Gerechtigheidspartij wil samenleving verlossen van de groene wurggreep Dodendans Golf van inbraken in bedrijfspanden cl> nazomerfestival.nl rfa zeeland 26 ciug t/m 6 sept 2008 Gewapende overval op horecabedrijf Vlissingen mm I I M |Q| is fPffc #1§ dm? ap— MS™" &Fwt H Hl H mm B mM m i %m PZC Maandag 14 juli 2008 15 door Ben Jansen BIERVLIET - Hij doorspekt zijn be toog met tussenzinnen als 'Men sen, waar zijn we nou mee bezig', 'Hoe haal je het in je kop' en 'Het gaat van kwaad tot erger'. Ton Veldkamp uit de buurtschap Drie wegen bij Biervliet, voorzitter en - wat hemzelf betreft - beoogd lijst trekker van de Gerechtigheidspar tij, heeft weinig aansporing nodig. De naam van zijn partij doet ver moeden dat heel wat onbillijkheid valt aan te pakken. „Absoluut", be aamt hij grif, „onrecht moet wor den bestreden en feitelijke onjuist heden aangepakt." Veldkamp (59) zoekt daarvoor me destanders die de Gerechtigheids partij willen vertegenwoordigen in gemeenteraden, Provinciale Staten en de Tweede Kamer. Hij heeft al enkele belangstellenden in de gemeenten Borsele en Reimers- waal. Het onrecht dat de Gerechtigheid- partij signaleert, zit voornamelijk in de groene hoek. Ontpoldering en de dreigende teloorgang van de mosselsector zijn volgens Veld kamp voorbeelden van te ver door gevoerde invloed van milieu- en natuurorganisaties. Voorbeelden ook die de Gerechtig heidspartij al enige bijval hebben opgeleverd. En dat terwijl de partij tot nu toe nauwelijks aan de weg heeft getimmerd. Veldkamps stel ling is dat groene organisaties ei genlijk niets om de natuur geven en dat het ze alleen om geld gaat. Ze houden de politiek in een groe ne wurggreep. In die redenering betaalt de burger ten onrechte. En dat terwijl de Gerechtigheidspartij die burger juist uitzicht wil ver schaffen op welvaart en welzijn. Veldkamp: „Om dat te bereiken moeten maatregelen worden ge troffen die hard zijn, maar nodig." Hij heeft gemerkt - onder meer door zijn telefoontjes naar het ra dioprogramma 'Zegt u het maar' van Omroep Zeeland - dat de op vattingen van zijn partij aanslaan. „Kijk eens naar de ontpoldering. We zitten met een wereldwijd voedseltekort en we laten prima landbouwgrond onder water lo pen. Waar zijn we toch mee be zig?" In de tien kernpunten van het pro gramma van de Gerechtigheidspar tij staat over dit onderwerp: „De ontpoldering van Zeeland gaat niet door. Als de dijken worden doorgestoken zal de Gerechtig heidspartij dit ongedaan maken. De dijken gaan gewoon weer dicht." Dat ongedaan maken moet, geeft Veldkamp toe, niet al te letterlijk worden genomen. „Dat mag je in overdrachtelijke zin zien, maar het geeft wel aan hoe hoog die kwes tie ons zit." En dan het streven van de natuur beschermingsorganisaties de mos selvisserij op de Waddenzee beëin digd te krijgen. Veldkamp: „Waar hebben we het nu over? Over het vervoer van mosselen van de Waddenzee naar Zeeland. Daar moet de Raad van State een stokje voor steken. Wat levert dat nu op voor de natuur? 'De gele rugstreeppad! Hoeveel van die beesten wil je hebben?' Niets, maar het bestaan van drie st vierduizend gezinnen die hun in komen aan de mosselsector ontle nen, staat wel op het spel. Met dank aan de groene actievoerders en politici." Nog een voorbeeld: de bouw van een nieuw theater op de plaats van Miniatuur Walcheren in Mid delburg komt mogelijk op losse schroeven te staan omdat op die plek de gele rugstreeppad huist. Veldkamp, smalend: „Het is toch niet te geloven. De gele rugstreep pad! Hoeveel van die beesten wil je hebben?" De voorman van de Gerechtig heidspartij is er ook allerminst van overtuigd dat de uitstoot van kool dioxide tot opwarming van de aar de leidt. „Er zijn