Hitte-expert overbodig bij NOCNSF Simon is op zijn 65e Dubbeldam mist ook Geesteren Hoofdrol voor Zeeuwen op Outdoor Zeeland Ellen Remijn is alle mannen de baas in B-groep 48 Vrijdag 11 juli 2008 pzc B goes - De B-groep van het Baar- ends driebandentoernooi is gewon nen door Ellen Remijn uit Goes. Na een uiterst spannende finale bleef zij Peter de Visser uit 's-Gra- venpolder net voor. De enige vrouwelijke deelnemer was alle mannen te slim af Inclu sief de absolute nestor van het ge zelschap, Merien Vermue, die het met zijn 89 jaar nog tot de tweede ronde wist te schoppen. In de fina le bleven Remijn en De Visser tot en met de vijfde ronde ongesla gen. Toen begon langzaam de spanning toe te slaan en in de zes de ronde leden beide titelkandida ten hun eerste nederlaag. Remijn verloor van Merien Priem uit 's-Heerenhoek en De Visser van Martien Veekens uit Kloetinge. In de onderlinge ontmoeting moest de beslissing vallen en daar in had Remijn de zenuwen het beste onder controle. Het werd 20-15. Olympische Spelen komen in gevaar voor topruiter. CEESTEREN - Jeroen Dubbeldam zal op het concours hippique van Geesteren niet in actie komen met zijn toppaard BMC Up Down. De topruiter meldde zich gisteren bij de organisatie af omdat zijn rijdier, waarmee hij hoopt de Olympische Spelen te halen, niet fit is. Dubbeldam, net hersteld van een knie- en beenbreuk, wilde bonds coach Rob Ehrens komend week einde op het Erve Maathuis laten zien dat hij klaar is voor Hong kong, waar de olympische hippi sche disciplines worden afgewerkt. „Up Down is gewoon niet 100 procent fit. Dan heeft het geen zin hier naar binnen te rijden", zei de olympisch kampioen van Sydney 2000. Of Dubbeldams afzegging conse quenties heeft voor een nieuw olympisch avontuur is nog ondui delijk. „Met Ehrens heb ik algespro ken dat we de emoties eerst even laten bezinken en dat we niet nu al iets gaan roepen, waar we mis schien later weer spijt van krij gen." Rob Ehrens, die deze week ook zijn vaste waarde Albert Zoer weg zag vallen uit de selectie door een dubbele beenbreuk, wilde even min meteen conclusies trekken. „Even laten bekoelen en daarna rustig kijken wat wijsheid is. Ik had sowieso al even uitstel ge vraagd om niet al komende maan dag mijn team voor de Olympi sche Spelen bekend te maken. Ook al omdat we met Zoer nog even de kat uit de boom willen kij ken." Ehrens kan nog besluiten Dubbel dam volgende week met Up Down naar het Italiaanse San Patri- gano te sturen om de combinatie daar nog een keer aan het werk te zien. Voorbereiding betaald voetbalclubs in Zeeland 15-20 augustus: trainingskamp FC Utrecht in Cadzand PZC Felix Binicewicz bron Jan Dagevos Sportkoepel neemt Gerard Rietjes niet mee naar Peking. door Patrick Delait StTTARD - Hitte-expert Gerard Riet- jens vertrekt bij NOCNSF. Het con tract van de 45-jarige wetenschap per, dat nog loopt tot 1 januari 2009, wordt niet verlengd. Riet- jens zal zijn werkzaamheden voor NOCNSF al eerder beëindigen. Vanaf 1 oktober treedt de inspan ningsfysioloog in dienst bij de Ko ninklijke Landmacht. De Limburgse wetenschapper had zich zijn vertrek bij de sportkoepel enigszins anders voorgesteld. In een gesprek met chef de mission Charles van Commenée kreeg hij onlangs te horen dat er voor hem geen plek is in de delegatie die over enkele weken vertrekt naar de Olympische Spelen in Peking. „Dat ik niet mee mag naar Peking is teleurstellend. Als je zo nauw bent betrokken bij de voorberei ding, wil je ook ter plekke een rol vervullen. Ik heb aangegeven waar om ik in Peking een meerwaarde kan zijn, maar dat heeft Van Com menée niet van gedachten doen veranderen. Hij vindt dat de atle ten het in China moeten doen met de voorlichting en de advie zen die ze in Nederland hebben ge kregen." Gezien de zware klimatologische omstandigheden