beker Tegenslag voor Powell Franky Weemaes wint de sprint in Heinkenszand Sport Zomérouiz B H# i pzc Zaterdag 12 juli 2008 3? Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de tweede van vier Tour-quizzen. Na de Tour de France volgt een weekje rust en dan wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Nederlandse vraag L 1In 1991 stapte de complete PDM-wielerploeg uit de Tour. De renners waren ziek geworden door een bepaald middel. Welk middel? A.THG B. Intralipid C. Epo D. Amfetamine Zeeuwse vraag 2. Kwieke ogen achter glas slim en sluw duwend als het moet en steeds op vinkeslag. Over welke Zeeuwse renner gaat het gedicht van Willie Verhegghe, waarvan dit de eerste strofe is? A. Cees Priem B. Jan Raas C.JodeRoo D. Cees Bal Fotovraag 3. Wie is deze oud-winnaar van de Tour? A. Bernard Hinault B. Bernard Thevenet C. Laurent Fignon D. Raymond Poulidor Gele-truivraag 4. Wie was de laatste Italiaanse renner die de Tour de France won? A. Gianni Bugno B. Ivan Basso C. Marco Pantani D. Claudio Chiapucci Mail uw antwoorden naarsportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: OPLOSSING 1B(Pieter Weening) 2 D (Jan Raas) VORIGE 3 A(Miquel Indurain) 4 A (Wim van Est) WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting John Mol uit Nisse winnaar geworden van de 25 euro. Vormgeving: RolantQuist. Samens UIT Knieoperatie voor tennisser Robin Haase den haag - Robin Haase moet een operatie aan de knie ondergaan. Vanwege de ingreep kan de Haag se tennisser komende week niet meedoen aan de Dutch Open in Amersfoort. Hij is naar verwach ting zo'n vijf tot zes weken uitge schakeld. Vorig jaar haalde Haase de halve fi nales bij het graveltoernooi in ei gen land. Haase heeft al enige tijd last van het gewricht. Erik Pieters verkast van Utrecht naar PSV eindhoven - Erik Pieters (19) speelt de komende vier seizoenen voor PSV. De Eindhovense club en FC Utrecht bereikten gisteren een akkoord over de overgang van de verdediger. De jeugdinternational had bij FC Utrecht nog een doorlopend con tract tot medio 2011. Hij veroverde het afgelopen seizoen een basis plaats bij de club uit de Domstad. Wielerkoers barst al na tien kilometer volledig los. door Wim de Vos heinkenszand - Reeds na tien kilo meter spatte de Ronde van Hein kenszand gisteravond bij de ama teurs A open. TWee sterke Bel gische coureurs, Franky Weemaes en Kristof Smits, namen onder an deren de Zeeuwen Kevin Gideon- se en Nick Eversdijk mee op sleep touw. De kopgroep hield tot het einde stand. Franky Weemaes bleek over de snelste benen te beschik ken en won in de sprint. Het nieuwe parkoers in Heinkens zand, dat geheel door de dorps kern loopt, deed de renners blijk baar goed. Immers, meteen na de start kwam het spel op de wagen met als gevolg dat reeds na tien ki lometer een ijzersterke kopgroep van vijf ontstond. Het eerder genoemde kwartet kreeg ook de Brabander Wim Nieuwkerk mee en dit groepje heerste. De voorsprong werd gen op papier veel sterkere tegen standers moeten spelen en zodoen de weinig kans zouden hebben om door te stoten. De indeling van de hoogst spelende Zeeuwse clubs, poule 1: Arnemuiden, Goes, Heinkenszand, Zaamslag, poule 2: Hoek, VCK, Terneuzen, De