Bowlingcentrum maakt doorstart Stilte rond plan bouw hotel aan Deltaweg Polen-pension in Goes moet deuren sluiten wegens overlast Zorgboerderij wordt gelegaliseerd Smalstad maakt zich op voor Brouwse Dag s PZC Vrijdag 11 juli 2008 33 Failliet bedrijf wil verder zonder biljartgedeelte. door Rob Paardekam GOES - Bowling- en biljartcentrum Carambowl in de Zeelandhallen in Goes is afgelopen woensdag failliet verklaard. Dat bevestigt een woord voerster van de rechtbank in Mid delburg. De onderneming wil een doorstart maken. Het biljartgedeelte zal daarbij sneu velen. „Dat liep niet goed", zegt ei genaar Bert-]os Ooijen, die Caram bowl opzette met zijn zakenpart ner Camil Bosman. Verder hult hij zich in stilzwijgen. „Op het mo ment dat we weer open gaan, wil ik graag praten, maar dit is niet het juiste moment." Ooijen wil en kel nog kwijt dat de bowlingbanen zullen blijven. Wanneer de uit gaansgelegenheid weer open gaat, is niet bekend. Op de website van Carambowl staat overigens dat de tijdelijke sluiting van het bowling en biljartcentrum tevens te maken heeft met technische problemen. Er is een kapotte oliemachine. Carambowl ging een jaar geleden open. Samen met onder meer een bioscoop en een wokrestaurant zit het in het nieuwe deel van de Zee landhallen. Met twee teams uit de eredivisie driebanden, die het cen trum als thuisbasis kozen, leek het allemaal veelbelovend. In novem ber werd het Nederlands kam pioenschap driebanden voor elite spelers, beter bekend als de Mas- Bowling- en biljartcentrum Ca- rambowl in Goes is door de rech ter failliet verklaard. De eigena ren willen een doorstart maken met de bowlingbanen. ters, zelfs in de nieuwe biljartarena afgewerkt. Een jaar later ligt de droom van de twee ondernemers voor een groot deel aan diggelen. Dat de twee eredivisieteams in het driebanden eerder dit jaar hun ver trek uit Goes aankondigden, was daar wellicht een voorbode van. Delta/Frans Bevers en Buys Incas so spelen hun thuiswedstrijden voortaan in Sluiskil. „We misten in Carambowl een stukje sfeer", zegt voorzitter Meerten Dallinga van de stichting waaronder de twee teams vallen. „Bovendien was de belangstelling van het pu bliek minimaal. Dat is zonde. Ik weet zeker dat er in Sluiskil meer mensen komen kijken." Ook bil jartvereniging Carambowl, die het gelijknamige uitgaanscentrum als thuisbasis heeft, verliest wellicht haar onderkomen. „Maar ik weet nog niks", zegt voorzitter Johan de Punder. „Ik hoop één dezer dagen bericht te krijgen." De organisatie van de Senior Games, die in 2009 in Zeeland gehouden worden, moet waarschijnlijk ook op zoek naar een andere locatie. Het biljart- toernooi zou in Carambowl wor den gehouden. BROUWERSHAVEN - Met vereende krachten wordt in Brouwershaven de laatste hand gelegd aan de tent voor de jaarlijkse Muziek-Play-ln, onderdeel van de Brouwse dag morgen. Vanavond geven de dialectrockers van Sur render - met in het voorprogramma achtereenvolgens rockgroep Bostma en Martijn Peter - in Brouwersha ven de aftrap voor de Brouwse Dag. foto Marijke Folkertsma De gemeente noch de provincie heeft sinds maanden iets venomen. door Mieke van der Jagt KATS - Het schiet niet erg op met de plannen van de Goese onderne mer Gé om langs de Deltaweg, aan de Katse kant, een congrescen trum met een zorghotel en een groot restaurant te bouwen. De Koudekerkse huisarts die plan nen opperde om de ziekenhuis zorg met zorghotels op peil te hou den, zou wat de Bevelanden be treft op zijn wenken kunnen wor den bediend. Maar de gemeente noch de provincie heeft sinds maanden nog iets van Oosterschel- de BV, het bedrijf dat Gé voor zijn plannen heeft opgericht, verno men. De laatste ontwikkeling die de gemeente Noord-Beveland kan melden is de intrekking van de ver gunning. Gé verzocht daarom, om dat zijn plannen andere vormen aannamen