Pakken wat je pakken kunt op Super Besse Stefan Schumacher voelt zich geflikt door Kim Kirchen Vakantieplann PZC Yao lie haalt bakzeil bij beroepscommissie van NOCNSF 3 Jan Poortvliet voelt zich volwassen trainer bij Southampton Vrijdag 11 juli 2008 Nog altijd onduidelijk wie gooi naar eindzege gaat doen in Tour. door Ad Pertijs SUPER BESSE - De echte Tour moet nog altijd beginnen. De eerste ber grit kende een spetterende finale, maar bovenop het skistation Su per Besse werd niet duidelijk wie nu wel en wie nu niet een gooi wil gaan doen naar de eindzege. De ritwinnaar Riccardo Ricco (Sau- nier Duval) zegt dat hij het niet ambieert. „Een bergrit winnen was vooraf mijn doel." De nieuwe gele-truidrager Kim Kirchen (Co lumbia) meldt: „Ik heb me altijd gefocust op een ritzege." Van Ale jandro Valverde (Caisse d'Eparg- ne) kunnen weinigen hoogte krij gen. „De etappe van vandaag was gecompliceerd." Feitelijk zijn er na gisteren nog altijd slechts drie uit gesproken klassementsrenners: Ca- del Evans (Silence), Denis Mentsjov (Rabobank) en Carlos Sastre (CSC). Ze maakten gisteren in ieder geval geen foutjes. Dat de klim naar Super Besse geen klaarheid zou brengen in het te verwachtte eindspel, was geen ver rassing voor Evans. „Dit kon je im mers niet vergelijken met een ech te berg." Zijn teambaas Mare Ser geant zag het meer als een extra lange Cauberg. „Op zo'n klim ko men jongens naar voren die dit goed kunnen. Volgens mij ging bij voorbeeld Valverde duidelijk voor de dagzege." De Spanjaard hult zich nog even in nevelen. Ricco windt er geen doekjes om. „Ik ben weliswaar tweede gewor den in de Giro, maar dat gaf een hoop stress. Hier wilde ik daarom alleen een rit winnen. Zo eentje als vandaag. Vandaag heb ik daar- Riccardo Ricco volbrengt zijn mis- sie in de Tour de France door een etappe te winnen. Naar ei gen zeggen richt hij zich niet op het eindklassement. naast laten zien dat ik de beste klimmer ben van het peloton." Kirchen is net zo'n 'Caubergbestor- mer' als Ricco. Hij had gisteren geen trek in een aanval. „Ik wilde de rit winnen en dan gok ik liever op mijn sprint." Die spurt ging vanwege een aanvaring met Stefan Schumacher de mist in, maar hij hield er wel de gele trui aan over. Vijftig jaar geleden was Charly Gaul de laatste Luxemburger die het leiderstricot droeg. Gaul won die ronde. Daaraan durft Kirchen nog niet te denken. „Ik wacht ge woon af wat er nu gaat gebeuren in de Pyreneeën." Caisse d'Epargne, de ploeg van Val verde, controleerde de rit nadruk- kelijk. Dat wil volgens Rabobank- ploegleider Erik Breukink niet zeg gen dat de Spanjaard beschikt over de sterkste ploeg. „Ze hebben een paar sterke mannen, maar ze re den hier duidelijk voor de dagze ge. Onze jongens lieten vandaag zien dat ze goed zijn. Op de eerste col zaten ze er bijna allemaal bij. Op de laatste gingen Bram Tan kink, Koos Moerenhout en Lau rens ten Dam lange tijd mee in de groep met Denis Mentsjov." Dat ze er tegen het einde van de rit af moesten, vond Breukink niet verontrustend. Super Besse was immers niet het echte werk. Het was veel meer pakken wat je pak ken kunt voor veel jongens. Mentsjov klom achter hen gemak kelijk mee omhoog en moest al leen op het einde enkele seconden prijsgeven op zijn iets explosievere concurrent Evans. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice De Italiaanse klimmer Riccardo Ricco houdt de Spanjaard Alejandero Valverde achter zich en pakt zijn eerste etap pezege in de Tour. foto Christophe Ena/AP lees vind leef Duitser wijt val in etappe aan nieuwe renner in het geel. SUPER BESSE - Nota bene Kim Kir- chen, de renner die zijn val veroor zaakte, reed Stefan Schumacher gisteren na twee dagen uit het geel en daar had de leider in de Tour de France weinig goede woorden voor over. „Het is niet eerlijk om op deze ma nier de gele trui te pakken", vond de 26-jarige Duitser, die door zijn val in de slotkilometer 28 secon den ten opzichte van de Luxem burger verloor. Schumacher kende de regels en ging er op de finish vanuit dat hij zijn gele trui kwijt was: in tijdrit ten en etappes met aankomst berg op (dus niet in alle bergetappes) vervalt de regel die de slachtoffers van een valpartij in de laatste drie kilometer vrijwaart van tijdverlies. De etappe naar Super Besse hoor de daarbij, wist 'Schumi'. Maar de organisatie van de Tour riep hem meteen na de finish terug naar het podium voor een nieuwe huldi ging. „Maar dat kan niet: ik ben geval len", riposteerde de renner van Ge- rolsteiner. Achter het huldigingspo dium werd duidelijk dat niet hij, maar Kirchen vandaag in het geel van Brioude naar Aurillac mag rij den. „Ik had het geel zeker kun nen houden, sterker nog: ik had mee kunnen doen voor de dagze ge", vond Schumacher. Eenmaal in het geel wilde Kirchen niet veel over het voorval kwijt. De Luxem burger van Columbia zei de gele trui van Schumacher niet eens te hebben gezien in de slotkilome- ters naar Super Besse, terwijl de Duitser claimde dat hij werd ge vloerd door een manoeuvre van Kirchen. „Ik weet niet goed wat ik moet zeggen over Schumacher, maar als ik tegen hem had moeten sprinten had ik hem op wel tien seconden gereden." Kim Kirchen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47