32! reizen@wegener.nl reizen B www.bikeacademy.at |p| 024-3650360 PZC Zaterdag 12 juli 2008 Honderden dagtochten op vernieuwde website De website www.wv-groepsarran- gementen.nl is vernieuwd. Er staan bijna 500 verschillende dag uitjes op voor groepen, veelal als compleet WV-dagarrangement. Dat betekent dat naast een attrac tie ook lunch of diner in het pak ket zijn opgenomen. De site biedt daguitjes, verdeeld over achttien interessegebieden: fietsen, wande len of golfen, maar ook kunst, ar chitectuur en culinair. Op simpele wijze kan per interessegebied of lo catie worden gezocht. Nieuwe reizen naar Scandinavische landen Steeds meer Nederlanders gaan op vakantie naar Denemarken en Zweden. Scandlines komt daarom met nieuwe korte reizen naar de Scandinavische en Baltische Sta ten. Naast Malmö zijn de bestem mingen Kopenhagen, het eiland Bornholm en de badplaats Jurma- la. In de arrangementen is het ver voer van de auto inbegrepen. Het vierdaagse Malmö-de-luxe-arrange- ment is er vanaf 220 euro. www.scandlines.de Vrouwen leren hoe ze moeten mountainbiken Het aantal vrouwen dat in de peda len klimt en de strijd met steile hellingen aangaat, neemt toe. De Bike Academy in Tirol speelt hier op in en organiseert nog op 2 en 3 augustus workshops mountainbi king voor vrouwen. Daar leren de deelneemsters in de Kitzbüheler Alpen alle grondbeginselen. Vol gens de Bike Academy zijn vrou wen onder elkaar eerder ver trouwd met het mountainbiken. Kamperen met sterren foto GPD Kamperen in Tirol op het hoogste niveau Kamperen met sterren aan de berg meren van Tirol: dat kan deze zo mer in Alpbachtal Seenland. Kramsach telt drie familiecam pings die voldoen aan de interna tionale camping-classificatie-eisen. Dat heeft de luxe kampeerplaatsen vier en vijf sterren opgeleverd. Alp bachtal Seenland is de enige Ti- roler vakantieregio waar liefheb bers op zoveel campingcomfort kunnen rekenen. SI www.alpbachtal.at Antwerpen Rond de rivier werd ook turf ge wonnen in zogeheten turfputten. Tegenwoordig staat er water in en zijn ze ontwikkeld tot kleine me ren. In de buurt van Lokeren staan hectaren vol met begonia's en aza lea's. In kassen én buiten, waar ze voorzien zijn van enorme berege- ningsinstallaties. Na een stevige fietstocht is het goedbijkomen in het fietsvriendelij- ke hotel. Na wat rust en een bad, lonkt de gezellige drukte van het centrum. De fraai gerestaureerde historische gevels aan de Koren- en vooral de Graslei aan de overkant van het water krijgen bijna iets ma gisch in de avondgloed. De zondag- markten in het centrum, waar je achtereenvolgens langs de bloe men-, de kunst- en curiosa-, de vo gel- en kleine dierenmarkt en de gewone markt kunt slenteren, is voor een volgende keer. De volgende dag gaat het langs het Sint Pieter treinstation rustig fiet send richting de Leie, die langs de jachthaven de stad uit leidt. Groep jes wielrenners in volledig tenue vliegen zo nu en dan met grote vaart voorbij. Langzamer gaan de joggers, die alleen of als duo's langs het water draven. Langs Af snee loopt de weg richting Dron gen. Aan de overkant van het wa ter strijkt een zwerm ganzen neer. In Drongen domineert de Oude Abij het dorpsaangezicht. Overal langs de Leie staan prachtige villa's met aanlegsteigers. Op het water toeren vandaag daarentegen voor namelijk piepkleine, gehuurde bootjes. Een aantal fietsers bedient gaard midden in de stad, langs het Klein Begijnhof naar knooppunt 6: het vertrekpunt voor vandaag. Verkeer is er nauwelijks, alle knooppuntroutes leiden