dan bij de aanvraag in 2006 bekend was. Een gewoon ho tel werd een zorghotel, waarvoor Gé ook een overeenkomst sloot met Condor Properties, een be drijf dat in de combinatie zorg en recreatie werkt. Sinds de intrek king van de vergunning, enkele maanden geleden, is nog geen nieuwe aanvraag voor een vergun ning binnengekomen. De verant woordelijke wethouder stelde al bij de intrekking dat in een nieu we vergunning niets aan de buiten kant mag zijn veranderd. Een woordvoerder van de gemeente meldt dat Noord-Beveland niets anders kan doen dan afwachten. Eind vorig jaar leek er nog schot te komen in de plannen. De provin cie gaf toestemming om alvast grondwerk te verrichten. Ooster scheid e BV zou in februari begin nen. Op het perceel is echter haast niets gebeurd. De dam is voorzien van enkele vierkante meters asfalt, waarop haaientanden zijn geschil derd. Erachter geen bouwwegen of waterpartijen, maar kerngezon de aardappels. 1^ Het plan van een Goese onderne- mer om langs de Deltaweg, aan de Katse kant, een congrescen trum met zorghotel en restau rant te bouwen zou stil liggen. Uitzendbureau weet na aanzegging niet waar het mensen moet laten. door Frank Balkenende GOES - Een pension in de Goese Stoofstraat waar vijftig Poolse werknemers bivakkeren, moet dicht. De huidige functie strookt niet met het bestemmingsplan. Ook zou sprake zijn van overlast. De gemeente Goes heeft dat de huurder, uitzendbureau Schiffé- lersadvies BV, meegedeeld. Het bedrijf gaat in beroep, reageert directeur Mustafa Kucuktekin. „Waar moet ik die werknemers an ders laten?" Over zes weken moet hij het pand hebben ontruimd. „Als er dan geen alternatief is, en dat is er niet, gaan we maar in een slaapzak voor het stadskantoor lig gen." De buitenlandse werkne mers blijvend gemiddeld tot eind november en dus moet er enkele maanden lang huisvesting voor ze worden geregeld. Directeur Kucuk tekin van Schiffelersadvies had daarvoor het pand op de hoek Stoofstraat en 's-Heer Hendrikskin- derenstraat gehuurd van vastgoed onderneming P. Dingemanse BV. Kucuktekin: „We huren ook wel bungalows op recreatieparken, al leen in het toeristisch seizoen lukt dat moeilijk, want dan zijn ze vol geboekt." In het huurcontract staat echter niets over bewoning van het pand. Begin juni inspecteer den twee medewerkers van de ge meente het 'Polen-pension'. Ze stelden vast dat het huidige ge bruik in strijd is met het bestem mingsplan Binnenstad-noord. Ook voldeed het pand niet aan de voorschriften van de brandweer. Inmiddels heeft de huurder op ver zoek van de brandweer rookmel ders geplaatst, zegt een gemeente woordvoerder. Ook zijn op de ka merdeuren stickers aangebracht die aangeven dat roken er verbo den is. De gemeente is echter niet van plan nu wel vrijstelling te ver lenen. Zij wil geen pension aan de Stoofstraat, ook omdat buren zou den hebben geklaagd over aan- en afrijdende busjes en rumoer op straat.Volgens Kucuktekin is er geen overlast. „De verhoudingen met de buren zijn juist goed. Ik bel af en toe eens aan om te vragen hoe het gaat. We hebben een be heerder die zorgt dat alles netjes blijft." De gemeente Goes eist dat uit- zendbureau Schiffelersadvies een pension voor buitenlandse werk nemers aan de Stoofstraat bin nen zes weken sluit. BORSSELE - Zorgboerderij Chicken Fun bij een biologische pluimvee houderij aan de Lange Zuidweg bij Borssele wacht legalisatie als ne ventak van een agrarische bedrijf Sinds 1 januari 2007 draait de zorg boerderij al, maar de nieuwe on derneming was niet officieel vast gelegd in het gemeentelijk bestem mingsplan. Dat gaat nu gebeuren. Eigenaar Richard van Adrichem spreekt van 'een misverstand'. WEEKEND 1SH Zaterdag 12 en zondag 13 juli 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111- 406111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87