Meeu wen, poule 3: SSV'65, Terneuzense Boys, Veere, Vlissingen, poule 4: HW'24, Kloetinge, Oostkapelle, SKNWK, poule 5: Bruse Boys, DFS, WHS, Zeelandia Middelburg, poule 6: Colijnsplaatse Boys, Dosko, Seroosker- ke, poule 7: Aardenburg, AZVV, GPC, Nieuwdorp poule 8: Duiveland, RCS, Zierikzee, ZSC'62, poule 9: Dinteloord, Steen, Tholense Boys, Wolfaartsdijk, poule 10: Dauwendaele, Halsteren, NOAD'67, WC68, poule 11: FC Ber gen, Rillandia, TSC, Unitas '30, poule 12 DSE, Kapelle, MOC'17, Oosterhout. Ferrari en McLaren begraven de strijdbijl WOKING - De formule ï-renstallen van McLaren en Ferrari hebben gis teren vrede gesloten. De Britse ren stal heeft nogmaals excuses ge maakt voor de spionage bij de Itali aanse concurrent en neemt alle proceskosten voor zijn rekening. De internationale autosportfedera tie FIA veroordeelde McLaren vo rig jaar tot een boete van 100 mil joen dollar en schrapte alle punten uit het wereldkampioenschap. Oranje uitgeschakeld op Honkbalweek HAARLEM - Het Nederlandse honk balteam heeft zich niet weten te plaatsen voor de halve finales van de Haarlem Honkbalweek. Omdat Taiwan zijn laatste groepsduel met de Nederlandse Antillen in winst omzette (8-5), gingen de Aziaten - en niet Oranje - verder. In de halve finale speelt Cuba te gen Japan. De Verenigde Staten komt daarin uit tegen Taiwan. steeds groter, totdat een groep van vier in de tegenreactie ging. En in de personen van Jack Schuit, Tjitte van den Buys, Ruud Havermans en de Belg Kristof Muys waren dit niet de minsten. Ronde na ronde knabbelden zij wat van hun achterstand af, totdat het licht bij hen uitging. Het kwar tet was toen teruggekomen tot op zeventien seconden, maar daarna was het dus over en uit. De koplo pers hadden nu vrij spel. Dat be nutten zij volledig. Met zijn vijven kwamen ze op de streep af Routi nier Franky Weemaes beschikte in de Dorpsstraat over de snelste be nen. Bij de amateurs B won Willem Kegge uit Numansdorp, Kees van de Sande uit Sint-Willebrord was de sterkste bij de amateurs 40+ en nieuwkomer Elco de Schipper uit Yerseke zorgde voor de verrassing in de S/P-klasse. Uit een vijftal dat al vroeg in de wedstrijd wegspringt, komt in de Ronde van Heinkenszand ook de winnaar. De zege gaat naar de Belg Franky Weemaes. Motorcross open ZK in Wemeldinge afgelast WEMELDINGE - De tweede motor cross die meetelt voor het Open Zeeuws kampioenschap gaat niet door. Het circuit van MC De Sproeier in Wemeldinge ligt er door de regenval van de laatste da gen te slecht bij. De Sproeier wil de cross wel op een nader te bepalen dag houden. Voor het open Zeeuws wordt ook nog gereden in Vlissingen, West- dorpe en Axel. Vierde plaats Van der Westen in Rome ROME - Marcel van der Westen is gisteravond tijdens de Golden Lea gue in Rome als vierde geëindigd op de 110 meter horden. De Neder landse olympiaganger noteerde 13,50 seconden. De winst was voor de Cubaan Dayron Robles in 13,08 seconden. De Oekraïner Sergei De- midjoek eindigde als tweede in 13,40 seconden. De Amerikaan Da vid Payne was derde in 13,43. ROME - Op weg naar de Olympi sche Spelen in Peking heeft sprin ter Asafa Powell te maken met te genslag. De Jamaicaan, die onlangs zijn