Sport Jol mag afscheidsduel Stam niet fluiten Zeeuwse dressuurruiters doen weinig voor elkaar onder in Nieuwland \jax wacht mogelijk log belastingaanslag Hoek en Terneuzen treffen elkaar in Feyenoorders vereeuwigd op jubileumpenning 6 Zaterdag 12 juli 2008 PZC TRECHT - Mister Feyenoord Coen Moulijn (links) en Jo- i de Wolf (rechts) sloegen gisteren bij de Koninklijke ederlandse Munt in Utrecht de eerste jubileumpen- ng ter ere van het honderdjarig bestaan van de Rotter- amse club. De set bestaat uit vier munten. Op de ootste staat aan de ene kant het Feyenoord-logo en aan de andere kant het speciale honderd jaar-logo. Op de overige drie munten staan afbeeldingen van succes trainer Ernst Happel en elf door supporters gekozen spelers. Naast Moulijn en De Wolf staan onder anderen Pierre van Hooijdonk, Willem van Hanegem en Wim Jan sen. foto Marcel Antonisse/ANP Mascha Boone toont vormbehoud op Outdoor Zeeland. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Als Outdoor Zeeland als graadmeter mag worden gezien voor de Zeeuwse dressuurkam- pioenschappen, belooft die titel strijd bijzonder spannend te wor den. Het verschil aan de top was gering en de rangschikking in de eerste en tweede proef) met uitzon dering van de klasse M2, nogal wis selend. In de eerste proef van de klasse Mi groep 2 bleef Vincent Bol van de Ruiterstal De Kroo baas in eigen huis De ruiter uit Nieuwland stuurde de met veel afdruk door de piste gaande Urban met 193 punten naar het oranje erelint. In de herkansing ging de zege naar Else Kerkhof uit Middelburg. Zij reed de schimmel Luca Cadalora naar 191 en bleef daarmee Sandra van der Hoofd met Vledder een puntje voor. Van der Hoofd stelde daarmee haar kandidatuur voor Vincent Bol blijft baas in eigen huis. In de klasse M2 groep 1 toont de dressuurruiter uit Nieuwland zich nipt de beste op Outdoor Zeeland. Zeeuwse de titel. Ook in de eerste omloop haalde de amazone uit Ga- pinge met de expressief bewegen de Negro-zoon de tweede stek. In de M2 toonde Mascha Boone met Tersina vormbehoud. De ama zone uit Oosteind schreef vorige maand alledrie de selectiewedstrij den voor de provinciale titelstrijd op haar naam en toonde zich ook nu de beste Zeeuwse. In de eerste proef moest Boone nog wel de Brabantse Lenny Sint- ons met Wisper voor laten gaan. Maar in de tweede proef stuurde de Zuid-Bevelandse Tersina naar een overtuigende overwinning. Boone bleef Eline Francke uit Ga- pinge met Pompidou vijf punten voor. In groep één van de klasse Mi wa ren de schommelingen aan de top groot. In de eerste proef reed San- toucha van der Meij uit Dreischor de Kingston-zoon Gasadys Winsor met 201 punten naar de ze ge. Zij bleef titelkandidaat Jessica Nijpjes uit Middelburg met Hexa gon's Whatever een puntje voor. In de tweede proef reikten beide combinaties niet verder dan de middenmoot. In de herkansing eis te de in de eerste omloop als zesde geëindigde Lonneke Ludolphij met Vivastrona uit Vlissingen de zege op. trbiter is gepasseerd oor KNVB bij wedstrijd in Zwolle j jO' Walter van Zoeren PELDOORN - Dick Jol is door de NVB gepasseerd als scheidsrech- ,-r tijdens het afscheidsduel van jiap Stam op 26 juli in Zwolle, jtam had de KNVB nadrukkelijk jerzocht om de Haagse arbiter aan t stellen voor het speciale duel aarin de oud-voetballer van on- ler meer AC Milan, Manchester .nited; PSV, Ajax, FC Zwolle en POS Kampen het betaalde voetbal jaarwel zegt. Zaakwaarnemer Henk van Ginkel is uitermate ontstemd over de be slissing van de voetbalbond. „We zijn het hier absoluut niet mee eens. Het is belachelijk. We zijn donderdag op de hoogte gebracht van de beslissing van de KNVB, terwijl we zeker zes maanden gele den al een verzoek hebben inge diend. Het was op uitdrukkelijk verzoek van Jaap dat Dick Jol zou fluiten. Hij kent natuurlijk veel scheidsrechters, maar [ol het langst. Ik heb het gevoel dat wij nu de dupe worden van een conflict tussen Jol en de KNVB of Jaap Uilenberg." Van Ginkel zegt dat hij en Stam Jahefïing in verband net transfers Laudrup n Arveladze in 1997. EN HAAG - Ajax moet mogelijk >ch nog belasting gaan betalen in rrband met de transfers van Mi- tael Laudrup en Shota Arveladze 1 1997. Het gaat om naheffingen an in totaal 5,8 miljoen euro. 