Toezicht op jagers faalt Politie schiet Vlissinger in been Dulfer blaast Scheldepop los Fatale stormloop enzseh: Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 Algemeen klassement 1. Kirchen(Lux) 38.07.19 2. Evans (Aus) 0.06 3. Vandevelde (VSt) 0.44 28. Ten Dam (Ned) +5.17 Vandaag de etappe: Pau-Hautacam (156km) zie pagina's 21,22, 23,24,30 en 31 en www.pzc.nl Politie komt niet toe aan jaarlijks huisbezoek wapenbezitters. door Hanneke Keultjes en Marcel Proos DEN HAAG - Het toezicht op jagers en andere legale vuurwapenbezit- ters schiet ernstig tekort. De poli tie moet de circa zeventigduizend eigenaren van een vuurwapen ten minste één keer per jaar thuis be zoeken, maar doet dat te weinig. Dat blijkt uit onderzoek van pers bureau GPD. De korpsen zeggen dat ze te weinig mensen hebben om te controleren. Volgens de Wet wapens en muni tie moet de politie jaarlijks contro leren of eigenaren thuis veilig om springen met hun vuurwapens en kogels. Het gaat om zowel jagers als sportschutters. De wapens moeten ongeladen in een kluis lig gen, met de patronen in een afzon derlijk afsluitbaar vak. Ook kan de politie onderzoeken of iemand bij voorbeeld labiel is. Alle 25 korpsen is gevraagd hoe vaak ze huisbezoek afleggen. De politie in Utrecht presteert het slechtst. Dat korps bezoekt tien procent van de vergunninghou ders. Elders loopt het beeld sterk uiteen. De korpsen van Flevoland en Groningen zeggen iedereen te bezoeken. De politie Zeeland laat weten 'eens in de zoveel jaar' te controleren. Bij wetsovertreding kan de politie de wapens in beslag nemen en de vergunning intrekken. Amsterdam trekt jaarlijks ongeveer tien vergun ningen in, Twente vijf tot tien. Het ministerie van Justitie heeft er begrip voor dat er te weinig contro le is door personeelsgebrek en geeft de politie tijd om een oplos sing te vinden. De politietop vindt dat de korpsen zich meer moeten FWj Lang niet alle legale wapenbezitters worden jaarlijks persoonlijk door de politie bezocht zoals de Nederlandse wetgeving voorschrijft. richten op wapenbezitters over wie klachten zijn. Het heeft wei nig zin iemand te controleren die zich al jarenlang aan de wet houdt, zegt hoofdcommissaris Bert Wijbenga, portefeuillehouder legale wapens bij de Raad van Hoofdcommissarissen. Wijbenga: „De meeste vuurwapen- bezitters houden zich aan de re gels en vertonen goed gedrag." Bo vendien worden vergunningen pas verstrekt na een uitgebreide check en moeten vuurwapenbezitters jaarlijks op het bureau verschijnen voor een administratieve controle. ALk\ pagina 4: hoe groter het kaliber, s hoe mooier 8e Etappe 1. Cavendish (GBr) 4.02.54 2. Ciolek (Dui) z.t. 3. Casper (Fra) z.t. 21. Langeveld (Ned) z.t. 9e Etappe 1. Ricco(lta) 5.39.28 2. Efimkin (Rus) +1.04 3. Dessel (Fra) +1.17 38. Ten Dam (Ned) z.t. Agent grijpt in als man collega met een mes te lijf dreigt te gaan. RENESSE - Een 38-jarige Vlissinger is in de nacht van zaterdag op zon dag in Renesse door de politie in zijn been geschoten. Dat gebeurde nadat een ruzie on der personeelsleden in een restau rant in Renesse uit de hand dreig de te lopen. De 38-jarige man uit Vlissingen had het aan de stok met een 41-ja- rige man uit Den Haag. Waar de ruzie over ging is op dit moment nog niet bekend. De poli tie werd gealarmeerd en op het moment dat deze arriveerde dreig de de Vlissinger de man uit Den Haag met een mes te lijf te gaan. De situatie was volgens de politie dermate dreigend dat besloten werd het dienstwapen te gebrui ken om de man uit Vlissingen uit te schakelen door hem in het been te schieten. Zowel de Vlissinger als de man uit Den Haag is door de politie aange houden. De man uit Vlissingen is voor be handeling van zijn schotwond overgebracht naar een ziekenhuis. Op het moment van het incident waren er geen klanten meer aan wezig in de horecagelegenheid. Een woordvoerder van de politie laat weten dat bij 'dergelijke inzet ten van het dienstwapen' altijd on derzoek wordt gedaan door de rijksrecherche. Dat zal ook in dit geval gebeuren. Hangende dat onderzoek wil de Zeeuwse politie nog geen nadere informatie verstrekken over de exacte toedracht van het incident in de Schouwse horecagelegen heid. KHARTUM - Een stormloop in de Sudanese stad Omdurman heeft gisteren 23 levens geëist. Een me nigte poogde een stadion binnen te komen om een ceremonie voor dienstplichtigen bij te wonen. Politie heeft wel wat beters te doen dan jagers te controleren reageer op www.pzc.nl Provinciebestuur neemt bevolking niet serieus 12% aantal reacties: 412 Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Zomerkrant: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. TERNEUZEN - Saxofinist Hans Dulfer begeeft zich onder Axelse Vlakte. foto Ronald den Dekker het publiek op de eerste dag van Scheldepop 2008. Za terdag viel de belangstelling voor het evenement wat te- pagina 2 en 3: dit is de basis voor het gen, maar gisteren vonden veel mensen de weg naar de -Is nieuwe Lowlands

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1