wereldrecord op de 100 meter verloor aan landgenoot Usain Bolt, liet gisteravond tijdens de Golden League in Rome de finale van de 100 meter aan zich voorbij gaan. Powell kreeg in de series last van een spierblessure. Powell kwam in de series tot 10.19 seconden, waarmee als negende en laatste de finale haalde. Hij liet vervolgens weten die race te schrappen uit voorzorg. Powell kende in de aanloop naar het bui tenseizoen al enig blessureleed. De Ethiopiër Sileshi Sihine won vrijdagavond de 5000 meter in 13.04,96. Hij hield de Keniaan Eliud Kipchoge en de Ethiopiër Ta- riku Bekele kort achter zich. De Keniaanse Pamela Jelimo blijft in de race voor de jackpot van één miljoen dollar door ook de derde race op de 800 meter in de Golden League glansrijk te winnen. De pas 18-jarige Afrikaanse won in 1.55,69. De concurrentie volgde op gepaste afstand. TENNIS Wemeldinge. Open Wemeldinge dub- beltoernooi. Mannendubbelspel. HD5: R. Almekinders/J. Herselman-R. Krijger/R. de Nood 6-4 7-5. HD6: K. van den Engel/P. de Waard-R. Janssens/P. Meul- man 6-3 6-3, J. de Koeijer/D. van de Vel- de-A. van Oosten/K. Sent 7-6 6-4. Ge- mengddubbelspel. GD5: H. Clausing/D.J. van der Meij-M. de Haze/J. Hage 6-1 7-5. GD6: C. Dagevos/J. Dagevos-A. Koopman/D. van de Velde 6-2 7-5, A. de Koeijer/J. de Koeijer-A. Kole/J. Duinkerke 6-4 6-3, T. Uittenbosch/D. de Kock-R. Schrijver/G. Burgel 6-2 3-6 6-2. Middelburg. Open jeugdtoernooi MLTC. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: D. van Kempen-M. de Wit 6-4 6-3, M. van der Meer-A. van Gent 6-0 6-0. T/m 17 jaar: N. de Lange/J. Allemekinders 6-2 6-2. Jongensdubbelspel, t/m 14 jaar: J. ten Bruggencate/D. Buse-E. Schoote/D. Teuwsen 7-6 6-1, W. Navest/R. Ver- horst-E. Schoote/D. Teuwsen 6-1 6-1. Arnemuiden. Arnetoernooi. Mannenen- kelspel. HE5: H. Guingo-J. Verhage 6-0 6-2, W. Labrujere-D. Verschoore 6-2 6-3, H. van den Driest-J. in 't Hout 4-6 7-6 6-4. HE6: R. de Vroe-F.J. Visser 6-2 6-1. HE7: R. Alders-N. Walhout 6-3 2-6 6-3. Vrouwenenkelspel. DE5: R. Slagboom-M. van Kempen 7-6 6-0. Mannendubbelspel. HD5: E. Erentreich/R. Jakobsen-E. Siegers/W. de Ruiter 5-7 6-4 6-3. HD6: B. Sonke/J.P. van Kimmenade-S. de la Cousine/M. l'Abee 3-6 6-2 6-4. Gemengd- dubbelspel. GD5: C. de Ridder/P. Evers- dijk-R. van der Meijden/J. van der Meij- den 6-1 6-7 6-1. VOLLEYBAL Varzim. European League, mannen Groep A: Nederland - Griekenland 3-1 (25-20 23-25 25-15 25-19). Stand: 1. Nederland 10-20 (30-11), 2. Slo wakije 12-16 (29-16), 3. Griekenland 10-6 (17-21), 4. Portugal 9-4 (12-22), 5. Groot-Brittannië 9-4 (6-24). WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe: 1. Haselbacher (Oos) 4.22.35, 2. Bindi (Ita), 3. Greipel (Dui) 2.33, 10. Leezer, 63. Kna- ven 2.40, 85. Mollema,, 88. De Maar, 91. Gesink, 108. Stamsnijder 3.00. Alge meen klassement: 1. Rohregger (Oos) 23.40.10, 2. Pidgomi (Oek) 0.13, 3. Sö- rensen (Den) 0.31, 20. Gesink 8.28, 48. De Maar 20.46, 73. Mollema 41.03, 77. Stamsnijder 42.38, 95. Leezer 48.52, 106. Knaven 52.25. meer uitslagen op www.pzc.nl De ongerechtigde Preto (links) van Unitas in duel met Remco van Leeuwen van Terneuzen. foto Ramon Mangold

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79