvul digt met gemiddeld honderddui zend overnachtingen. Als de cam pinghouders dat van tevoren had den geweten, hadden ze dat geld wel beter weten te besteden. De gemeente Veere verhoogt toe ristenbelasting, nu 92 cent per per soon per nacht, naar een euro. Te gen alle afspraken in, mopperen Recron, Vekabo en Hiswa. De orga nisaties hebben 'een jaarlijkse aan passing gelijk aan de inflatie' nog vers in het geheugen. „Het vervelende is dat er toeristen zijn die bijvoorbeeld al een arran gement tegen laag tarief voor het najaar van 2009 hebben geboekt", legt regiomanager Arthur van Dis seldorp van de Recron zijn frustra tie uit. „De campinghouder heeft hen een bepaald bedrag voorge schoteld en hij kan het niet maken om nu nog met die acht cent aan te komen zetten. En dus betaalt hij het vaak maar uit eigen zak. Al les bij elkaar opgeteld is dat een flink bedrag. Daar hadden ze vast liever een nieuwe speeltuin van aangeschaft." De Recron rekent door. Want als die toeristen straks door beginnen te krijgen dat een nachtje verblij ven in de gemeente Veere ineens een euro kost, houden ze de rest van de vakantie wellicht de hand op de knip. „Dat gaat de midden stand merken. Op termijn gaat het toch koppen kosten", voorspelt Van Disseldorp. De belastingen voor inwoners van Veere stijgen niet, die voor gasten wel. Van Dis seldorp kan de redenering niet vol gen. „Zeker niet omdat het toeris me een neergaande markt is. En wat doet een monopolist als de overheid? Die verhoogt de tarie ven. Terwijl toeristen in een buur gemeente als Borsele geen cent toe ristenbelasting hoeven te betalen." Van Disseldorp ziet maar één voor deel: de belastingmaatregel is voor drie jaar vastgelegd, dus de onder nemers weten weer even waar ze aan toe zijn. „Maar dan? Wethouder Van Taten- hove heeft al gezegd dat de tarie ven weer zullen stijgen. Maar daar kan de raad nog een stokje voor steken." BURGH-haamstede - Het is sport vereniging DFS uit Burgh-Haam- stede weer gelukt. Na eerder Sparta Rotterdam (2005), RKC uit Waalwijk (2006) te gast te hebben gehad komt nu - net als vorig jaar - de Rotterdamse voetbalclub Ex celsior naar Burgh-Haamstede voor een wedstrijd tegen een Schouwse Selectie. Excelsior komt dinsdag 29 juli naar Burgh-Haam stede. De oefenwedstrijd tegen de Schouwse Selectie begint om 19.30 uur en wordt gespeeld op sport park Van Zuijen. renesse - Op de Laone in Renesse is zaterdagmiddag een personen auto opengebroken. Uit de auto zijn een foto- en film camera en kledingstukken gesto len. Ook gingen de dieven aan de haal met het navigatiesysteem van de auto, meldde de politie gisteren. De totale waarde van de gestolen spullen bedraagt meer dan dui zend euro. De politie heeft een onderzoek in gesteld. goes - De Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse beleeft dinsdag 22 juli tot en met vrijdag 25 juli de twintigste editie. Jaap Platteeuw uit Goes, organisator van het eer ste uur, verwacht een recordaantal deelnemers. „Al 450 fietsers heb ben zich vooraf ingeschreven, te gen 250 a 300 in voorgaande jaren. Als die trend doorzet, komen we boven de duizend." Veel drukker hoeft het van hem niet te worden. Platteeuw houdt het liever klein schalig. stellendam - De bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM-station Stellendam kwam vrijdag in actie voor een boot met motorstoring. Na onge veer 30 minuten was de redding boot ter plaatse. Eerst werd een be manningslid overgezet die bekeek wat er mis was met de motor. Er bleek een touw in de schroef te zit ten. Na een paar pogingen gelukte het, het touw uit de schroef te ver wijderen en toen bleek alles weer normaal te werken. vergelijkt en helpt u op weg! De kerktuin achter de gereformeerde kerk in Zierikzee is ontworpen door gemeentelid Jaap Lodders (foto). Samen met een aantal mede-gemeenteleden deed hij ook de aanleg. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37