Buitenland Sudanese 'president aangeklaagd KRAS.NL BREEZES RESORT SPA CASINO* CHOGOGO RESOR AVILA HOTEL**** 4-sterren resort'. Curacao, het grootste eiland van de Nederlandse Antillen, heeft haar bezoekers ongelooflijk veel moois te bieden. Kilometerslange stranden, tropische planten, prachtige landhuizen, een kleurrijke en levendige hoofdstad, heldere baaien, mooie hotels met geweldige faciliteiten... dat en nog véél meer is Curacao! Boekt u nu een reis naar dit prachtige vakantie-eiland met verblijf in juli, augustus óf september dan profiteert u van spectaculaire prijsverlagingen tot wel 400 p.p.! Curapao heeft echt alles in huis voor een heerlijk en ontspannen verblijf! Shoppen in Willemstad, pootje baden in de glasheldere zee, cocktails drinken in gezellige beachbars, genieten van de natuur, grotten ontdekken, de door de wind gevormde dividivi-bomen aanschouwen, watersporten, een gokje wagen in casino's, uitgaan tot in de late (of vroege) uurtjes... Op dit stukje 'Holland in de tropen' zult u zich absoluut uitstekend vermaken! Eerste bevel Strafhof voor berechting van zittend staatshoofd. 1. _DEN HAAG - Hoofdaanklager Luis [Moreno Ocampo zal de rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) maandag vragen een arresta tiebevel uit te vaardigen tegen pre sident Omar al-Bashir van Sudan. Dat heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren beves- tigd. De krant Washington Post had het nieuws eerder op de dag ge meld op basis van anonieme diplo matieke bronnen bij de Verenigde Naties. Het ICC in Den Haag heeft voor maandag een persconferentie aan gekondigd. Daar zal aanklager Mo reno details bekendmaken over een nieuwe zaak over Darfur. In die regio in het westen van Sudan zijn sinds 2003 al zeker 300.000 mensen omgekomen door etnisch geweld. Bovendien zijn meer dan twee miljoen mensen van huis en haard verdreven of op de vlucht ge slagen. Met name de beruchte Arabische Janjaweed-militie houdt huis on der de zwarte burgerbevolking. De regering in Khartum wordt be schuldigd van steun aan de Janja- weed. De Verenigde Staten hebben de ge beurtenissen in Darfur bestem peld als genocide. De VN-Veilig- heidsraad in New York gaf het ICC in Den Haag in 2005 de op dracht oorlogsmisdaden in Darfur te onderzoeken. Als Moreno de Kamer van Vooron derzoek in de Darfur-zaak maan dag vraagt om een arrestatiebevel tegen Bashir, zullen de rechters naar verwachting enkele weken de tijd nemen om het bewijsmateri aal te bestuderen. Die taak valt toe aan drie vrouwelijke rechters uit Ghana, Letland en Brazilië. Als de rechters inderdaad een ar restatiebevel uitvaardigen tegen Bashir, is dat de eerste keer dat het ICC een zittend staatshoofd wil opsporen en berechten. Het ook in Den Haag gevestigde loegosla- vië-Tribunaal vaardigde in 1999 een aanklacht uit tegen Slobodan Milosevic, de toenmalige president van Joegoslavië. Het vooruitzicht van een mogelijk arrestatiebevel tegen Bashir heeft al voor de nodige onrust gezorgd. Bashir-kenners waarschuwen voor agressieve reacties. Buitenlandse hulporganisaties in Sudan hebben al extra veiligheids maatregelen genomen en bereiden uit vrees voor represailles de eva cuatie van een deel van het perso neel voor. Ook de VN maken zich zorgen om hun personeel. Samen met de Afri kaanse Unie heeft de organisatie een vredesmacht van bijna tiendui zend militairen gestationeerd in Darfur. Dinsdag nog werden zeker zeven leden van die vredesmacht in een hinderlaag gelokt en ge dood. Er zijn aanwijzingen dat de Sudanese regering achter het inci dent zit, aldus een VN-bron. Het Strafhof vaardigt waarschijn- iijk een arrestatiebevel uit tegen Omar al-Bashir, de president van Sudan. Hij wordt beschuldigd van volkerenmoord. Kerncentrale Frankrijk moet voorlopig dicht PARIJS - De Franse autoriteiten heb ben gisteren bevolen dat de kern centrale Tricastin in Zuid-Frank rijk tijdelijk zijn deuren moet slui ten vanwege eerder deze week ge lekte uraniumhoudende vloeistof Het bedrijf Socatri moet alle activi teiten in de centrale staken en vei ligheidsmaatregelen nemen om herhaling te voorkomen, stelde de Franse nucleaire waakhond ASN. EU-geld Palestijnen raakt uitgeput BRUSSEL - De Europese hulpgelden voor de