Slavenwerk in bijstand' PZC 4 Kennismaken met de krijgsmacht Runder-tbc bij Nederlandse veehouderijen glaszetters gevraagd Zeeland praat mee over daling van inwonertal 2008 Spaanse renner Manuel Beltran is uit Tour gezet Werkgevers maken misbruik van gratis bij standsgerechtigden. DEN HAAG - Werkgevers maken op grote schaal misbruik van de rege ling waarmee zij twee jaar lang gra tis gebruik kunnen maken van bij standsgerechtigden. De regeling is bedoeld om werklo zen arbeidsritme te laten opdoen, maar werkgevers zetten hen in voor reguliere banen zonder dat zij hen in dienst willen nemen. Ook worden bijstandsgerechtig den door re-integratiebedrijven te gen een scherp tarief verhuurd aan commerciële bedrijven. Dat blijkt uit onderzoek van het persbureau GPD. De praktijk wordt bevestigd door advocaten, de Bijstandsbond en een re-inte- gratiebedrijf Bijstandsgerechtigden worden in gezet als verkoper, cateringmede werker, kleuterleidster, receptio nist of planner. Volgens Piet van der Lende van de Bijstandsbond draaien sommige organisaties al voor een belangrijk deel op bijstandsgerechtigden. „Het is gewoon moderne slaver nij", zegt Van der Lende. Directeur Hans Zuiver van de wel- zijnsstichting Combiwei erkent tientallen bijstandsgerechtigden in dienst te hebben. De meesten zal hij na afloop geen baan aanbie den. „Veel van deze mensen zijn geen cao-loon waard. Zolang dat niet verandert, is het voor een Volgens de Bijstandsbond draaien sommige bedrijven voor een belangrijk deel op bijstands gerechtigden. Zij worden vaak uitgebuit. werkgever interessanter nieuwe gratis mensen binnen te halen." Bijstandsgerechtigden die een par- ticipatiebaan weigeren, worden ge kort op hun uitkering. „Dit is precies waar we bang voor waren. Dit is gewoon uitbuiting", zegt SP-Kamerlid Sadet Karabulut. Met name de verhuurconstructie vindt het Kamerlid van geen kant kloppen. „Er wordt dubbel aan een bijstandsgerechtigde ver diend." pagina 15: gratis een bijstandsgerechtigde DEN HELDER - Een jonge bezoeker van de Nationa- lijks om het publiek kennis te laten maken met Ook vandaag en morgen houdt de marine open Ie Vlootdagen in Den Helder tokkelt naar bene- de krijgsmacht. Ruim veertigduizend mensen heb- huis. Grote publiekstrekkers waren gisteren de den. ben de eerste van de drie Vlootdagen op het ter- rondvaart met een sleepboot en het nautisch acti- De Koninklijke Marine houdt de Vlootdagen jaar- rein De Nieuwe Haven in Den Helder bezocht, viteitenkamp. foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - In Nederland is run- dertuberculose geconstateerd. De besmetting komt van een bedrijf in Engeland waarvandaan besmet te kalveren zijn geëxporteerd naar zes Nederlandse bedrijven. Om verdere verspreiding tegen te gaan, zijn 27 bedrijven geblokkeerd en worden zo'n vierduizend runde ren op tbc onderzocht, meldde het ministerie van Landbouw (LNV) gisteren. Er zijn volgens LNV al twaalf geïmponeerde besmette kal veren gevonden. Dieren die tbc hebben, worden afgemaakt. Bij de besmettingen is een bedrijf met een melkveestapel betrokken. Glashandel MELIESTE AEX-index zakt onder grens van 400 punten AMSTERDAM - De Amsterdamse ef fectenbeurs heeft de handelsweek afgesloten met een duik onder de 'psychologisch belangrijke' grens van 400 punten. De koersindex AEX sloot gisteren op 391,98 pun ten, het laagste in tweeënhalf jaar. pagina 14: beurzen MIDDELBURG - Dit najaar beginnen gesprekken over de bevolkingsont wikkeling in Zeeland. De provin cie zoekt de dialoog met burgers en maatschappelijke organisaties over de verwachte lichte daling van het inwonertal na 2025. Aanlei ding is de de nota Onverkende Pa den, waaruit de afname van de be volking in de komende tientallen jaren blijkt. De provincie wil de opvattingen binnen de samenle ving kennen over dit onderwerp. pagina 2: hét gesprek bij de bakker pagina 3: commentaar i)t STELLING Provinciebestuur neemt bevolking niet serieus reageer op www.pzc.nl b MENING Zeeland is ook leuk als het regent J 57% aantal reacties: 434 EN ESMBÊÊÊÊÊÊÊÊÊi Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Cultuur: 12; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 39. Bijla gen: Zomerkrant, Spectrum, Media en Wonen met daarin tv-pagina's. 7e Etappe 1. Luis Sanchez (Spa) 3.52.53 2. Schumacher (Dui) +0.06 3. Pozzato (Ita) z.t. 37. Tankink (Ned) +0.33 Algemeen klassement 1Kirchen (Lux) 28.23.40 2. Evans (Aus) 0.06 3. Schumacher (Dui) 0.16 34. Ten Dam (Ned) 5.17 Vandaag de etappe: Figeac-Toulouse (172,5km) Morgen de etappe: Toulouse-Bagnères-de-Bigorre (224km) zie pagina's 33,34 en 35 en www.pzc.nl I AURILLAC - De Spaanse wielrenner Manuel Beltran is na de eerste etappe van de Tour de France be trapt op het gebruik van doping. Bij de 37-jarige renner werden spo ren van epo aangetroffen. De voormalige knecht van Lance Armstrong die de Tour in dienst van de Italiaanse ploeg Liquigas reed, is door de Franse politie op gepakt en door zijn ploeg uit koers gezet. Zijn ploegbaas Roberto Amadio liet onmiddellijk weten dat er geen plaats meer was voor de betrapte renner. Franse politie agenten deden een inval in het ho tel waar Liquigas verbleef Kort voor de start van de Tour, op 3 en 4 juli, zijn alle renners gecon troleerd door het Franse antido- pingbureau AFLD. Die testte de 180 renners op onder meer hun hormoonhuishouding en bloed waarden. De Franse krant Le Mon de meldde gisteren ook dat bij de controles bij tien renners onregel matigheden zijn ontdekt in de bloedwaarden. pagina 35: Tour zit bovenop bedriegers Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547 speciale bijlage HET WEER: Af en toe zon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1