College neemt platform wel serieus Vol programma Sinte Pierse Feesten Stroom uit tij Borssele Nachtmarkt Oostburg biedt Duitse worsten en tijdelijke tattoo's Jurry Terneuzen b.v. Windturbines beletsels polder Zpzc Zaterdag 12 juli 2008 25 Terneuzen ontkent dat het adviezen van orgaan onbelangrijk vindt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Platform Kunst en Cultuur heeft wel degelijk een belangrijke rol in de gemeente Ter- neuzen. Alleen, over de taken van het platform verschillen het colle ge van burgemeester en wethou ders en onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen nogal van mening. Het Terneuzense raadslid stelde dat het dagelijks bestuur het vorig jaar opgerichte platform allesbehal ve serieus neemt en veel te betutte lend behandelt. Hij baseerde zijn conclusies op de afwijzing van drie adviezen van het platform. Zo wilde het platform een aparte aan moedigingsprijs voor jongeren in het leven roepen, maar het college ziet dat niet zitten. Ook adviseerde de club om eens in de twee jaar cultuurprijzen uit te reiken, maar het dagelijks bestuur vindt eens in de drie of vier jaar ook wel vol doende. Tenslotte wilde het platform de ju ry voor de cultuurprijzen zelf be noemen, maar ook daar stak het college een stokje voor. Zij doet dit liever zelf En dat terwijl het plat form stuk voor stuk deskundigen met een flinke staat van dienst her bergt, aldus Broekhuysen. Hij be greep dan ook helemaal niets van de opstelling van de gemeentebe stuurders. „In de taakstelling staat uitdrukkelijk dat het platform zich bezighoudt met de instelling en uitvoering van de Terneuzense cul tuurprijs. Daar hoort ook de be- Het Terneuzense college van B en W neemt het Platform Kunst en Cultuur wel degelijk serieus. Raadslid Pim Broekhuysen had daar twijfels over. noeming van een jury bij", foeter de Broekhuysen. Hij wilde ook we ten of het college sinds september 2007 überhaupt wel eens adviezen vart het platform heeft aangeno men. Ja, antwoordt het college. Sterker nog, alle adviezen zijn ter harte ge nomen. „De samenwerking en communicatie tussen het platform en het college wordt door beide partijen als goed en constructief er varen", meldt het dagelijks be stuur. Er is alleen een verschil van inzicht over de termen 'uitvoe ring' en 'beleidsbepaling'. „Het platform heeft een adviserende taak richting het college. Daar naast voert het zaken uit, maar het is nadrukkelijk geen beleidsbepa lend orgaan. Het college is verant woordelijk voor de vaststelling van het reglement en de benoeming van juryleden. Vergelijkbaar is de procedure voor het verwerven van kunstwerken. Die is onlangs door het platform opgesteld en door het college vastgesteld. Daarnaast is ons college het orgaan dat de cul tuurprijzen uitreikt. Bovendien zijn de door het college gewenste wijzigingen voor de cultuurprij zen in goed overleg met het plat form doorgevoerd." OOSTBURG - De laatste plassen waren nog niet opgedroogd of de terrassen rond de Markt en het Ledelplein in Oostburg zaten gisteren al vol met mensen die 's avonds tijdens de Nachtmarkt even van het zonnige, warme en vooral droge weer wilden genieten. Op de twee pleinen ston den tientallen kramen met de grootste verschei denheid aan artikelen: Duitse worsten en Bel gische wafels stonden broederlijk naast Holland se kaas. In trek waren ook de tijdelijke, tattoo's. Een Duitse toeriste (foto) koos heel toepasselijk een zeepaardje. „Het houdt zeker veertien da gen", wist ze. Nu maar hopen dat het niet te hard gaat regenen zodat haar zeepaardje wegzwemt. foto Camile Schelstraete nieuwvliet - Acht plaatselijke vere nigingen in Nieuwvliet leggen de komende weken de