Schorre vergeet je alles Center in St.Niklaas aangepast Showband SAS vaart nieuwe koers Man vast voor seks-sms'jes Vier dagen kermis in Sint Kruis HOIIKMEII DE WOON Grohn tegels van 45,- voor 28,95 zPZC Vrijdag 11 juli 2008 3 1 Vrijwilligster Hennie Hordijk rijdt mevrouw Heeren door het groentetuintje. foto's Peter Nicolai leefomstandigheden en wensen van een bewoner is nodig om op de juiste manier aan de slag te gaan. Hordijk: „Dat maakt het juist zo dankbaar werk. Als je hier bin nenstapt, ben je even weg van de hectiek. Gek eigenlijk hè, ik ben van nature best ongeduldig. Maar als ik in Ter Schorre ben, vergeet ik even alles om mij heen." Ter Schorre telt zo'n twintig vere nigingen. Zo worden er bijvoor beeld speelfilms vertoond en zijn er themasozen voor diep demente mensen. Voor de 'zwaarste' catego rie is er een vereniging, waar de omgang met bewoners vooral ge richt is op de zintuigen. En ja, voor al die clubs zijn vrijwilligers nodig. Net als voor activiteiten in de dagbesteding. Muziek luisteren op een kamer, verzoekjes draaien voor een groter gezelschap... er zijn mensen voor nodig. Ook al zijn er dus al honderdnegentig. Want al waren er driehonderd, aan behulpzame lieden heeft geen enkele instelling genoeg. Leuke terrassen moeten sfeer in winkelcentrum verder verhogen. door Wout Bareman SINT-NIKLAAS - Het Waasland Shopping Center in Sint-Niklaas wordt verbouwd. Vier jaar na de opening wordt de 'put' van het foodcourt vervangen door gelijk vloerse terrassen voor de horecaza ken eromheen. De huidige opzet bleek niet succes vol; de put vormde een drempel. „De foodcourt mist een gezellige sfeer", stelt een woordvoerster van het management van het shop ping center, dat jaarlijks ook vele duizenden Zeeuws-Vlamingen trekt. „Passanten kijken zo in het bord van de mensen. We weten dat Vlaamse horecabezoekers meer houden van terrassen op een plein. Dat gaan we nu creëren." Het nieuwe plein wordt onder meer aangekleed met vijf bomen van acht meter hoog en een kruin met een diameter van zes meter. En de kindermolen krijgt een an dere plaats. De horeca in het shop- pingcenter reageert verheugd op de plannen, die vanaf volgende week worden uitgevoerd en half september moeten zijn afgerond. Het center heeft een vloeropper vlak van 45.000 vierkante meter, telt zo'n 150 winkels en trekt dage lijks ruim 25.000 bezoekers. Het richt zich ook op de Zeeuwse re gio. BIERVLIET - De politie Gelderland heeft in samenwerking met de po litie Zeeland een 48-jarige man op gepakt voor het versturen van seks-sms'jes. De man heeft bekend dat hij in februari via zijn pre-paid gsm verschillende meisjes in on der meer Hulst en Biervliet ver gaande seksuele voorstellen had ge daan. Hij maakte hiervoor gebruik van sms-berichten, waarna hij bij een reactie seksuele voorstellen deed. De man is al eens opgepakt voor zedendelicten. SINT KRUIS - Sint Kruis viert dit weekeinde kermis. De festiviteiten beginnen vrijdagavond met een barbecue voor de bewoners. De za terdagmiddag staat in het teken van de jeugd met spelen met als thema: 'Wie is de grootste, sterk ste en slimste boer van het dorp'. 's Avonds is er vanaf 21.00 uur een optreden van de coverband Dex ter. Zondagmiddag is er een trek- kertrekwedstrijd voor kinderen tot en met twaalf jaar. Het feest wordt maandagmiddag afgesloten met een krulbolwedstrijd. 's Avonds is er ringrijden op de fiets. Ledenverlies te lijf met meer instrumenten en minder repetities. door Wout Bareman SAS VAN CENT - De Showband SAS in Sas van Gent gooit het roer om. De band had de laatste tijd, net als andere amateurorkesten, te kam pen met ledenverlies. Muzikanten hebben, onder meer door ploegen diensten, steeds minder tijd voor hun hobby en haakten daarom af. Het bestuur en de instructeurs be sloten een toekomstvisie op te stel len, die door de ledenvergadering werd goedgekeurd. Sinds de oprichting (1985) was de samenstelling van de showband Amerikaans getint. Er werden tot nu toe enkel koperinstrumenten gebruikt. Het korps zal voortaan ook met andere instrumenten wer ken, waardoor een bredere 'sound' ontstaat. Carlo de Groff: „Werkten tot nu toe vooral volgens de drum- corps-methode, nu richten we ons meer op de highschoolbands; een rijkere klankkleur." Om de tijdsdruk voor de leden te verminderen wordt het aantal re petities beperkt tot eenmaal per week. Het mars- en showgedeelte wordt voortaan één keer per maand geoefend. De nieuwe opzet wordt uitgewerkt en treedt in september/oktober in werking. Vlissirigen, T: 0118 - 69 00 25 Goes Noord, T: 0113 - 21 54 01 Goes Zuid, T: 0113 - 24 95 31 Vakantiesiuiting van 19 juli t/m 9 aug. 2008 Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-3Ó2430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u (45x45cm antraciet)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63