Palestijnen raken half juli uitgeput, waarschuwde EU-com- missaris Ferrero-Waldner gisteren. Hij meent dat het nu de beurt is aan Arabische staten 'om hun broeders en zusters in de Palestijn se gebieden te helpen'. De EU gaf de eerder beloofde 440 miljoen, de VS gaven 400 miljoen. Vijf doden door oude munitie in Vietnam HANOI - In Vietnam zijn deze week vijf mensen omgekomen bij explosies van uit de Vietnamoor- log overgebleven wapentuig. Drie jongens tussen de 12 en 24 kwa men om toen bommen die zij bij het hoeden van waterbuffels in de bosjes hadden gevonden, afgingen. Sinds het eind van de Vietnamoor- log in 2975 zijn 38.000 mensen ge dood door onontploft wapentuig. Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 19/7 t/m 24/3 Het fraaie 4-sterren Avila Hotel ligt aan een prachtig privé-strand en op loopafstand van het historische centrum van Willemstad. U kunt ook gebruik maken van de gratis shuttlebusservice die 2x per dag van en naar het centrum rijdt. Deze luxe accommodatie is gevestigd in een voormalige gouverneurswoning en staat bekend om zijn bijzondere sfeer en karakteristieke uitstraling. Het hotel beschikt o.a. over diverse restaurants en bars, zwembad met gratis ligstoelen en een gratis tennisbaan. In de Relax au Paradis Spa kunt u heerlijk genieten van allerlei beautybehandelingen en massages. U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. een 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25303 Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 19/7 t/m 24/3 Het 3-sterren-plus Breezes Resort Spa Casino ligt direct aan een lang en schitterend strand en op kleine afstand van het bekende Mambo Beach, het Seaquarium en diverse uitgaansgelegenheden. Het hotel beschikt o.a. over diverse restaurants en bars, 3 zwembaden met zonneterras en ligstoelen, een 'swim-up-bar'. meerdere jacuzzi's, spa-centeren dagelijks entertainment. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel o.a. tennisbanen, een fitnessruimte, een klimwand en vele mogelijkheden voor watersporten. Voor de duikliefhebbers is er een 5-sterren duikschool. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. een 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25300 waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Profiteer van spectaculaire prijsverlagingen! •3 LA GOMERA - Zestig Afrikanen kwamen gisteren in een dagen. Vroeger probeerden veel Afrikanen de Middel- bootje aan op het strand in La Gomera op de Canari- landse Zee over te steken, nu trachten zij Europa te be- gsche Eilanden. Vier van de migranten uit Guinea-Bissau reiken vanuit landen in West-Afrika zoals Mauritanië. 5,zijn overleden. Elf zijn er na enkele dagen zonder drink- De oversteek naar de Canarische Eilanden is echter veel pwater slecht aan toe. Het is de derde tragedie in enkele langer en dus gevaarlijker. foto Carlos Fernandez/EPA Vrouwen kopen online abortuspillen LONDEN - Vrouwen in landen waar abortus beperkt is toegestaan, ge bruiken het internet om medicij nen te kopen die de zwangerschap afbreken. Vrouwen in meer dan ze ventig landen met abortusrestric ties hebben onder meer via de website Women on Web de pillen van no dollar (ongeveer 70 euro) gekocht. De pillen zijn niet altijd succesvol. Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 19/7 t/m 24/3 Het 4-sterren Chogogo Resort ligt aan de Jan Thiel Baai, vlakbij het strand dat gratis toegankelijk is voor gasten. Op het strand vindt u o.a. een zeilschool en een PADI- duikschool. Het resort beschikt o.a. over een open air lobby, internetfaciliteiten, bar en een restaurant met een uitgebreide kaart. In de prachtige Caribische tuin ligt het zwembad met apart kinderbad, een zonneterras met ligstoelen en gratis handdoekenservice. Ook zijn er regelmatig sfeervolle barbecues en live-muziekavonden. Tevens zijn de nieuwe appartementen Superior en studio's Superior bij Chogogo beschikbaar. U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. een 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25302 PZC Zaterdag 12 juli 2008 7 www.curacaoinjo.nl Luxe 4-sterren hotel nabij Willemstad! Direct gelegen aan een lang schitterend strand!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7