wetenschappers die juist beweren dat het kouder wordt. En trouwens, zou het zo erg zijn als de aarde opwarmt? Dan kan in Siberië op uitgebreide schaal tarwe worden geteeld en hebben we een oplossing voor het wereldvoedselvraagstuk. En - ook niet gek - de burger bespaart op energiekosten omdat hij minder hoeft te stoken." Als de Gerechtigheidspartij het voor het zeggen krijgt, gaat de sub sidiekraan voor milieu- en natuur organisaties dicht en valt zelfs te overwegen ze te verbieden. Zeker als hun procedures de Nederland se economie schaden. Veldkamp: „In dat geval passen ze wat ons be treft in het profiel van een crimine le organisatie." Sinds oktober probeert Veldkamp met zijn Gerechtigheidspartij aan de weg te timmeren. Veldkamp is vier jaar geleden neer gestreken in Driewegen. Hij had plannen om in Zeeuws-Vlaande- ren onder de naam Wild Cat een wildpark te beginnen. Die heeft hij wegens tegenwerking inmid dels laten varen. Hij verzorgt in en om zijn woning wel drie wolven, vijf Saarlooswolfs- honden, twee Australische din go's, twaalf witte postduiven, twee Boa constrictors en wat goudvis sen. De Gerechtigheidspartij is al tien jaar geleden opgericht door de Goese advocaat Joost Wilgers. De ze heeft in het verleden enig op zien gebaard met procedures tegen het Wereldnatuurfonds, het minis terie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en het toenmali ge Foster Parents Plan. www.gerechtigheidspartij.nl VLISSINGEN - T\vee mannen heb ben in de nacht van vrijdag op za terdag een horecazaak in Vlissin gen overvallen. Het personeel van de onderne ming aan de Boulevard zag rond het tijdstip van kwart over één twee onbekende mannen de zaak binnenlopen. De mannen bedreigden de aanwe zige personeelsleden met een wa pen en roofden enkele honderden euro's uit de kassa. Vervolgens heb ben de overvallers de horecazaak verlaten. De politie Zeeland heeft de zaak in onderzoek. WOLPHAARTSDIJK - Verschillende bedrijven in Midden-Zeeland zijn het afgelopen weekeinde slachtof fer geworden van inbrekers. In de nacht van zaterdag op zon dag werden in Wolphaartsdijk twee recreatiebedrijven op de Veer- weg bezocht. Uit het ene bedrijf werd een paar duizend euro gestolen en uit het andere bedrijf gingen de inbrekers er vandoor met enkele honderden euro's. Ook werd ingebroken in een recreatiebedrijf aan de Zand- kreekweg in Wolphaartsdijk. Bij deze onderneming werden een on bekend geldbedrag en twee foto toestellen gestolen. Een bedrijf uit Kapelle ontdekte gisteren dat er was ingebroken in zijn loods aan de Wemeldingse Zandweg. Het is nog volgens de politie niet bekend of hier iets is gestolen. Op de Eendrachtsweg in Tholen werd in dezelfde nacht ingebroken in een winkelpand. Er werden en kele honderden euro's gestolen. Op de Muidenweg in Arnemuiden werd ingebroken in het receptiege bouw van een recreatiebedrijf. Uit het gebouw werd voor zover be kend niets weggenomen. Ook de ze inbraak werd gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag. Of er sprake is van enig verband tussen de misdrijven is nog niet duidelijk. Ton Veldkamp: 'Als de dijken worden doorgestoken zal de Gerechtig- heidspartij dit ongedaan maken. De dijken gaan gewoon weer dicht'. foto Peter Nicolai theater op locatie festivalhart flbdij Middelburg Dodendans is de bekroning von vijfentwintig joar huweiijksellende die €dgar en Alice tegenover de buitenwereld vieren ols hun zilveren bruiloft. €en bunkerlandschap niet ver van de UUalcherse kust, vormt het ideale decor voor deze beroemde huwelijksoorlog. gratis brochure kaarten info hoofdsponsor ///A nozomerfestival.nl deltA of T 0900 33 000 33 (0.4S P/9) llliè.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27