Polen-pension Goes moet deuren sluiten Zeeland Stilte rond hotelplan Kats Culturele Raad zoekt sporen in Borsele AGiN Legalisatie van zorgboerderij Woonwijk 's-Gravenpolder-Oost kan ruim honderd namen krijgen 30 Vrijdag 11 juli 2008 PZC Sporen in Borsele is het onderwerp van de nieuwe fotowedstrijd van de Cul turele Borsele, op de foto de Sloelijn bij 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras heinkenszand - Sporen in Borsele is dit jaar het thema van de inmid dels traditionele fotowedstrijd van de Culturele Raad Borsele. De win naars wacht tijdelijke roem. Hun foto's worden vanaf oktober in grootformaat aan het balkon van het Borselse gemeentehuis in Hein kenszand gehangen. Het mag van alles zijn wat aan spo ren in de gemeente Borsele in beeld wordt gebracht. De werk groep beeldende kunst van de Cul turele Raad die de wedstrijd heeft georganiseerd, heeft het over 'spo ren in het landschap, bijvoorbeeld welen en kreken, maar ook in mo- door Harmen van der Werf 'S-gravenpolder - De nieuwste nieuwbouwwijk van 's-Gravenpol- der mag zich in een grote populari teit verheugen, al gaat de eerste paal pas voorjaar 2009 de grond in. Een prijsvraag voor een wijk- naam leverde meer dan honderd reacties op. Op de wachtlijst voor een huis in de wijk staan ondertus sen 140 kandidaten. Helemaal aan de oostkant van 's- Gravenpolder komt de uitbreiding. In veel ingediende wijknamen zit het woordje 'oost'. Dorpsraadvoor zitter Adri Walhout noemt er een aantal: Oostweel, Oostgaarde, Oos telijk Bolwerk en Oostpolder. An- Timmermans Z* op 4 juli 2008 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van Marinus Klaas Daane, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders/ incasso, bij exploot BUNPHAN KHANYU thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, gedagvaard om op 29 oktober 2008 s morgens om 10 00 uur met in persoon doch vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen voor de Rechtbank te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In de dagvaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot mede werking aan de levering van een perceel. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans. Vlasmarkt 6, Postbus 2139 4460 MC Goes. tel. 0113-246333 numenten, dorpen en straten'. Al le bebouwing is een spoor ergens van, vindt de werkgroep. In twee leeftijdsgroepen wordt om de eer gestreden, tot en vanaf acht tien jaar. Een jury kiest uit beide groepen twee winnende foto's. Pu bliek mag per categorie één win naar aanwijzen tijdens het open monumentenweekend van 13 en 14 september. Deelnemers mogen twee foto's in zenden, goed afgedrukt, op 20 bij 30 centimeter. De prenten moeten voor 15 augustus bij de Culturele Raad Borsele binnen zijn, postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. dere namen getuigen van meer fantasie, zoals Ochtendgloren. 'De zon komt immers op in het oos ten.' Een jury onder leiding van de Borselse wethouder Marga Ver- mue maakt na de zomervakantie een keuze. Negentig woningen zijn gepland in 's-Gravenpolder-Oost. Wellicht worden dat er nog iets meer, om dat een gasleiding toch geen be lemmering is. De vraag was eerder dit jaar of 's-Gravenpolder zoveel woningbouw kan hebben. Vrij veel huizen stonden te koop. Dat aantal is sindsdien fors gedaald en de interesse voor de nieuwbouw is groter dan eerst verwacht. borssele - Zorgboerderij Chicken Fun bij een biologische pluimvee houderij aan de Lange Zuidweg bij Borssele wacht legalisatie als ne ventak van een agrarische bedrijf Sinds 1 januari 2007 draait de zorg boerderij al, maar het bestaan van de nieuwe onderneming