Zeeland een goede Fokveedag neer' Zwartenhoekse sluis even op instorten Aardenburg in teken van Zomerkunsten makelaar M2Makelaars.nl Plannen voor jachthavens niet kansloos Voorstellingen in Twee Duiven Jennifer Gielisse behaalt weer wereldtitels ZPZC Zaterdag 12 juli 2008 23 E2 Organisatoren van de Oostburgse Fokveedag Adri Rosendaal (I) en Adri Vermue: „Het kost heel wat werk de beesten voor de veetentoonstelling klaar te zetten. Veel collega's hebben daar geen zin meer in. Jammer, want deelnemen aan de veetentoonstelling is toch een visitekaartje voor je bedrijf." foto Peter Nicolai We rijden elkaar niet in de wie len." Dat was vroeger wel eens an ders. Ergens in het begin van de ja ren negentig stormde de markt meester in paniek op woensdag morgen de burgerzaal van het ge- meeentehuis binnen, waar op dat Weg naar zeesluis dicht voor vervangen van blok natuursteen. door Raymond de Frel WESTDORPE - Voorbijgangers ver moedden de voorbije dagen het ergste. De Rijksdienst voor Archeo logie, Cultuurlandschap en Monu menten mag dan wel 160.000 euro beschikbaar stellen voor de restau ratie van de Zwartenhoekse zee sluis in Westdorpe, maar was dat geen weggegooid geld? De Sasdijk bij Westdorpe was afge sloten voor het verkeer, omdat de in 1789 gebouwde sluis op instor ten zou staan. „Dat klopt", beves moment een commissievergade ring bezig was. Er dreigde een vechtpartij tussen boeren en marktkooplieden omdat er ruzie was over de standplaatsen. Een aantal marktkooplieden wilde niet wijken voor de Fokveedag. De ru- tigt hoofd Waterkeringen en We gen P. Stouten van het Water schap Zeeuws-Vlaanderen. Om vervolgens een nuance aan te brengen. „Er moest een gescheurd blok natuursteen van zeshonderd kilo worden vervangen. Dat bracht even een gevaar van instorting met zich mee, maar alleen als er sprake zou zijn van zware trillin gen. Het gedender van een vracht auto bijvoorbeeld had de zeesluis fataal kunnen zijn. Daarom was de Sasdijk vier dagen afgesloten", al dus Stouten. De dijk is gisteren weer openge steld. De restauratie van de Zwar tenhoekse zeesluis is naar verwach ting eind 2008 klaar. zie werd in de kiem gesmoord. Ie dereen schoof een beetje op. Veel rimpelingen zijn er verder ei genlijk niet meer geweest. De mkz-crisis in 2001 hakte er natuur lijk stevig in. „Door alle dierziekte preventiemaatregelen is de organi- croede - Kleinkunstenaar Adrie Oosterling start, na weken voorbe reiding, dinsdag 15 juli in huisthea ter De Twee Duiven in Groede een serie zomervoorstellingen. Zoals gebruikelijk verzorgt de kleinkun stenaar de hele zomer op dinsdag en vrijdag een avondprogramma. Het is vernieuwd met recent ge schreven materiaal. Onderwerpen: de buurvrouw heeft moeite met achteruit rijden, de Olympische Spelen in China worden goed voorbereid, wat te doen met de tic om nog even te voelen of de deur echt op slot zit en een zingende puber. Stof tot nadenken, maar ook veel humor én dialect. De voorstellingen in De TVvee Duiven in het Slijkstraatje beginnen om 21.00 uur. satie van de Fokveedag wel lastiger geworden. We proberen het zo goed mogelijk te doen. We willen immers geen gedonder. Het legt wel een druk op de organisatie maar we slagen er wel altijd in een goede Fokveedag neer te zetten." AARDENBURG - Kunst is niet alleen voor een selecte groep, maar voor iedereen toegankelijk en interes sant. De Stichting Cultureel Aar denburg wil dat laten zien tijdens de Aardenburgse Zomerkunsten 2008. Het thema is dit jaar Tussen hemel en aarde. In de verschillen de galeries en kerken wordt vanaf vrijdag 18 juli kunst van niveau geëxposeerd. Dat religie op ver schillende manieren geïnterpre teerd kan worden, blijkt uit de ten toongestelde werken. De route is wat compacter dan voorgaande ja ren. Veertien kunstenaars expose ren in het voormalige gemeente huis Aardenburg. De brochure, ge wijd aan Zomerkunsten, is ook BRESKENS - De plannen voor de uit breidingen van de jachthavens in Terneuzen en Breskens zijn vol gens gedeputeerde Frans Hame link (natuur en water) niet bij voorbaat kansloos. „De plannen zullen getoetst moeten worden aan de Natura 2000- en Habi tat-richtlijnen. Deze regelgeving is streng, maar het is niet zo dat er in het hele Scheldebekken niets meer gerealiseerd kan worden", aldus Hamelink. Volgens de gedeputeer de is de nationale en Europese re gelgeving vooral bedoeld om de be staande natuur in het estuarium te beschermen. Als menselijk ingrij pen een aanslag op die natuur in houdt zal er op een of andere manier gecompenseerd moeten worden. Het plan Breskens voor ziet in de bouw van een jachtha ven met bijna vijfhonderd ligplaat sen op de slikken van Nummer Een. De slikken naast het complex worden echter opgehoogd en in een soortenrijker schor veranderd. Hamelink heeft het plan Breskens nog niet gezien en weet dus niet of de compensatie toereikend is. eede - Jennifer Gielisse uit Eede heeft deze week op de FCI wereld kampioenschappen voor rashon den in het Zweedse Stockholm met vier honden wereldtitels be haald. Het brengt het totaal van de fokster van Mexicaanse naakthon- den (Xoloitzquintli's) en Italiaanse windhondjes op maar liefst 29 ti tels. Gielisse gaat zich nu voorbe reiden op de Europese kampioen schappen in oktober in Boedapest. meteen het toegangsbewijs. De brochure kost 1 euro. Verschillen de bedrijven en galeries hebben al brochures afgenomen. Het is een vorm van sponsoring. De officiële opening van de Aardenburgse Zo merkunsten vindt plaats op vrij dagavond 18 juli in de Sint Baafs- kerk. Gedeputeerde Harry van Wa- veren onthult dan het beeld Nike van Nand Huyge. Aansluitend wordt de zomertentoonstelling ge opend, die loopt tot en met 15 au gustus. Op het programma staan verder een cultuurwandeling (za terdag 19 juli), een orgelwandeling (dinsdag 22 juli), een zomeravond concert (woensdag 23 juli) en de Dag van de Poëzie (24 juli).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47