Zeeland PZC 11 Steun voor plan hangplek gebroken glas Hoge sterfite onder zeehondjes SCHOUWEN-DUIVELAND 12 Nostalgisch feestje rond ingebruikname stravalje Al twaalf jaar geen rijbewijs Geen idee Meesleeptheater op Pastorale in Nisse Maandag 14 juli 2008 Brouwse Dag trekt naar schatting tienduizend bezoekers Tip? redzzee@pzc.nl NOORDWELLE - Gedeputeerde Toine Poppelaars reisde ervoor af naar Noordwelle, er waren trekpaarden, een smid, kleder drachtvereniging De Arke en smeuig commentaar in onver valst Zeeuws van Endrik en Wullum. Noordwelle maakte zater dag van de ingebruikname van de stravalje aan de dorpsring een nostalgisch getint feestje. Een aanwinst voor het dorp volgens gedeputeerde Poppelaars. Met het in de stravalje leiden van een Zeeuws trekpaard ver richtte Poppelaars de officiële openingshandeling waarna de hoefsmid aan de slag kon. Ook werd een oude gedenksteen onthuld, herinnerend aan de vuurtoren die ooit in Noordwelle stond. foto Ronald den Dekker Welzijnshuis positief over ideeën jeugd Sirjansland. door Piet Kleemans SIRJANSLAND - Niet langer praten en onderzoeken maar doen. Wat de dorpsraad Sirjansland betreft kan snel begonnen worden met uitvoering van de plannen voor een hangplek in het dorp. De dorpsraad weet zich inmiddels ver zekerd van de steun van het Wel zijnshuis. Zo moeilijk is het allemaal niet vol gens Gerard Oele van de dorps raad Sirjansland. Een stukje trap veld verharden, wat voetbalgoal- GOES - Een 38-jarige Goesenaar die in de nacht van vrijdag op zater dag in zijn auto is aangehouden in de Goese Polder, bleek al twaalf jaar zonder geldig rijbewijs rond te rijden. De politie merkte hem op, omdat hij slingerend reed. De man had bijna vijf keer te veel alcohol in het bloed. Hij is meegenomen naar het politiebureau en ontving een proces verbaal. tjes, basketbalbaskets en simpel zit- meubilair en klaar is Kees. Toch wordt over de plannen voor een hangplek voor de Sirjanslandse jongeren al twee jaar gepraat. Oele: „Het is helemaal volgens het boekje gegaan. Praten, onderzoe ken. Jongeren erbij betrekken. De mening van de inwoners van het dorp peilen. Het is naar ons idee nu echt tijd voor daden. Het laat ste wat we willen is weer een 'ver diepend' onderzoek. Nu het Welzijnshuis zich achter de plannen voor de hangplek heeft geschaard heeft Oele goede hoop dat de hand aan de ploeg ge slagen wordt. „De gemeente heeft eerder aangegeven dat verbeteren RILLAND - Het is slecht gesteld met jonge zeehonden in de Wester- schelde en in mindere mate in de Oosterschelde. Veel dieren redden het niet zelfstandig en zijn zowel dit jaar als vorig jaar opgevangen door de Eerste Hulp bij Zeezoog dieren (EHBZ). Jaap van der Hiele van de EHBZ vindt dat al zorgelijk, maar hij staat er vooral van te kijken dat tus sen de opgevangen jonge zeehon den veel te vroeg of enkele dagen van de leefbaarheid in onder meer Sirjansland prioriteit heeft. Dat kunnen ze nu bewijzen." Is de be slissing eenmaal gevallen dan kan het volgens hem snel gaan. „Er is nu een trapveldje grenzend aan het schoolplein. Als je een deel daarvan verhard en je zet er zo'n basketbalkooi neer dan ben je al een heel eind. Een paar balken om te zitten, klaar. Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld te zijn." Op Sirjansland staan voor wat be- Er wordt al twee jaar gewerkt aan plannen voor een hangplek voor de jeugd van Sirjansland. De dorpsraad dringt aan op snel le uitvoering van de plannen. oude dieren zitten. De Zeehonden crèche in het Groningse Pieterbu- ren heeft inmiddels besloten met een kennisinstituut een onder zoek te doen naar de oorzaak van dit verschijnsel. Vorig jaar telde de EHBZ elf jonge zeehonden in de Westerschelde en vijf in de Ooster schelde. Van die elf in de Wester schelde zijn er acht opgevangen en van de vijf in de Oosterschelde drie. „Dat is dus 75 procent", aldus Van der Hiele, „terwijl dat percen- treft de plannen voor de hangplek alle neuzen dezelfde kant op vol gens Oele. „Wij weten in Sirjans land precies wat we willen." Oele schat de kosten van het inrichten van de hangplek in Sirjansland op zo'n 45.000 euro. Geen kleinig heid. „Maar dan ben je ook voor jaaren onder de pannen en je moet niet vergeten dat je door de jeugd een eigen ontmoetingsplek te geven je ellende als vandalisme kunt voorkomen. We hebben met de laatste jaarwisseling gezien wat vuurwerk aan kan richten. Er was overlast van de jeugd, er is overlast van de jeugd. En daarom is het nu echt tijd om actie te onderne men." tage in het Waddenzeegebied rond de 20 procent schommelt." De meeste opgevangen jonge zee honden in 2007 overleefden overi gens en zijn naderhand terugge zet. Tot op heden zijn dit jaar in de Westerschelde acht zeehondjes geteld en in de Oosterschelde twee. De laatste redden het tot nu toe zelfstandig. In de Westerschel de zijn vijf van de acht getelde jon ge zeehonden opgevangen, waar van nog slechts één in leven is. RENESSE - Een 26-jarige inwoner van Zierikzee is in de nacht van za terdag op zondag met een gebro ken glas in het gezicht geslagen. Het incident voltrok zich in een horecagelegenheid aan de Hoge- zoom in Renesse. Het slachtoffer kreeg achttien hechtingen in de huisartsenpost. De vermoedelijke dader, een 21-jarige man uit Hoo- gerheide, is gearresteerd en in ver zekering gesteld. «cwwsï; Tip? redactie@pzc.nl Het was een lange dag geweest. De tropische hitte in de Bredase dansschool had er stevig inge hakt. Liters cola en de zenuwen hadden de honger weggehouden bij de jonge wedstrijddansers. Maar eenmaal op de achterbank terug naar huis, kreeg het kna gend gevoel de overhand. De da me van het zwierende paar belde haar moeder om te melden dat ze waarschijnlijk binnen een uur tje thuis zou zijn. „Wat eten we?", vroeg ze ter afsluiting van het gesprek. „Oh lekker..", klonk het de andere inzittenden droog jes in de oren, en ze hing op. „We eten'geen idee'. Dat vind ik al tijd het lekkerst, want dan wordt het meestal iets van de afhaal."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35