2 'Campingmoeke is een O S •n 5 Broeier Tip: Speuren in het muZEEum PZC g Kinderen zijn op speurtocht in het Maritiem MuZEEum in vlissingen. Vier Walcherse musea heb ben voor deze vakantieperiode iets extra's voor de kinderen georganiseerd. Het project heet 'Ont dek Schatverhalen'. Hierbij gaat het om spannende verhalen die met de regio Walcheren te maken hebben. Een geslaagde speurtocht door het museum wordt beloond met een stripverhaal, waarin de figuur tjes Mo en Maatje een avontuur beleven. Elk museum heeft zijn eigen stripverhaal. De deelnemen de musea zijn: Het Polderhuis in Westkapelle, De Schotse Huizen in Veere, De Vierschaar in Veere, het Marie Tak van Poortvlietmuseum in Domburg en het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissin gen. Dat laatste museum meldde gisteren zo'n tweehonderd bezoekers per dag te ontvangen. Een blik naar buiten lijkt afdoende verklaring voor dit hoge gemiddelde. foto Lex de Meester OP PAD Sleepnetvissen op de Westerschelde Rondvaarten met sleepnetvissen, waarbij een sleepnet over de bodem getrokken wordt, op gehaald en wordt getoond wat er allemaal op de zeebodem leeft. Na afloop wordt alles te rug in zee gegooid. Deelname 10,00 euro (volwassenen) en 7,00 euro (kinderen t/m 12 jaar). Alleen telefonische opgave via 06-53225401. Breskens, Haven Westzijde, 9.00 en 10.30 uur. Hutten bouwen Bouwspeelplaats voor kinderen. Middelburg, Ceersesweg, van 10.00 tot 15.00 uur. Activiteiten in de kerk In de Jacobuskerk is er een foto-expositie met het thema 'Kerk in kleur en klank' van Elma Mansvel- der te zien. Daarnaast is er een leestafel, kinder hoekje, verkoop van wereldwinkelproducten en de mogelijkheid om te spreken met een recreatiepas tor. Renesse, Jacobuskerk, 10.00-13.00 uur. door Kim van Zweeden WEMELDINGE - Hoegaarden, het prachtige plaatsje in Vlaams-Bra bant waar het bekende witbier vandaan komt. Daar woont ook Eddy Cultiaux (48) met zijn doch ters. „Ik kom uit een goede streek, een echte bierstreek, hè. Maar ik verlaat het in de zomer graag voor Zeeland." Eddy kampeert samen met zijn vier dochters (17, 16, 11 en 10) op camping Linda in Wemeldinge. „Wij hebben sinds vijfjaar een vas te standplaats tegenover Maria, de 'campingmoeke','' vertelt Eddy. Maria Suys uit Londerzeel staat al 45 jaar op de camping. „Ik word in december 18 jaar," grapt de Vlaam se. „Nee hoor, ik word nog maar 81. Ik ben één van de oudste op de camping. Samen met nog vier an deren. Van april tot in november verblijf ik in Wemeldinge." AMi»i\(;ni:ci:i»i Maria is alleen op vakantie, maar vermaakt zich prima. „Er zijn hier veel trekkers op de camping," weet Maria. Daar be doel ik mensen mee, die een sei zoenspiek hebben. Dat zijn die kleintjes ginder. Onze plaatsen blij ven jaar in, jaar uit staan. Veel ge zelliger!" Deze avond kookt Maria- niet, want ze heeft 's middags al warm gegeten. Vanavond buurt ze bij de overbuurman." Eddy kookt iedere avond voor zijn dochters. De twee jongste dekken de tafel en de twee oudste doen de afwas. „Thuis doet papa alles," zegt hij. „Dan gaat school voor. Maar op vakantie mogen de mei den ook wel eens iets doen." Van avond worden de kastrol (kook pot) en de zeig (vergiet) uit de kast gehaald. „We eten schnitzels met patattekes en groenten in een witte saus." Als een echte kok legt Eddy uit wat er komt kijken bij het maken van dit gerecht. „Ik begin eerst met de groenten. De brocolli, bloemkool en wortels Brandnetel Brennesseln L'ortie brülante Stinging nettle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42