Binnenland Recherche speurt naar hoogopgeleiden Nederland stuurt extra militairen naar Uruzgan Machinist komt om door breken bouwkraan 4 Vrijdag 11 juli 2008 PZC rotterdam - In Rotterdam is gisteren de machinist van een bouwkraan omgekomen toen het gevaarte afbrak. Dat gebeurde ter hoogte van de zeventiende verdieping van een flat in aanbouw, aldus een woordvoerster van de politie. De machinist sprong uit de kraan op het dak van het gebouw, toen het bovenste deel van de machi ne afbrak. Hij overleed door de val. Het gebouw staat aan de Prinsenlaan in de deelgemeente Prins Alexander. Het is nog onduidelijk hoe de kraan kon breken. foto Robin Utrecht/ANP Veel kandidaten struikelen over strenge selectiecriteria. den haag - De politie heeft grote moeite hoogopgeleide recher cheurs te vinden. Er moeten in 2012 in totaal 1300 recherchekundi- gen van hbo- en wo-niveau bij de politiekorpsen werken, maar dat gaat waarschijnlijk niet lukken. Veel kandidaten struikelen over de strenge selectiecriteria voor de op leiding tot recherchekundige. Ook hebben de korpsen te weinig men sen om de recherchestudenten tij dens hun opleiding te begeleiden. De politie moet 'heel hard trek ken' om de doelstelling voor 2012 te halen, erkent Marit Zwaan van de afdeling werving en selectie van de Politieacademie. Voorzitter Gerrit van de Kamp van de politie- vakbond stelt dat het zeker niet gaat lukken om over drie jaar 1300 hoogopgeleiden bij de politie te hebben. Sinds 2006 zijn slechts een kleine driehonderd studenten in opleiding. Volgens strafrechtdes kundige Ybo Buruma kan het te kort aan hoogopgeleide recher cheurs tot gevolg hebben dat min der zaken worden opgelost. Hij wijst op delicten waarbij de dader moeilijk op te sporen is, zoals bij inbraken. „Daar is veel onderzoeks werk voor nodig, waarbij deze mis daadanalisten nodig zijn." De re- cherchekundigen zijn een aanvul ling op de reguliere rechercheurs. Zij moeten voorkomen dat de re cherche zich in een onderzoek te veel richt op één dader, de zoge noemde tunnelvisie. Tot nu toe zijn drieduizend hoog opgeleiden naar informatiebijeen komsten gekomen, van wie er uit eindelijk 278 tot de opleiding zijn toegelaten. Voordat de rechercheurs in spe aan de opleiding beginnen, moe ten zij een sport- en intelligentie test doen. De politie wil meer hoogopgelei- den aantrekken bij de recherche. Zij moeten voorkomen dat de re cherche zich in een onderzoek te veel richt op één verdachte. den haag - Nederland stuurt op korte termijn tachtig extra militai ren naar Uruzgan. Veertig mare chaussees en infanteristen begin nen nog deze zomer aan de trai ning en begeleiding van de Af ghaanse politie. Ook gaan per 1 september veertig extra militairen voor een halfjaar naar de Afghaanse provincie om de onbemande vliegtuigjes (Sper wers) te bedienen die worden inge zet in de strijd tegen bermbom- men. Bedrijven vervolgd na uitbraak legionella amsterdam - Het Openbaar Mini sterie in Amsterdam gaat twee be drijven en zes personen vervolgen, omdat zij verantwoordelijk zou den zijn voor de legionella-uit- braak in het Post CS-gebouw in de hoofdstad in juli 2006. De uitbraak van legionella, die ontstond in de koeltoren van het gebouw, zorgde nationaal voor ophef In totaal raakten 29 mensen besmet en over leden twee patiënten. Jackpot van 25 miljoen valt in regio Den Haag den haag - Nederland is een multi miljonair rijker. De jackpot van 25 miljoen in de Staatsloterij viel gis teravond op lotnummer EC043312. Het lot is verkocht in de regio Den Haag. De prijs is de hoogste ooit in de geschiedenis van de Nederland se loterij. De jackpot viel gegaran deerd. Nu de jackpot het maxi mumbedrag had bereikt, trok de Staatsloterij een lotnummer uit de verkochte loten. Commandant der strijdkrachten generaal Peter van Uhm houdt de mogelijkheid open dat nog meer middelen en troepen worden ge stuurd in de strijd tegen de geïm proviseerde bommen, die op dit moment het belangrijkste wapen zijn van de tegenstanders in de provincie. „Het is een soort wapenwedloop, waarin wij proberen steeds één stap voor te zijn", zei hij gisteren. De vijf politietrainingsteams moe ten de achterblijvende opbouw Criminelen kopiëren honderden pinpassen heerenveen - Een criminele bende heeft de laatste weken zeker zo'n tweehonderd pinpassen gekopi eerd van klanten van tuincentrum Bos Tuin en Dier in Heerenveen en daarmee duizenden euro's ge pind. De bende kopieerde gege vens op een verouderd pinappa- raat bij de winkel. Alle tweedui zend pinpassen die door klanten op dat apparaat zijn gebruikt, zijn geblokkeerd door de banken. 'Scheiden afval meest populaire maatregel' den haag - Van alle milieubespa- rende mogelijkheden vinden Ne derlanders het scheiden van afval de meest populaire maatregel. Ruim 90 procent van de Nederlan ders biedt zijn huishoudafval ge scheiden aan. Daarmee is dit de meest toegepas te milieubesparende maatregel. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van TNT Post, zo meldde het bedrijf gisteren. van de politie vlottrekken. Tot nu toe blijft de groei van de politie sterk achter bij die van het Af ghaanse leger. De politieagenten gelden als corrupt en onbetrouw baar. Ze verdienen minder dan de militairen en hebben weinig disci pline. Er zijn nu ongeveer driehonderd politieagenten in Uruzgan en zo'n duizend amper opgeleide 'hulp agenten'. Het Nederlandse streven is achthonderd man geüniformeer de en getrainde politie. - Forse stijging aantal valse eurobiljetten amsterdam - Het aantal valse eu robiljetten dat het afgelopen half jaar in Nederland is onderschept, is gestegen met ruim 25 procent ten opzichte van de laatste zes maanden van 2007. In de eerste helft van dit jaar zijn 24.947 valse biljetten onderschept, zegt De Ne- derlandsche Bank. „Waarschijnlijk is een bende valsemunters nu ac tiever op de Nederlandse markt", aldus een DNB-woordvoerder. Straffen tot 17 jaar voor onthoofden man den haag - De rechtbank heeft gis teren een celstraf van zeventien jaar opgelegd aan een 45-jarige vrouw. Ze wordt gezien als het brein achter de moord op een 38-jarige man uit Voorhout die vo rig jaar met een zwaard werd ont hoofd. Drie medeverdachten kre gen straffen van zeven tot en met zestien jaar. Het slachtoffer werd op 6 januari vorig jaar dood gevon den in zijn woning. j4lf;»AN STRAATEN - GA WET,1 H£6 M H£T Q°%~~ MVT -VMITA CJgDAANJ I?AT wee-FT v >e~ e» |<^H v <V|£ NO 0 >T VÉP-TbUP - fiets Sc fitness Jeremiasse GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl r4>?~\ VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl BIJ INLEVERING VAN DEZE BON ALLE ZONNEBRILLEN EN FIETSHELMEN TAX FREE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4