Zeeuwse fietsvierdaagse jubileert De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Brutale roof bij theater Nieuwland n Ideaal droogrek voor duikpakken Gewonden bij ongeval in Nisse BPZC Maandag 14 juli 2008 13 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl BenZeker. ïl vergelijkt en helpt u op weg! Dieven gaan bronzen everzwijnen met betonschaar te lijf. V'ËRUÖDC» Tl D'üii<m va(AtftriUg aügwi/tlflf M- tot e<i ?ivet «Amfctg 7 ««ptitótfer I6Ö6 OifSNSi Dl WiONCSfii NISSE - Op de kruising Drieweg/ Grotedijke in Nisse zijn gisteren om 17.10 uur bij een aanrijding drie gewonden gevallen. Een tachtigjarige automobilist uit Goes reed over de Grotedijk, ko mende uit de richting van de Bril- letjesdijk. Hij verleende op de krui sing geen voorrang aan een van links komende 41-jarige bestuur der uit de gemeente Reimerswaal. De bejaarde man en een inzitten de en een vrouwelijke inzittende uit de andere auto zijn met onbe kend letsel naar het ziekenhuis ge bracht. Allebei de auto's raakten beschadigd. KATTENDIJKE - Weer of geen weer, aan de Katten- dijksedijk tussen Kattendijke en Wemeldinge zijn vrijwel altijd duikers te vinden. Belgen voeren steevast de boventoon. Vanaf zaterdag 2 augustus 2008 (24.00 uur) tot en met zondag 7 september 2008 (24.00 uur) zul len zij rekening moeten houden met beperkingen op hun ideale duikstek, meldt Rijkswaterstaat nu ai op informatieborden aan de dijk. In die perio de wordt in de vaargeul voor de binnenvaart in de Oosterschelde gebaggerd. Een deel van het baggerzand wordt in een put ten noordoosten van Kattendijke gestort. Dat kan leiden tot vertroebeling van het water. Voor duikers kan dit gevaarlijk zijn. Vandaar dat Rijks waterstaat een (beperkt) duikverbod instelt, in twee talen. 'Verboden te duiken' en 'Défense de plonger'. De informatieborden doen tot het ver bod ingaat alvast uitstekend dienst. Zaterdagmid dag hingen duikers er hun pakken aan te drogen. Gewoon lekker handig. foto Willem Mieras Organisator Platteeuw verwacht dit jaar een recordaantal fietsers. door Harmen van der Werf GOES - De Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse beleeft van dinsdag 22 juli tot en met vrijdag 25 juli de twintigste editie, laap Platteeuw uit Goes, organisator van het eer ste uur, verwacht een recordaantal deelnemers. „Al 450 fietsers heb ben zich vooraf ingeschreven, te gen 250 a 300 in voorgaande jaren. Als die trend zich doorzet, komen we boven de duizend." Veel drukker hoeft het niet te wor den van de Goesenaar. De Zeeuw se Rijwiel- en Toervierdaagse houdt het liever kleinschalig en wil zeker niet de kant op van de grote broer, de Drentse Fietsvier daagse. Vele duizenden rijwielers doen daaraan mee. „Niet iedereen vindt dat even leuk, dat massale", weet Platteeuw, al spiegelt hij zich wel aan Drente. „Bij ons is het klei ner, maar gezelliger." Platteeuw levert terloops het be wijs. „Het klinkt misschien gek, maar wij hebben geen gebrek aan kader." Meet dan vijfentwintig vrij willigers helpen mee. Goes is als vanouds de uitvalsbasis van de Zeeuwse Rijwiel- en Toer vierdaagse. Enkele jaren is ook van uit Middelburg gereden, maar dat was geen succes. Deelnemers kun nen dit jaar opnieuw kiezen uit drie afstanden: 25, 40 en 60 kilo meter. Voor de tweede keer doen ook scootmobielers mee, op de 25 kilometer, met begeleiding. De af stand 40 kilometer is over het alge meen het populairst, gevolgd door de 60 kilometer. Vertrekpunt is da gelijks Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes van 8.30 tot 13.00 uur. De eindcontrole is elke dag om 17.00 uur. Het voordeel van Goes als start punt is dat routes in alle windrich tingen kunnen uitwaaieren, naar Noord-Beveland (noord), richting Yerseke (oost), naar Wolphaarts- dijk (west) en de Zak van Zuid-Be veland (zuid). „En het mooie is", vindt organisator Platteeuw, „dat je merkt dat een hoop mensen die komen fietsen, Zeeland zo voor het eerst leren kennen." Goes is als vanouds de uitvalsba sis van de Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse die twintig jaar bestaat. Van 22 tot en met 25 juli wordt die dit jaar verreden. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Top punt van brutaliteit: midden in de nacht je auto met aanhanger een doodlopend maar druk bebouwd straatje in rijden, tevergeefs twee bronzen beelden proberen te ste len en een paar uur later vrolijk te rugkomen met een betonschaar. Het gebeurde zaterdag bij theater De Wegwijzer, aan de Molenweg in Nieuw en Sint Joosland. Alleen wat afgezaagde kabels herinneren nog aan de twee bronzen everzwij nen, die daar stonden. De beelden, vermoedelijk afkomstig uit de Ant werpse Zoo, waren bij elkaar tien duizend euro waard. Buurtbewo ners aan de Molenweg hoorden za terdagnacht om 4.00 uur een auto met aanhanger het straatje in rij den. De dieven kwamen er toen waar schijnlijk achter dat de bronzen beelden met dikke kabels aan de grond verankerd waren. En dus kwamen ze rond 6.30 uur terug. Buren hebben dat weer gehoord, maar dachten dat het de theaterei genaar was. „Ik heb namelijk ook een busje", verklaart Arnout Schop. „De tweede keer hadden ze succes. Ze hebben de zwijnen zo ver opgetild dat de kabels losser kwamen te zitten. Die hebben ze toen doorgeknipt. Dat moet met een betonschaar zijn gebeurd, an ders krijg je dat niet voor elkaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25