'e Hoge Raad vernietigde gisteren e uitspraak van het gerechtshof 1 Amsterdam van 2006. Die heeft algens het hoogste rechtscollege p onjuiste gronden besloten dat e omstreden naheffingsaanslag an de Belastingdienst moest wor- en vernietigd.' Hpt hof in Den Haag moet zich opnieuw over de kwestie buigen en kijken of de na- heffing wel of niet mag worden op- Eind 2005 kocht Ajax strafvervol ging in deze kwestie al af, nadat het Openbaar Ministerie (OM) de club een schikkingsvoorstel had ge daan van 500.000 euro. Het OM vond dat Ajax de transferbetalin gen voor de spelers had moeten aanmerken als loon. Door dat niet te doen had de club een onjuiste aangifte van loonbelasting gedaan. Destijds waren toenmalig bestuurs lid Arie van Os en voormalig direc teur Maarten Oldenhof als ver dachten aangemerkt. Hun zaak werd echtergeaeponeerdi - ei. zich niet zonder meer bij de beslis sing zullen neerleggen. „Zeist zal hier wel van horen, maar in elk ge val zal Jol zelf de zaak aan de kaak stellen. Ik heb hem gesproken en hij is flink gepikeerd. Hij zal stap pen ondernemen en wij zullen hem daarbij ondersteunen." De KNVB bevestigt dat lol inder daad niet is aangesteld voor het af scheidsduel van Stam. Voorlicht ster Renske Bruinsma: „Jol zal niet Een intern conflict tussen Dick Jol en de KNVB ligt waarschijn lijk ten grondslag aan het passe ren van de arbiter voor het af scheidsduel van jaap Stam. fluiten, dat klopt. We hebben in derdaad het verzoek binnen gekre gen om Jol aan te stellen, maar dat is niet gehonoreerd. Verzoeken om een bepaalde scheidsrechter mag altijd, maar de KNVB stelt de arbiter aan. Het is ook niet zo dat lol al was aangesteld en daarna van het duel is afgehaald. Hij was nog niet aangesteld." Maar waarom niet het verzoek van Stam honoreren? Bruinsma: „Over het hoe en waarom van wel of niet aanstellen doe wij geen mede delingen. Zeker niet via de media." Bruinsma wil niet ingaan op de vraag of het passeren van Jol te ma ken heeft met een intern conflict tussen de KNVB en de scheids rechter. „Daar kan ik niets over zeggen." Het afscheidsduel van Stam wordt gehouden op 26 juli in het stadion van FC Zwolle. Meerdere (oud-)topvoetballers geven acte de presence. Phillip Cocu, Frank en Ronald de Boer, Filippo Inzaghi, Clarence Seedorf, Paolo Maldini, Dennis Bergkamp, Gennaro Gattu- so, Alessandro Nesta en Romario hebben toegezegd te zullen ko men. Het sterrenteam dat aan treedt tegen de nieuwe Ajax-selec- tie onder leiding van Marco van Basten, wordt gecoacht door Guus Hiddink. Kloetinge zit in een poule met Oostkapelle HW'24 en SKNWK. door Frits Bakker GOES - Met wedstrijden als Hoek-Terneuzen, Kloetinge-Oost- kapelle en Terneuzense Boys-SSV'65 op het programma wordt in augustus de eerste ronde van de bekercompetitie in het dis trict afgewerkt. De amateurclubs zijn ingedeeld in poules van vier, waarvan de winnaars overgaan naar de volgende ronde. De enige Zeeuwse hoofdklasser, Hoek, is ingedeeld met Terneuzen, De Meeuwen en VCK en start op zaterdag 23 augustus met een uit wedstrijd tegen VCK. Dinsdag 26 augustus staat de derby tegen Ter neuzen gepland. Hoek speelt die wedstrijd op eigen veld. Van de Zeeuwse clubs was Terneu zen vorig seizoen het succesvolst in de beker. De Zeeuws-Vlamin gen werden in de kwartfinale na strafschoppen uitgeschakeld door Unitas. Terneuzen diende later protest in, omdat Unitas uit Gorin- chem met de Braziliaan Preto een ongerechtigde speler had ingezet. Het protest haalde niets uit. Uni tas won later in de bekerfinale met 3-1 van zondaghoofdklasser Baro nie. De Gorcummers beginnen in de KNVB-beker tegen WKE uit Het bekertoernooi in het ama teurvoetbal begint op zaterdag 23 augustus. De poulewinnaars gaan verder naar de volgende ronde. .nsxusm»ï ns\ Emmen, eveneens een zondag hoofdklasser. Kloetinge, gedegradeerd naar de eerste klasse, komt uit in een pou le met HW'24, Oostkapelle en SKNWK. De twee nieuwe Zeeuws-Vlaamse zaterdag-eerste klassers, Terneuzense Boys en Zaamslag, zijn niet bij elkaar inge deeld. Zaamslag treft Arnemuiden, Goes en Heinkenszand, Terneu zense Boys moet het opnemen te gen SSV'65, Veere en Vlissingen. Zondag-eersteklasser RCS is gekop peld aan Duiveland, Zierikzee en ZSC'62. De Zeeuwse clubs tot en met de derde klasse zaterdag en zondag zijn ondergebracht in twaalf pou les. De vierde- en vijfdeklassers zijn apart ingedeeld om te voorkei men dat ze in de eerste ronde tér

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38