was niet officieel vastgelegd in het gemeen telijk bestemmingsplan. Dat gaat nu gebeuren. Eigenaar Ri chard van Adrichem spreekt van 'een misverstand'. „We wilden uit breiden", licht hij toe. „De gemeen te Borsele heeft ons er toen op ge wezen." Het maakt voor de zorg boerderij niets uit. Borsele juicht verbreding van de landbouw naar zorg toe. Chicken Fun biedt dagbe steding aan kinderen en jongeren met vormen van autisme. Uitzendbureau weet na aanzegging niet waar het mensen moet laten. door Frank Balkenende GOES - Een pension in de Goese Stoofstraat waar vijftig Poolse werknemers bivakkeren, moet dicht. De huidige functie strookt niet met het bestemmingsplan. Ook zou sprake zijn van overlast. De gemeente Goes heeft dat de huurder, uitzendbureau Schiffe- lersadvies BV, meegedeeld. Het bedrijf gaat in beroep, reageert directeur Mustafa Kucuktekin. „Waar moet ik die werknemers an ders laten?" Over zes weken moet hij het pand hebben ontruimd. „Als er dan geen alternatief is, en dat is er niet, gaan we maar in een slaapzak voor het stadskantoor lig gen." Het uitzendbureau bemiddelt over wegend buitenlandse werknemers voor Nederlandse glastuinbouwbe- Nieuw onderkomen huisartsen Nieuwdorp nieuwdorp - De begin dit jaar in Nieuwdorp aangetreden huisart sen Verbrugge en Eversdijk willen een nieuwe tijdelijke praktijkruim te met apotheek maken bij het par keerterrein op de hoek Herten- weg-Havenweg. Zij zijn nu nog ge vestigd in de 'oude' praktijk van voormalig huisarts Aarnoutse. De gemeente Borsele wil meewerken aan de nieuwe vestiging die maxi maal vijfjaar mag blijven staan. Handwerkcafé in Goes' historisch museum goes - Handwerken in een café, het kan maandagmiddag voor het eerst in het café van historisch mu seum De Bevelanden aan de Sin gelstraat in Goes. Alles mag, van borduren, quilten tot kantklossen. 'Wie naald, draad en een goed hu meur meebrengt is welkom', aldus de organisatie. Het speciale café is van 13.30 tot 16.30 uur, elke tweede maandag van de maand. Gemeente wacht nog steeds op nieuwe vergunningaanvraag. door Mieke van der Jagt kats - Het schiet niet erg op met de plannen van de Goese onderne mer Gé om langs de Deltaweg, aan de Katse kant, een congrescen trum met een zorghotel en een groot restaurant te bouwen. De Koudekerkse huisarts die plan nen opperde om de ziekenhuis zorg met zorghotels op peil te hou den, zou wat de Bevelanden be treft op zijn wenken kunnen wor den bediend. Maar de gemeente noch de provincie heeft sinds maanden nog iets van Oosterschel- de BV, het bedrijf dat Gé voor zijn drijven, met name in de Bathpol- der bij Rilland en de Willem-An- napolder bij Kapelle. De buitenlandse werknemers blij vend gemiddeld tot eind novem ber en dus moet er enkele maan den lang huisvesting voor ze wor den geregeld. Directeur Kucukte kin van Schiffelersadvies had daar voor het pand op de hoek Stoof straat en 's-Heer Hendrikskinde- renstraat gehuurd van vastgoedon derneming P. Dingemanse BV. Kucuktekin: „We huren ook wel bungalows op recreatieparken, al leen in het toeristisch seizoen lukt dat moeilijk, want dan zijn ze vol geboekt." In het huurcontract staat echter niets over bewoning van het pand. Begin juni inspecteerden twee me- 1^ De gemeente Goes eist dat uit- zendbureau Schiffelersadvies een pension voor buitenlandse werk nemers aan de Stoofstraat bin nen zes weken sluit. Quiltmakers te rade in Goese Grote Kerk GOES - Qui't[nakers kunnen vol gende week zaterdag voor advies terecht in de Grote Kerk van Goes. Marjolein Peters die voor het histo risch museum De Bevelanden in de Grote Kerk een zomertentoon- stelling van