Zeeland PZC Bowlingcentrum maakt doorstart Ilonka Toth dag voor haar dood nog gezien BEVELANDEN-THOLEN 35 29 31 Geld ligt weer op straat Ontwikkelaar baalt van trucks op havenplateau 'Mosselactie aan A58 stoppen' Schuttershof 's nachts op slot Roderick Veel minder woningen verkocht in Zeeland Vrijdag 11 juli 2008 Wie wordt wereldkampioen pottelillen? Tip? redgoes@pzc.nl Failliet bedrijf gaat verder zonder biljartgedeelte. door Rob Paardekam goes - Bowling- en biljartcentrum Carambowl in de Zeelandhallen in Goes is afgelopen woensdag failliet verklaard. Dat bevestigt een woord voerster van de rechtbank in Mid delburg. De onderneming wil een doorstart maken. Het biljartgedeelte zal daarbij sneu velen. „Dat liep niet goed", zegt ei genaar Bert-Jos Ooijen, die Caram bowl opzette met zijn zakenpart ner Camil Bosman. Verder hult hij zich in stilzwijgen. „Op het mo ment dat we weer open gaan, wil ik graag praten, maar dit is niet het juiste moment." Ooijen wil en kel nog kwijt dat de bowlingbanen zullen blijven. Wanneer de uit gaansgelegenheid weer open gaat, is niet bekend. Op de website van Carambowl staat overigens dat de tijdelijke sluiting van het bowling en biljartcentrum tevens te maken heeft met technische problemen. Er is een kapotte oliemachine. Carambowl ging een jaar geleden open. Samen met onder meer een bioscoop en een wokrestaurant zit het in het nieuwe deel van de Zee landhallen. Met twee teams uit de eredivisie driebanden, die het cen trum als thuisbasis kozen, leek het allemaal veelbelovend. In novem ber werd het Nederlands kam pioenschap driebanden voor elite spelers, beter bekend als de Mas ters, zelfs in de nieuwe biljartarena afgewerkt. Een jaar later ligt de droom van de W* Bowling- en biljartcentrum Ca- rambowl in Goes is door de rech ter failliet verklaard. De eigena ren willen een doorstart maken met de bowlingbanen. twee ondernemers voor een groot deel aan diggelen. Dat de twee ere divisieteams in het driebanden eer der dit jaar hun vertrek uit Goes aankondigden, was daar wellicht een voorbode van. Delta/Frans Be vers en Buys Incasso spelen hun thuiswedstrijden voortaan in Sluis kil. „We misten in Carambowl een stukje sfeer", zegt voorzitter Meer- ten Dallinga van de stichting waar onder de twee teams vallen. „Bo vendien was de belangstelling van het publiek minimaal. Dat is zon de. Ik weet zeker dat er in Sluiskil meer mensen komen kijken. Ook biljartvereniging Carambowl, goes - 'Pecunia non olet' ('geld stinkt niet'), staat er op de rand van het kunstwerk 'Beerput' van kunstenaar Wim Bakker uit Wilhelminadorp. Na bijna vier jaar is het kunstwerk - een putdek sel met daarop oude munten uit Europese landen - terug op de Oude Markt in Goes. Omdat de markt eind 2004 op de schop ging, moest het v' AkW deksel tijdelijk opgeslagen worden. Dit duurde langer dan verwacht. „Ik ben blij dat het weer te rug is", reageert Bakker. „Ik hoop dat mensen even zullen bukken als ze het zien. Dat zou een mooi effect zijn." De Beerput werd, slechts een paar weken nadat het in januari 2000 aan de ge meente was aangeboden, door vandalen vernield. De glasplaat waar de munten onder lagen, was ka potgeslagen en een aantal munten was losge wrikt. Onder andere een zeldzame zilveren Noor se munt. Na dat incident haalde de kunstenaar de glasplaat weg, verhoogde de put en laste de munten vast op het deksel. Nu ligt het geld weer die het gelijknamige uitgaanscen trum als thuisbasis heeft, verliest wellicht haar onderkomen. „Maar ik weet nog niks", zegt voorzitter Johan de Punder. „Ik hoop één de zer dagen bericht te krijgen." De organisatie van de Senior Ga mes, die in 2009 in Zeeland gehou den worden, moet waarschijnlijk ook op zoek naar een