langs smalle weggetjes, ongeasfalteerde paden, bospaden, steegjes en ande re plekken waar nauwelijks of geen gemotoriseerd verkeer verschijnt. Was het vertrek voor de tocht niet pas na het middaguur geweest, dan was restaurant Stapsteen in Heus- den een verleidelijke plek voor de lunch geweest. Het restaurant is in de streek bekend vanwege zijn goe de 'paling in het groen', die niet al leen in het restaurant, maar ook op diverse markten aan de man wordt gebracht. De paling, die ook bij veel andere restaurant op de kaart staat, wordt niet meer zoals vroeger in de Schelde en de wate ren eromheen gevangen, maar wordt tegenwoordig ingevoerd, waarna de vissen nog enkele we ken in grote bakken in het Schelde- land mogen rondzwemmen om te verwateren. Wel wordt er gestopt in Destelber- gen, waar de bekende circusfamilie Malter het dierenpark Harry Mal- ter uitbaat. Voor een drankje op het terras hoeft geen entree te wor den betaald. Gezinnen met wat kleinere kinderen vinden hier on der meer de olifant Suzy, hangbuik zwijntjes, geiten, kippen, kangoe roes en pony's en kamelen waarop een ritje gemaakt kan worden. Langs de Schelde staan veel buiten verblijven en kasteeltjes, gebouwd door de vroegere textielbaronnen uit de stad Gent. Het meest beken de is het Kasteel van Laarne. Het oudste gedeelte van deze zeer goed- bewaarde vijfhoekige waterburcht met vijf torens dateert uit de twaalfde eeuw. zelf een pontje naar de overkant. Verderop, in het gehucht Baarle, is de pont voorzien van een veer man, die de recreanten gratis over zet. Direct naast de aanlegsteiger tracht een restaurant de passanten te verleiden. Rond Deurle, leidt een smalle, half verharde weg langs een prachtig golfterrein met nog mooiere villa's eromheen. Het weer is ideaal. Zon nig, maar niet te warm. Dus wordt de kaart erbij gehaald en aan de hand van knooppunten wordt de route uitgebreid tot Ooidonk. Een kasseienweg leidt daar onder de Blauwe Poort door naar het kasteel van Ooidonk, in privé-bezit van Juan 't Kint de Roodebeeke. Na twee keer verwoest te zijn, werd het na 1579 weer opgebouwd in Renaissancestijl. Het kasteel kan qua aanzicht en uitstraling wedijve ren met de Franse kastelen langs de Loire. Een vriendelijk meisje bij het Poorthuis meldt dat het kasteel nog niet open is, maar dat de tuin tegen betaling van een euro kan worden bezocht. „Het is een mooie tijd om foto's te maken. Straks na tweeën, als het kasteel zelf ook toegankelijk is, kun je hier over de hoofden lopen", voegt ze eraan toe. En inderdaad, in de ele gante, bescheiden paleistuin is het nog heerlijk rustig. Maar de kilome ters beginnen te tellen voor de on getrainde benen, dus langzaam gaat het weer richting Gent. De knooppunten wijzen de weg. f>-^ Reageren? redactie.reizen@wegener.nl M De fietsnetwerkkaarten Scheldeland, Vlaamse Ardennen, Leiestreek-Oost, Meetjesland en Waasland (6 euro per stuk) zijn ver krijgbaar bij de plaatselijke toeristische infokantoren en bij Toerisme Oost-Vlaande- ren, Sint-Niklaasstraat 2, 9000 Gent, België. Telefoon 0032 9 2692600, www.tov.be Er is ook een gratis fietsnetwerkkaart Gent. Handig is ook het gratis Fietsinfoboekje met informatie over fietsvrien- delijke horeca, fietsverhuur- ders en hotels. Fietsliefhebbers kunnen ook het gratis blad StapAf, dat twee keer per jaar verschijnt, bestellen via www.tov.be Telefoneren kan ook: 0032 9 2692600 Foto boven: Café onder aan de dijk langs de Schelde. Foto onder: Kasteel van Ooidonk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 119