BIJ WARM EER GAAT JE VOORHOOFD ZWETEN 31 reizen rrf Heimwee TV Dagje uit, dagje thuis Vraag Antwoord Hou zoemend geteisem buiten de deur reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 12 juli 2008 De kaars Beschrijf'm eens: Een langwerpige staaf van was met een lont aan de bovenkant. Hoe werkt het: Steek de lont aan, ga met je boek dicht in de buurt van de kaars zitten en begin te le zen. Voordeel: Kaarslicht is een sfeerma ker. Ook op de camping. Met een citronellakaars houd je meteen de muggen op afstand. Nadeel: Er komt niet zo heel veel licht vanaf. Ie moet dus dichtbij het vlammetje gaan zitten om de letters te kunnen lezen. Dus pas op voor je haar. Te koop bij: Eigenlijk overal: super markt, warenhuizen, drogist. Kost: Een euro of wat voor een een voudige. Veilig in de tent: Niet echt. Zorg er in ieder geval voor dat de kaars ste vig staat en ver uit de buurt is van het tentdoek. Ook bruikbaar onderweg naar het campingtoilet: Nee. Als je te snel loopt, waait het vlammetje uit. En pas op voor druppend kaarsvet. Waardering: De mijnwerkerslamp De boekenlamp Beschrijf'm eens: De 'petzl tikkina' is een klein lampje met twee led lichtjes aan een brede elastieken band. Het lampje heeft een aan/uitknopje en kan kantelen. Hoe werkt het: Doe de brede elas tieken band om je hoofd. Zorg er voor dat het lampje aan de voor kant zit. Zet het knopje om en voila, daar waar je kijkt, is licht. Het lampje kan gekanteld worden, zodat je precies op de bladzijden kunt richten. Voordeel: Je hebt twee handen vrij om je boek vast te houden. Nadeel: Bij warm weer gaat je voor hoofd zweten. Je moet behoorlijk stil blijven zitten. Zet 'm niet op als je voor het eerst met een nieu we liefde gaat kamperen. Het ziet er namelijk niet uit. Te koop bij: Bever Zwerfsport Kost: 19,95 euro (inclusief drie bat terijen). Ook bruikbaar onderweg naar het campingtoilet: Ja, want je hebt je beide handen vrij om de toiletrol vast te houden. Waardering: Beschrijf'm eens: De 'Flash bookli- te' is eigenlijk een grote plastic pa perclip die je om de bladzijden van je boek schuift. Aan het uiteinde van de clip zit een lampje dat je kunt draaien, zodat het licht goed op je boek valt. Hoe werkt het: Klem het lampje op je boek, klap het lampje (en je boek) open en begin met lezen. Voordeel: Het licht is daar waar het moet zijn. Maar dan ook alleen maar daar. Dan heeft je slapende partner geen last van het licht. Nadeel: Pagina's omslaan is nogal onhandig, omdat het lampje er om heen zit geklemd. Te koop bij: Selexys boekhandels. Kost: 9,95 euro (zonder batterijen). Veilig in de tent: Ja. Zelfs een fana tieke pyromaan moet heel erg z'n best doen om met dit lampje een tent aan het branden te krijgen. Ook bruikbaar onderweg naar het campingtoilet: Ja. Je kunt het lamp je ook aan je broek vastmaken. Al gaat die op het moment suprème wel omlaag. Waardering: foto GPD In Heimwee Tv worden elke week tv-series uit het verleden belicht, die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Fame 'Remember my name. Fame, I'm gonna live forever, I'm gonna learn how to fly, high. I feel it coming together. People will see me and cry. Fame'. Een stukje uit het refrein van Fame, de titelsong van Irene Cara waarmee ze een Oscar won. Een tekst die iedereen dertig jaar later nog steeds kan meezingen. Gek is dat niet, want Fame was in de jaren tachtig een kaskraker van jewelste. Het begon in 1980 met de gelijknamige film die in de Verenig de Staten zó goed werd ontvangen, dat er een televisieserie van gemaakt werd. Vreemd genoeg flopte die serie in Amerika, ter wijl de beslommeringen van de studenten aan de New York High School of Performing Arts in Europa miljoenen mensen aan de buis gekluisterd hielden. Leroy, Danny, Bruno en Coco proberen op die school hun dro men waar te maken. Ze ambiëren een carrière in de spotlights als zanger, acteur, muzikant of danser. De weg naar de top is lang en zwaar. Ze moeten keihard repeteren, worden genade loos afgewezen bij audities, de concurrentie is moordend. De tail: zowel Erica Gimpel (Coco) als Gene Anthony Ray (Leroy) heeft aan de