die in China wor den verwacht, meent Rietjens dat hij ook tijdens de Spelen onder steuning had kunnen bieden. Met name de vochtbalans van de atle ten verdient in Peking alle aan dacht, zegt de wetenschapper die eerder wel aanwezig was bij de Spelen van Sydney (2000) en Athe ne (2004). „In Athene heb ik geregeld moe ten bijsturen en in Peking zijn de omstandigheden nog extremer. Ik vind het jammer dat NOCNSF dat negeert. Ik ben overigens niet de enige die niet mee mag naar Pe king. NOCNSF heeft ook geen krachttrainers en sportpsycholo- gen geaccrediteerd." Rietjens verwierf de voorbije jaren internationale faam als hitte-ex pert. In de aanloop naar de Olym pische Spelen van Athene ontwik kelde hij samen met DSM een koel- vest dat de sporters moest bescher men tegen oververhitting. Ook in de voorbereiding op Peking speel de Rieq'ens een belangrijke rol. Bijna de volledige Nederlandse equipe trainde de voorbije maan den onder zijn begeleiding in de klimaatkamer die in november 2007 op sportcentrum Papendal werd geopend. „In de zeven jaar dat ik voor NOCNSF heb gewerkt, heb ik schitterende dingen kun nen doen. Ik vind het daarom niet gepast om nu met modder te gooien. Ik ben niet boos en ik heb geen wrok. Mijn vertrek staat ook helemaal los van het feit dat ik niet naar Peking mag. Mijn con tract wordt niet verlengd; ik had hoe dan ook een andere baan moe ten zoeken." Zeeuws-Vlaamse amazones halen drie zeges bij de pony's. door Lucien Roelandt nieuwland - Net als vorige week de springruiters eisten gisteren ook de Zeeuwse ponyruiters de hoofdrol op bij de dressuurvier- daagse van Outdoor Zeeland, lasmien de Koeyer uit Hulst reed in de tweede proef van de klasse Zl Figaro met 210 punten naar de zege. Het oranje erelint in de eer ste proef van Zl categorie E ging naar Briel de Wilde uit Breskens. Zij reed [aymi met 210 punten naar een overtuigende overwin- ning. In de tweede proef reed San ne van de Bosch uit Yerseke de zwarte merrie Vanity met 209 pun ten naar een afgetekende zege. In de eerste manche van de klasse Z2 toonde Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Renaldo nipt de beste. De combinatie liet de voor de Axels ponyclub de Kleppertjes uit komende Belgische Julie de Baer- demaker met Quidam slechts drie puntjes achter zich. In de herkan sing ging de zege al weer naar Zeeuws-Vlaanderen. De in Koe wacht wonende Belgische jeugdin- ternational Janey Vermunt ver wees, met Prins Melride onder het zadel, [anine Nieuwenhuis naar de tweede stek. Springruiter gaat in Geesteren voor zijn zesde titel. door Fardau Wagenaar ceesteren - Het is voor het eerst sinds tien jaar dat hij weer in Geesteren is. Springruiter Hugo Si mon, de kleine grote man. Vijf keer won hij het CSI Geesteren, geen ruiter deed hem dat ooit na. Zes keer deed hij mee aan de Olympische Spelen, één keer won hij zilver met het team. De eerste wereldbeker was in 1979 een prooi voor hem, er volgden er nog twee. De naam Simon was bekend in el ke uithoek van de wereld. Met de handen in zijn zakken wan delt de 65-jarige Oostenrijker over het terrein van Erve Maathuis. Ver wonderd over de vele veranderin gen in de afgelopen tien jaar, de professionalisering en de feesttent. „Daar ben ik regelmatig pas in de vroege ochtend uitgekomen", lacht hij. „Het is goed om terug te zijn, ik heb veel vrienden hier. Waarom het zo lang geduurd heeft? Als ik meedoe, wil ik een kans maken om te winnen. Die vechtlust heb^ ik altijd gehad. De afgelopen jarc- had ik niet genoeg paarden om s" presteren, nu wel. Ik ben nog lang niet klaar met topsport, al rijd ik niet meer alles. Ik hou het op twee concoursen per maand. Ik ben nog steeds geliefd in de paardenwereld, ze willen graag dat ik kom. Maar ik moet er wel wat voor doen. Als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80