Jol mag afscheidsduel van Stam niet fluiten Zeeuwse dressuurruiters ontlopen elkaar niet veel in Nieuwiand Routinier Weemaes wint sprint van vijf in de Ronde van Heinkenszand Sport Zomêrguiz U Dubbelslag voor ruiter Bruggink Ajax wacht mogelijk een naheffing z PZC Zaterdag 12 juli 2008 3 7 Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de tweede van vier Tour-quizzen. Na de Tour de France volgt een weekje rust en dan wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Nederlandse vraag i 1In 1991 stapte de complete PDM-wielerploeg uit de Tour. De renners waren ziek geworden door een bepaald middel. Welk middel? A.THG B. Intralipid C. Epo D. Amfetamine Zeeuwse vraag 2. Kwieke ogen achter glas slim en sluw duwend als het moet en steeds op vinkeslag. Over welke Zeeuwse renner gaat het gedicht van Willie Verhegghe, waarvan dit de eerste strofe is? A. Cees Priem B. Jan Raas C.JodeRoo D. Cees Bal ffc*- Fotovraag 3. Wie is deze oud-winnaar van de Tour? A. Bernard Hinault B. Bernard Thevenet C. Laurent Fignon D. Raymond Poulidor Gele-truivraag 4. Wie was de laatste Italiaanse renner die de Tour de France won? A. Gianni Bugno B. Ivan Basso C. Marco Pantani D. Claudio Chiapucci Mail uw antwoorden naar sportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: OPLOSSING 1 B(Pieter Weening) 2 D (Jan Raas) VORIGE 3 A (Miquel Indurain) 4 A (Wim van Est) WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting John Mol uit Nisse winnaar geworden van de 25 euro. Vormgeving: Rolant Quist. Samenstelling: Rudy Boogert KNVB passeert arbiter voor wedstrijd in Zwolle. door Walter van Zoeren APELDOORN - Dick Jol is door de KNVB gepasseerd als scheidsrech ter tijdens het afscheidsduel van Jaap Stam op 26 juli in Zwolle. Stam had de KNVB nadrukkelijk verzocht om de Haagse arbiter aan te stellen voor het speciale duel waarin de oud-voetballer van on der meer AC Milan, Manchester United, PSV, Ajax, FC Zwolle en DOS Kampen het betaalde voetbal vaarwel zegt. Zaakwaarnemer Henk van Ginkel is uitermate ontstemd over de be slissing van de voetbalbond. „We zijn het hier absoluut niet mee eens. Het is belachelijk. We zijn donderdag op de hoogte gebracht van de beslissing van de KNVB, terwijl we zeker zes maanden gele den al een verzoek hebben inge diend. Het was op uitdrukkelijk verzoek van laap dat Dick Jol zou Een intern conflict tussen Dick )ol en de KNVB ligt waarschijn lijk ten grondslag aan het passe ren van de arbiter voor het af scheidsduel van Jaap Stam. ceesteren - Gert-Jan Bruggink heeft gisteren de eerste internatio nale springrubriek van het interna tionale concours hippique van Geesteren gewonnen. De Weerse- loër was met Paletto de sterkste in een rubriek van 1,40 meter, lur Vrieling werd tweede, voor Maikel van der Vleuten. Later won Bruggink ook de zwaar ste rubriek (1,50) van de dag. Dat deed hij met zijn paard Primeval Wings. Vrieling was nog de sterk ste in een wedstrijd van 1,45 me ter, zodat al de internationale wed strijden een Nederlandse winnaar kregen. Mascha Boone toont vormbehoud op Outdoor Zeeland. door Lucien Roelandt nieuwland - Als Outdoor Zeeland als graadmeter mag worden gezien voor de Zeeuwse dressuurkam- pioenschappen, belooft die titel strijd bijzonder spannend te wor den. Het verschil aan de top was gering en de rangschikking in de eerste en tweede proef, met uitzon dering van de klasse M2, nogal wis selend. In de eerste proef van de Mi groep 2 bleefVincent Bol van de Ruiters- tal De Kroo baas in eigen huis De ruiter uit Nieuwiand stuurde de met veel afdruk door de piste gaan de Urban met 193 punten naar het oranje erelint. In de herkansing ging de zege naar Else Kerkhof uit Middelburg. Zij reed de schimmel Luca Cadalora naar 191 en bleef daarmee Sandra van der Hoofd met Vledder een puntje voor. Van der Hoofd stelde daarmee haar kandidatuur voor Zeeuwse de ti tel. Ook in de eerste omloop haal de de amazone uit Gapinge met de expressief bewegende Ne- gro-zoon de tweede stek. In de M2 toonde Mascha Boone met Tersina vormbehoud. De ama zone uit Oosteind schreef vorige maand alle drie de selectiewedstrij den op haar naam en toonde zich ook nu de beste Zeeuwse. In de eerste proef moest Boone nog wel de Brabantse Lenny Simons met fluiten. Hij kent natuurlijk veel scheidsrechters, maar Jol het langst. Ik heb het gevoel dat wij nu de dupe worden van een conflict tussen Jol