echt bestaande New York High School of Perfor ming Arts gestudeerd. Al werd die laatste er vanaf geschopt, omdat hij had gespijbeld om auditie te kunnen doen voor Fame. De gebeurtenissen op de school in New York waren daags na de uitzending het gesprek van de dag. De serie ontketende een ware rage: beenwarmers en aerobicdans. Meisjes wilden mas saal op dansles, jongens wilden net zo stoer zijn als Leroy. Toch, als je nu vraagt naar de inhoud van de serie, geven veel kij kers niet thuis. Ja, iets met dansen, maar verder? Inhoudelijk lijkt veel te zijn weggeëbd. De serie mag dan geen lange houdbaarheidsdatum hebben ge had, de muziek daarentegen is gebleven. Al in de jaren tachtig werd de Fame-muziek goed ontvangen. Er verschenen elpees, waarvan The Kids From Fame in 1983 zelfs de nummer 1-positie in de albumhitlijst bekleedde. De acteurs uit de serie gaven zelfs concerten, ook nadat de serie was gestopt. In Nederland stonden ze vier keer in een uitverkocht Ahoy. Ook nu nog leeft de muziek voort, want het verhaal van Fame is begin jaren negentig in musicalvorm gegoten en de Nederland se versie is nog steeds in de theaters te zien. Marlous Flier Vandaag is echt een dag om eropuit te gaan. Keus genoeg in Nederland. Wat dacht je van de Nationale Vlootdagen in Den Helder. Of de DTM races in Zandvoort. Of toch liever het North Sea Jazz Festival in Rotterdam, Dance Valley in Spaarnwoude of Sensation Black in Amsterdam. Veel evenementen, veel bezoekers, veel auto's, dus veel files. Bij nader inzien is van daag eigenlijk echt een dag om thuis te blijven. Mocht je toch besluiten om ergens in de file te gaan staan, zorg er dan voor dat je iets te doen hebt in de auto. Bijvoorbeeld Scoubeezz, de ver- nieuwe, gegarandeerd weekmakervrije opvolger van het knutselspeelgoed Scoubidou dat vier jaar geleden razend populair was. ledereen liep rond met een kleurige sleutelhanger die door een handig kind of kleinkind in elkaar geknoopt was. De touwtjes van 'hoogwaardige knoopkwali- teit' worden geleverd met instructieboek en zijn te koop bij www.trendyspeelgoed.nl vanaf 5,95 euro. Files omzeilen kan natuurlijk ook. Dus weg van de snelweg. Want er is zoveel moois te zien in Nederland. Dat blijkt wel uit de nieuwste natuur- gids van Capitool: Parels van Staatsbosbeheer. De mooi geïllustreerde gids brengt je naar zestig cultuurhistorische parels in de twaalf provin cies. Van de Doezumermieden met petgaten en pingo's in Groningen tot de Wahlwiller graven in het zuidelijkste puntje van Limburg. De gids kost 24,90 euro. Kom je toch tegen je wil ergens klemvast te staan en je hebt toevallig een dvd-speler in je au to zitten, parkeer je voertuig dan, klim bij de kin deren op de achterbank en ga gezellig samen een film bekijken. Bijvoorbeeld I Could Never Be Your Woman met Michelle Pfeiffer. In deze ro mantische komedie speelt Pfeiffer een vrouw van rond de 40 die verliefd wordt op een jonge re man. Het is niet haar beste rol, maar prima vermaak om 95 minuten mee door te komen. Je kunt 'm natuurlijk ook gewoon thuis bekijken. Ook de hele zomer vliegend, zoemend of stekend ongedier te in huis? Ze hebben de hele buitenwereld ter beschikking, maar kiezen uitgerekend de vensterbank om te landen? En zijn vervolgens ook te dom de open deur terug te vinden. P. Zweers wordt er gek van. Hij wil van het geteisem af. Bij voorbeeld met een hor. Maar waar let je op bij de aanschaf? De soort deur of het soort raam is van belang, zegt Claudia van Hoorn van internetverkoper Horren.com. Een schuifpui is toch wat anders dan een dakraam. En er is de keuze tus sen een gaashor of lamellen. „Bij lamellen denken mensen dat ongedierte er tussendoor glipt. Maar de afzonderlijke de len schuiven dusdanig over elkaar, dat insecten er echt niet tussendoor kunnen." Maar het belangrijkste, benadrukt Van Hoorn, is toch echt het meeiwerk vooraf. „Dat komt heel precies. De kleinste afwijking werkt al kieren en gaten in de hand. Dan gaat het effect van een hor volledig verloren." Nu maar hopen dat P. Zweers bekwaam is met de meetlat. Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117