eens mee kijken naar die weg' Politie heeft veel getuigen nodig Brutale roof bij theater Nieuwland De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? w PZC Maandag 14 juli 2008 1 3 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl De nieuwe panoramaweg in Westkapelle: geen vrijliggend fietspad, ondanks de wens van de Dorpsraad. foto Lex de Meester nieuw- en sint joosland - Top punt van brutaliteit: midden in de nacht je auto met aanhanger een doodlopend maar druk bebouwd straatje in rijden, tevergeefs twee bronzen beelden proberen te ste len en een paar uur later vrolijk te rugkomen met een betonschaar. Het gebeurde zaterdag bij theater De Wegwijzer aan de Molenweg in Nieuw en Sint Joosland. Alleen wat afgezaagde kabels herinneren nog aan de twee bronzen everzwij nen, die daar stonden. De beelden, vermoedelijk afkomstig uit de Ant werpse Zoo, waren bij elkaar tien duizend euro waard. Buurtbewo ners aan de Molenweg hoorden za terdagnacht om 4.00 uur een auto met aanhanger het straatje in rij den. De dieven kwamen er toen waarschijnlijk achter dat de bron zen beelden met dikke kabels aan de grond verankerd waren. En dus kwamen ze rond 6.30 uur terug. Buren hebben dat weer gehoord, maar dachten dat het de theaterei genaar was. „Ik heb namelijk ook een busje", verklaart Arnout Schop. „De tweede keer hadden ze succes. Ze hebben de zwijnen zo ver opgetild dat de kabels losser kwamen te zitten. Die hebben ze toen doorgeknipt. Dat moet met een betonschaar zijn gebeurd, an ders lukt het je niet." De zwijnen waren op ware grootte gemaakt. Een bewakingscamera filmde de diefstal weliswaar, maar nam niet op. Schop: „Er zit geen recorder in. Dat is dus het eerste dat ik ga doen, want we hebben ook nog Ja panse koikarpers. Vervolgens is de verzekering aan zet. Dat is goed ge regeld, maar die unieke beelden krijgen we er niet mee terug." Moord en gewapende overval bezorgen veel onderzoekswerk. door Wendy van den Hurk vussingen - Waarom kozen ze dit pand uit, waarom deze mensen? Over de gewapende overval aan de Jacoba van Beierenweg in Vlis- singen zegt de politie nog volledig in het duister te tasten. De bewo ner van de woning aan het afgele gen landweggetje achter de wijk Lammerenburg, zag donderdaga vond om 21.30 uur twee mannen op zijn oprit lopen, richting zijn voordeur. Hij kende het tweetal niet. Op het moment dat de 36-ja- rige bewoner de voordeur opende, drongen de twee mannen zijn huis binnen. Onder bedreiging van een vuurwa pen doorzochten ze de woning. Uiteindelijk gingen ze er na drie kwartier met een geldbedrag van door. Hoeveel precies, dat heeft de politie nog niet in beeld. De bewo ner is niet gewond geraakt. De politie zegt 'nog volop bezig' te zijn met het onderzoek. Daarbij kan ze hulp van getuigen goed ge bruiken. Mensen die donderdaga vond tussen 21.30 en 22.15 uur iets verdachts hebben gezien in de om geving van de Jacoba van Beieren weg kunnen zich melden op het politiebureau in Vlissingen of op telefoonnummer 0900-8844. Tot dusver hebben zich nog geen getuigen gemeld. Over de moord op de Vlissingse Iionka Toth, vori ge week zaterdag, is evenmin nieu we informatie binnengekomen. Jongen (17) beroofd na het hardlopen zoutelande - Een Duitser (17) is gisterochtend vroeg in een woning aan de Molenweg in Zoutelande beroofd. Dat gebeurde toen hij te rugkwam van joggen. Het slachtof fer wilde de deur openen toen er opeens een gewapende man ach ter hem stond die hem dwong naar binnen te gaan en geld eiste. Hij gaf de overvaller enkele tiental len euro's. Een andere bewoner, die net naar beneden kwam, kon de rover de deur uitpraten. Die ver dween met een maat per scooter. MB BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13