en de KNVB of Jaap Uilenberg." Van Ginkel zegt dat hij en Stam zich niet zonder meer bij de beslis sing zullen neerleggen. „Zeist zal hier wel van horen, maar in elk ge val zal lol zelf de zaak aan de kaak stellen. Ik heb hem gesproken en hij is flink gepikeerd." De KNVB bevestigt dat Jol inder daad niet is aangesteld voor het af scheidsduel van Stam. Voorlicht ster Renske Bruinsma: „Jol zal niet fluiten, dat klopt. We hebben in derdaad het verzoek binnen gekre gen om Jol aan te stellen, maar dat is niet gehonoreerd. Verzoeken om een bepaalde scheidsrechter mag altijd, maar de KNVB stelt de arbiter aan. Het is ook niet zo dat Jol al was aangesteld en daarna van het duel is afgehaald. Hij was nog niet aangesteld." Maar waarom niet het verzoek van Stam honoreren? Bruinsma: „Over het hoe en waarom van wel of niet aanstellen doe wij geen mede delingen. Zeker niet via de media." Bruinsma wil niet ingaan op de vraag of het passeren van Jol te ma ken heeft met een intern conflict tussen de KNVB en de scheids rechter. Het afscheidsduel van Stam wordt gehouden op 26 juli in het stadion van FC Zwolle. Meerdere (oud-)topvoetballers geven acte de presence. Phillip Cocu, Frank en Ronald de Boer, Filippo Inzaghi, Clarence Seedorf, Paolo Maldini, Dennis Bergkamp, Gennaro Gattu- so, Alessandro Nesta en Romario hebben toegezegd te zullen ko men. Het sterrenteam treedt aan tegen de Ajax-selectie van Marco van Basten. Dick Jol Wisper voor laten gaan. Maar in de tweede proef stuurde de Zuid-Bevelandse Tersina naar een overtuigende overwinning. Boone bleef Eline Francke uit Gapinge met Pompidou vijf punten voor. In groep één van de Mi waren de schommelingen aan de top groot. In de eerste proef reed Santoucha van der Meij uit Dreischor de Kingston-zoon Gasadys Winsor met 201 punten naar de zege. Zij bleef titelkandidaat Jessica Nijpjes met Hexagon's Whatever een puntje voor. In de tweede proef reikten beide combinaties niet ver der dan de middenmoot. In de her kansing eiste de in de eerste om loop als zesde geëindigde Lonneke Ludolphij met Vivastrona uit Vlis- singen de zege op. Wedstrijd barst al na tien kilometer volledig los. door Wim de Vos heinkenszand - Reeds na tien kilo meter spatte de Ronde van Hein kenszand gisteravond bij de ama teurs A open. Twee sterke Bel gische coureurs, Franky Weemaes en Kristof Smits, namen onder an deren de Zeeuwen Kevin Gideon- se en Nick Eversdijk mee op sleep touw. De kopgroep hield tot het einde stand. Franky Weemaes bleek over de snelste benen te be schikken en won in de sprint. Het nieuwe parkoers in Heinkens zand, dat geheel door de dorps kern loopt, deed de renners blijk baar goed. Immers, meteen na de start kwam het spel op de wagen met als gevolg dat reeds na tien ki lometer een ijzersterke kopgroep van vijf ontstond. Het eerder genoemde kwartet kreeg ook de Brabander Wim Nieuwkerk mee en dit groepje heerste. De voorsprong werd steeds groter, totdat een groep van vier in de tegenreactie ging. En in de personen van Jack Schuit, Tjitte van den Buys, Ruud Havermans en de Belg Kristof Muys waren dit niet de minsten. Ronde na ronde knabbelden zij wat van hun achter stand af, totdat het licht uitging. Het kwartet was toen teruggeko men tot op zeventien seconden, maar daarna was het dus over en uit. De koplopers hadden nu vrij spel. Dat benutten zij volledig en met zijn vijven kwamen ze op de streep af Routinier Franky Wee maes was in de Dorpsstraat de snelste. Bij de amateurs B won Willem Kegge uit Numansdorp, Kees van de Sande uit Sint-Willebrord was de sterkste bij de amateurs 40 en nieuwkomer Elco de Schipper uit Yerseke zorgde voor de verrassing in de S/P-klasse. den haag - Ajax moet mogelijk toch nog belasting betalen in ver band met de transfers van Michael Laudrup en Shota Arveladze in 1997. Het gaat om naheffingen van in totaal 5,8 miljoen euro. De Hoge Raad vernietigde gisteren de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam van 2006. Die heeft volgens het hoogste rechtscollege op onjuiste gronden besloten dat de omstreden naheffingsaanslag van de Belastingdienst moest wor den vernietigd. Het hof in Den Haag moet zich opnieuw over de kwestie buigen en kijken of de na heffing wel of niet mag worden op gelegd. Eind 2005 kocht Ajax straf vervolging in deze kwestie af met een schikking van 500.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55