andere loca tie. Het biljarttoernooi zou in Ca rambowl worden gehouden. „We hebben nog niet officieel gehoord dat het daar niet kan doorgaan", zegt Peter Boon. „Maar we hou den er wel serieus rekening mee en kijken uit naar alternatieven." door Maartje Huijben sint phiupsland - Het duurt nog een tijd voordat de bouw van wo ningen op het terrein van het voor malige pakhuis in Sint Philipsland kan beginnen. De appartementen liggen niet goed in de markt. Oor zaak? Volgens makelaar Hans Hop mans ligt het vooral aan de vracht wagenchauffeurs die op het haven plateau hun voertuig stallen. Volgens de oude plannen komen in het project 't Pakuus vier wonin gen en zes appartementen. „De ap partementen liepen niet", meldt Hopmans. „Vanuit die huizen is er een prachtig zicht op de haven, maar dat wordt teniet gedaan door de vrachtwagens. Bovendien gaan de chauffeurs vaak vroeg op pad. Dat geeft overlast." Architect Walpot heeft het bouw plan veranderd. „We realiseren nu acht geschakelde woningen", zegt Hopmans. Daarnaast is de ontwik kelaar in gesprek met de gemeente over de vrachtwagens. „We willen een verbod voor trucks op het ha venplateau. Dat ze er staan, is al tijd gedoogd, maar officieel mag het niet." In het najaar volgt een gesprek met het college. op straat. foto Willem Mieras kruiningen - Het spandoek langs de A58 bij Kruiningen waarop de mosselsector zich fel tegen natuur organisaties richt, moet weg. Leen Harpe, statenlid voor GroenLinks, heeft dit gisteren het Reimers- waals college van B en W ge vraagd. B en W zouden het span doek 'gedogen'. Volgens Harpe.is het spandoek 'niet meer actueel en overbodig', want Zeeland staat eensgezind achter behoud van de mosselsector. Spandoeken aan de A58 zijn ook eigenlijk verboden. door Maurits Sep VLISSINGEN - Ilonka Toth is een dag voordat zij dood werd gevon den op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen, nog levend gezien. Di verse getuigen hebben haar zien lo pen in een cirkel van twee kilome ter rond de begraafplaats. Dat heeft de politie bekendge maakt. De informatie komt uit de vijftig tips die tot gistermiddag zijn binnengekomen. Die hebben volgens de politie een goed beeld gecreëerd van de vrouw, de contac ten die zij had en over de plaatsen waar zij zaterdag 5 juli nog is ge weest. Op zondag 6 juli rond half één is de 42-jarige Vlissingse vrouw dood gevonden op de be graafplaats. Zij is door geweld om het leven gekomen. De politie roept getuigen op via posters die bij de ingang van de Noorderbe graafplaats worden opgehangen. goes - Het Schuttershofgebied in Goes gaat van 's avonds tien en tot 's ochtends zeven uur weer op slot. Het college van B W heeft daartoe besloten na overlast door stappers, die op het plein in het winkelgebiedje nog even door gaan. Het gebied is makkelijk af te grendelen: de hekken van de steeg jes naar het plein afsluiten. Dé meeste bewoners van de apparte menten boven de winkels hebben een eigen ingang. Wie op het plein moet zijn, heeft een sleutel. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Die Reisense kleuter is dol op voorlezen, de kleur blauw en he vig geïnteresseerd in ridders en al les wat daarmee te maken heeft. Moederlief speelt daar graag op in en las haar jongste spruit on langs voor uit een boekwerkje over de tijd van ridders en jonk vrouwen. Ene ridder Roderick be leeft er geweldige avonturen in die met spanning gevolgd wor den. De heldendaden van Rode- riek gaan erin als de spreekwoor delijke koek. Alleen één ding stuit op onbe grip en vragend opgetrokken wenkbrauwen. De kleuter maakt van zijn hart geen moordkuil: „Waarom heet die ridder eigen lijk Roderik en niet Blauwerik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71