laatste hand aan de organisatie van de jaarlijkse Sinte Pierse Feesten. Die verenigin gen zijn: het koor Looft den Heer, de Molenstichting, de Vrouwen contactgroep, het Clubwerk, het Bonte Avond Comité, de Biljartver eniging, de Bejaardensoos en de jeugdvereniging Eben Haezer. Het evenement vindt plaats op- maandag 4 augustus. Traditioneel is het sportveld aan de Mette- nijedijk plaats van handeling. Vanaf 14.00 uur zijn daar tal van evenementen. De traditionele rom melmarkt natuurlijk, en de show van oude tractoren. Wafels zijn er ook, gebakken naar grootmoeders recept. Voor de kinderen zijn er di verse spelletjes. Om 19.00 uur klinkt het startsein voor het touwtrekken, met als in zet de wisselbeker 'Grote Prijs van Sinte Pier'. Het gaat om teams van elk acht leden. Bij voldoende aan meldingen is et ook ringrijden te paard. Ruiters kunnen zich aan melden bij Liesbeth Cornelisse, te lefoon 0117-371331. De wedstrijden worden becommentarieerd door Fred Rabout. In de avonduren treedt er ook een regionale band op. Er is dan ook een quiz met als hoofdprijs een be drag van 300 euro. En er is een bar becue. projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46. 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl t£i <1 3 borssele - Aan de Total-stetger bij Borssele komt voor het eind van het jaar een turbine waarmee elek triciteit kan worden opgewekt. De getijdenstroming moet het werk doen. Den Haag stelt 280.000 euro beschikbaar voor het project, waar voor een consortium is gevormd met installatiebedrijf Istimewa, windmolenvereniging Zeeuwind, aannemingsbedrijf Van der Straaten en Eneco. „Delta doet niet mee", vertelt wethouder )an Zandee, „want dat bedrijf richt zich op getijdencentrales aan het Grevelingenmeer." Dubbelconcert tijdens folkloristische dag ijzendijke - Het mannenkoor St. David's Minstrels en muziekvereni ging Geduld Overwint geven de folkloristische dag in IJzendijke za terdag 19 juli een muzikaal accent. Zij verzorgen om 13.30 uur een dubbelconcert in de Neder lands-hervormde kerk. Voor het koor is het de afsluiting van een druk seizoen. Tijdens het concert wordt gekozen voor een mix van nummers uit het repertoire. Ton belastingvrij voor Coesenaar in loterij goes - Een prijs van 100.000 euro, belastingvrij, is gevallen op een lot dat een Goesenaar heeft gekocht bij Bruna Loek in de Lange Vorst- straat in Goes. Dat heeft niet al leen de winnaar blij gemaakt, maar ook bedrijfsleidster Van Don gen van de Bruna Loek. Zij maakte eerder mee dat een grote geldprijs viel op een lot dat bij Bruna werd verkocht. „De winnaar trakteerde ons toen op gebak." Kleiduivenschieting gaat niet door biervliet - Niet alleen de toeristen ondervinden last van de regen, maar ook de organisatoren van de kleiduivenschieting bij Biervliet. De plaatselijke jagersvereniging moest het deze middag geplande evenement schrappen omdat het overvloedige hemelwater het ter rein onbegaanbaar heeft gemaakt. terneuzen - De 22 grote windtur bines in de Koegorspolder vormen een beletsel voor andere ontwikke lingen in de polder. Nieuwe bedrij vigheid kan niet zonder meer ont plooid worden, omdat rond elke molen een zone is van honderden meters waar weinig kan worden ondernomen. Volgens burgemees ter lan Lonink van Terneuzen wor den economische ontwikkelingen in de polder echt door de molens geremd. „Echt blij zijn we er niet mee, maar de turbines zijn er geko men in een tijd dat de inrichting van de polder - met een groot slib- depot - wezenlijk anders was dan we nu beogen." Het interdiscipli nair rampenoefencentrum Under ground wordt door de molens niet gehinderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49