Zeeland PZC Jachthaven flink op de schop Historische namen in Business Park Ilonka nog gezien kort voor dood SCHOUWEN-DUIVELAND 35 29 30 Geen subsidie voor de Sint Vast na sturen van seks-sms'jes Roderick Veel minder woningen verkocht in Zeeland Vrijdag 11 juli 2008 De Meije krijgt minder geld voor schoolzwemmen Tip? redzzee@pzc.nl Watersportvereniging Scharendijke gaat voor duurzaam en modern. door Inge Heuff scharendijke - Watersport Vereni ging Scharendijke heeft een ont- wikkelingsschets voor de jachtha ven Kloosternol opgesteld. Daar mee geeft de vereniging (900 le den) haar visie op de toekomst van deze jachthaven die geprivati seerd gaat worden. Zij is eerste par tij in de onderhandelingen met de gemeente. Watersport Vereniging Scharendij ke kiest voor een modern, eigen tijds en duurzaam watersportcen trum. De indeling van de huidige jachthaven is dertig jaar oud. Voor zieningen zijn gedateerd en vol doen volgens de vereniging nauwe lijks nog aan de wensen en verlan gens van de moderne ligplaatshou ders en passanten. Omdat schepen langer en breder zijn geworden, is ook de indeling van de haven niet langer passend. Wel ligt de bezet tingsgraad volgens de vereniging al sinds 1980 boven de honderd pro cent. Maar met de hete adem van de jachthavens Marina Port Zélan- de (jachthaven van de toekomst), Herkingen en Bruinisse (die sterk uitbreiden) in de nek wordt het voor Kloosternol lastig om de con currentie aan te gaan als niet snel een kwaliteitsslag gemaakt wordt. De watersportvereniging stelt on der meer voor om de steigervoor zieningen te moderniseren, er moet een herinrichting van het natte oppervlak van de haven ko men waardoor bijvoorbeeld de mix aan ligplaatsen verbetert, en de infrastructuur van het haventer rein moet op de schop. „Wij den ken dat onze plannen uitgevoerd kunnen worden binnen de gren zen van het huidige bestemmings plan", zegt woordvoerder |an Prins. „Deze privatisering is het moment om tot een duurzame in- Jachthaven Kloosternol in Scha rendijke gaat stevig op de schop. Watersportvereniging Scharendij ke heeft een ambitieuze ontwik- kelingsschets opgesteld. vestering in de toekomst van Kloosternol te komen." De ontwikkelingsschets is 3 juli aangeboden aan de raadssecretaris. Volgende week zal er een eerste, informerend overleg zijn met de gemeente. Prins: „Er moet een rap port van adviesbureau Grontmij zijn over de wijze waarop de ge meente de privatisering moet aan pakken. Wij hopen volgende week daar meer duidelijkheid over te krijgen. Met onze visie willen we in elk geval laten zien dat Scharen dijke en de jachthaven over veel dynamiek beschikken om te revita liseren. Onze plannen worden dan ook gesteund door de dorpsraad, ondernemersvereniging en nau tische ondernemers." ZIERIKZEE - De Stichting Intocht Sinterklaas Zierikzee hoeft niet te rekenen op financiële steun van de gemeente Schouwen-Duive- lana. De gemeente heeft een subsi dieverzoek van de stichting afgewe zen. „De overheid is in principe niet verantwoordelijk voor het be kostigen van een volksfeest. In Zie rikzee is voldoende middenstand aanwezig om de kosten van dit ini tiatief te dragen", redeneert het col lege. „En het initiatief draagt niet bij aan sociale cohesie." Gouwepoort op bedding van voormalige Gouwe. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De nieuwe - deels nog aan te leggen - straten in het Busi ness Park aan de rand van Zierik zee krijgen historische namen: Gouwepoort en Ruigendijkweg. Het fietspad van de Julianastraat naar de Platteweg wordt als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt het Zuider- nieuwlandpad gedoopt. De naam Gouwepoort wordt meegegeven aan de weg die vanaf de nieuw aangelegde rotonde richting Groe- neweegje loopt. Historisch verantwoord, want de weg loopt volgens de gemeente in de bedding van de voormalige Gouwe, het water dat Schouwen ooit van Duiveland scheidde. „Aan gezien de weg toegang geeft tot een nieuw deel van Zierikzee en tezijnertijd het industrieterrein Zuidhoek, is de naam Gouwe poort een passende aanduiding Politie krijgt vijftig tips over omgebrachte vrouw uit Vlissingen. vussingen - Ilonka Toth is een dag voordat zij dood werd gevon den op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen nog levend gezien. Di verse getuigen hebben haar zien lo pen in een cirkel van twee kilome ter rond de begraafplaats. Dat heeft de politie bekendge maakt. De informatie komt uit de vijftig tips die tot gistermiddag zijn binnengekomen. Die hebben volgens de politie een goed beeld gecreëerd van de vrouw, de contac ten die zij bij leven had en dus ook over de plaatsen waar zij zater dag 5 juli nog is geweest. Op zon dag 6 juli rond half één is de 42-ja- rige Vlissingse vrouw dood gevon den op de begraafplaats. Zij is door geweld om het leven geko men. Ondanks de waardevolle tips is de zaak volgens de politie nog niet rond. De politie gaat mede daarom posters ophangen bij de in gang van de Noorderbegraafplaats. Vooral mensen die daar zaterdag 5 juli zijn geweest maar zich nog niet hebben gemeld bij de politie, worden verzocht contact op te ne men. middelburg - De politie heeft in Gelderland een 48-jarige man op gepakt voor het versturen van seks-sms'jes. De man heeft bekend dat hij in fe bruari via zijn pre-paid gsm ver schillende meisjes in onder meer Hulst en Biervliet vergaande seksu ele voorstellen had gedaan. Hij maakte hiervoor gebruik van sms-berichten, waarna hij bij een reactie seksuele voorstellen deed. De voorzieningen in de jachthaven Kloosternol in Scharendijke zijn gedateerd en voldoen volgens de watersportvereniging niet meer aan de huidige eisen van ligplaatshouders en passanten. foto Marijke Folkertsma met een goede uitstraling." De naam Ruigendijkweg wordt gege ven aan de weg die vanaf de Gou wepoort in zuidelijke richting loopt, parallel aan de Platteweg. Ook hier speelt de historie een rol. De 'Rugendiek' was de naam die in de volksmond werd gebezigd voor de dijk die officieel de Dijk van Zuidernieuwland heet en pa rallel aan de weg naar De Val loopt. De naam Zuidernieuwland- pad tenslotte is geïnspireerd op de voormalige Zuidernieuwlandpol- der bij Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl Die kleuter uit Dreischor is dol op voorlezen, de kleur blauw en hevig geïnteresseerd in ridders en alles wat daarmee te maken heeft. Moederlief speelt daar graag op in en las haar jongste spruit onlangs voor uit een boek werkje over de tijd van ridders en jonkvrouwen. Ene ridder Ro derick beleeft er geweldige avon turen in die met spanning ge volgd worden. De heldendaden van Roderick gaan erin als de spreekwoordelijke koek. Alleen één ding stuit op onbe grip en vragend opgetrokken wenkbrauwen. De kleuter maakt van zijn hart geen moordkuil: „Waarom heet die ridder eigen lijk Roderik en niet Blauwerik?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83