snoeten voortaan omrijden Ziekenhuisdebat is totaal verziekt 1< makelaar M2Makelaars.nl MOTORRIJBEWIJS Vlissinger met geweld in eigen huis overvallen - PZC Zaterdag 12 juli 2008 I 23 weg maakt een grote bocht die tot vlakbij de Nieuwlandse molen komt. foto Lex de Meester et debat over de ziekenhui- n is volledig verziekt door ffrstoorde verhoudingen, hot beste medicijn is een jpiel besluit over de fusie. T et einde van het debat dat -I het CDA donderdag hield A in de Zeeuwse Bibliotheek Middelburg was alleszeggend, irgemeester Rob van der Zwaag n Veere en directeur Hans Si- 10ns van de Oosterscheldezieken- jizen ruzieden openlijk door. et ging niet meer over de zorg, et eens over de beste locatie. Ze eelden puur op de man. elfcor het oor van de goegemeente )emde Simons Van der Zwaag f omdat hij niet zou reageren op rzoeken om te praten. En terwijl mons wegliep adviseerde Van r Zwaag hem smalend toch voor ANALYSE door Maurits Sep al goed op zijn cijfertjes te letten. De heren maken er niet eens meer een geheim van dat ze elkaar niet meer respecteren. Althans, na af loop van het debat. Ten tijde van de discussie wordt de schijn nog wel opgehouden. Bij de stelling dat de directeuren van de zieken huizen maar moeten opstappen omdat niemand nog vertrouwen in hen heeft, zei Van der Zwaag geen 'ja' en geen 'nee'. Wat hem betreft gaan de directeuren bij zich zelf te rade en nemen ze zelf de be slissing. Maar, constateerde hij ook: als niemand nog vertrouwen in je heeft, moet je eens goed na denken of je zelf nog vindt dat je kunt blijven. Simons liet er geen misverstand over bestaan: hij stapt niet op, want of het nu Simons en Zomer zijn of andere mensen, ie mand moet de besluiten nemen. „Het grootste risico voor Zeeland is dat het proces wordt vertraagd. En daarvoor zijn dan niet alleen wij verantwoordelijk, maar ieder een die erbij betrokken is." Het CDA-debat toonde overduide lijk aan dat de discussie volledig is verziekt door de verstoorde ver houdingen. Niet alleen tussen Van der Zwaag en Simons, ook tussen personeel, vakbonden, actiecomi tés en belangengroeperingen ener zijds en ziekenhuisdirecties ander zijds. Niet voor niets deed patiëntenorganisatie Het Klaver blad een oproep de discussie terug te brengen tot de kern: goede zie kenhuiszorg. Het debat wordt ver vuild door geruzie over poppetjes en geld, vindt Het Klaverblad., Hoe begrijpelijk deze oproep ook is, het is te laat. Alle opvattingen die in het CDA-debat zijn uitge sproken, zijn al vele malen geuit. De meningen liggen zo vast dat er geen sprake meer is van luisteren en overtuigen. Zolang dat niet het geval is, hebben nieuwe debatten geen enkele zin - tenzij als uitlaat klep voor opgekropte emoties. Dat kan heilzaam werken, maar pa tiënten hebben er niets aan. Die zijn alleen gediend met goede zie kenhuiszorg. Daarom is de toezeg ging van minister Klink van Volks gezondheid over de bereikbaar heid van de ziekenhuizen en de aanrijtijden voor ambulances zo waardevol. En daarom ook is het te hopen dat de Nederlandse Me dedingingsautoriteit heel rap een oordeel velt over de fusie. Want dat is momenteel het beste medi cijn: een snel besluit, zodat het niet meer gaat over wie of waar, maar over wat en wanneer. J7Ï2 Vlissingen pakt laaggeletterdheid aan VLISSINGEN - In het Middengebied in Vlissingen gaat een proef van start om de laaggeletterdheid van inwoners aan te pakken. Alle orga nisaties in de wijk worden voorge licht over laaggeletterdheid. Daar na zullen die organisaties zelf op zoek gaan naar mensen die tot de doelgroep behoren. Zij krijgen dan een leercheque die ze naar eigen inzicht aan scholing of ontwikke ling kunnen besteden. Ook in Mid delburg gaat een proef lopen met dezelfde aanpak in een wijk. De zomer komt er weer aan, start nu met lessen! RIJBEWIJSTEAM Gevolgen herinrichting op rekening provincie VLISSINGEN - Als de reconstructie van de Middelburgsestraat bij Kou- dekerke leidt tot overlast van sluip- verkeer op de Nieuwe Zuidbeek- seweg in Vlissingen, komen er op de Nieuwe Zuidbeekseweg ver- keersremmende maatregelen. Dat heeft het Vlissingse gemeentebe stuur afgesproken met de provin cie. De kosten komen ook voor re kening van de provincie. Het colle ge zegt overigens geen problemen te verwachten ter hoogte van het winkelcentrum Papegaaienburg. VLISSINGEN - Een 36-jarige man is donderdagavond op gewelddadige wijze overvallen in zijn eigen wo ning aan de lacoba van Beieren- weg in Vlissingen. Het slachtoffer zag rond 21.30 uur twee onbekende mannen zijn op rit op lopen en liep naar de voor deur. Op het moment dat hij die opende, drongen de twee mannen het huis binnen. Onder bedreiging van een wapen doorzochten ze de woning. De politie wil in het be lang van het onderzoek niet zeg gen of het om een vuurwapen ging. „Er is wel geweld gebruikt", aldus de politiewoordvoerster. De man was alleen thuis. Het is niet duidelijk of hij verwondingen heeft opgelopen. De overvallers zijn er met een onbekend geldbe drag vandoor. De politie zoekt getuigen die rond het tijdstip van de overval twee verdachte mannen in de omgeving hebben gezien. Die kunnen zich melden op het politiebureau Vlis- «singen of bellen naar<p90Ch8i844-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25