quilts opzette, is van 12.00 tot 16.00 uur aanwezig om mensen te helpen een quilt af te maken of een oude quilt te herstel len. Een quilt is een soort deken met diverse lappen stof Judith van Boven leidt voortaan Sint Caecilia 'S-HEERENHOEK - De fanfare Sint Caecilia in 's-Heerenhoek heeft een nieuwe dirigente: Judith van Boven. De studente aan het conser vatorium in Tilburg is bevoegd om een orkest te leiden. Zij vervangt Anja Sinke die vijf jaar de directie over de fanfare heeft gevoerd. Sinke blijft nog wel actief in Sint Caecilia, onder meer als tweede dirigente. plannen heeft opgericht, verno men. De laatste ontwikkeling die de gemeente Noord-Beveland kan melden is de intrekking van de ver gunning. Gé verzocht daarom, om dat zijn plannen andere vormen aannamen, dan bij de aanvraag in 2006 bekend was. Een gewoon ho tel werd een zorghotel, waarvoor Gé ook een overeenkomst sloot met Condor Properties, een be drijf dat in de combinatie zorg en recreatie werkt. Sinds de intrekking van de vergun ning, enkele maanden geleden, is Het is alweer maanden geleden dat de gemeente Noord-Beve land en de provincie iets hebben vernomen van de plannen voor een zorghotel in Kats. dewerkers van de gemeente het 'Polen-pension'. Ze stelden vast dat het huidige gebruik in strijd is met het bestemmingsplan Binnen stad-noord. Ook voldeed het pand niet aan de voorschriften van de brandweer. Inmiddels heeft de huurder op verzoek van de brand weer rookmelders geplaatst, laat een gemeentewoordvoerder we ten. Ook zijn op de kamerdeuren stickers aangebracht die aangeven dat roken er verboden is. De gemeente is echter niet van plan nu wel vrijstelling te verle nen. Zij wil geen pension aan de Stoofstraat, ook omdat buren zou den hebben geklaagd over aan- en afrijdende busjes en rumoer op straat. Volgens Kucuktekin is er geen overlast. „De verhoudingen met de buren zijn juist goed. Ik bel af en toe eens aan om te vragen hoe het gaat. We hebben ook een ei gen beheerder die zorgt dat het pand netjes en schoon blijft." Voorvechter natuur in de Zak gestorven NISSE - Tunnis Meijer (68) uit Nis- se, tien jaar bestuurslid en secreta ris van stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland, is maandag gestor ven aan een hartstilstand. Via zijn werk kwam hij in Nisse terecht. Hij vocht voor natuur en rust in de Zak, onder meer door goede re gels te eisen voor hagelkanonnen. Zijn uitvaart is zaterdag, juist de slotdag van het bij Tunnis geliefde Pastorale-festival in Nisse. Kortgeense oud-bode De Fouw overleden KORTCENE - In zijn woonplaats Kortgene is zondag op 74-jarige leeftijd Thomas de Fouw overle den. De Fouw was twintig jaar ge meentebode in de gemeente Kort gene. Hij kwam daar in 1975, na een loopbaan bij een installatiebe drijf In 1995, bij de fusie van de ge meenten Wissenkerke en Kortge ne in de gemeente Noord-Beve land, ging De Fouw met de vut. nog geen nieuwe aanvraag voor een vergunning binnengekomen. De verantwoordelijke wethouder stelde al bij de intrekking dat in een nieuwe vergunning niets aan de buitenkant mag zijn veranderd. Een woordvoerder van de gemeen te meldt dat Noord-Beveland niets anders kan doen dan afwachten. Eind vorig jaar leek er nog schot te komen in de plannen. De provin cie gaf toestemming om alvast grondwerk te verrichten. Ooster- schelde BV zou in februari begin nen. Op het perceel is echter haast niets gebeurd. De dam is voorzien van enkele vierkante meters asfalt, waarop haaientanden zijn geschil derd. Erachter geen bouwwegen of waterpartijen, maar kerngezon de aardappels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72