doen, met die regen Politiesterkte Zeeland is in 2010 weer op peil Natte zomer Celstraf geëist voor diefstal Automobilist ontkent schuld i PZC Vrijdag 11 juli 2008 3 2006 Op zoek naar een stoere skelter? COMMENTAAR De hoogzomer in Zeeland begint fris, nat en winderig. Dat is niet uitzonderlijk, want juli heeft vaker dergelijk weer in petto. Voor de toerist is dat geen verrassing, die weet dat Zeeland minder zonzeker is dan een Spaanse costa. Dat neemt niet weg dat zelfs de doorgewinterde kampeerder na verloop van tijd het druilerige weer beu is. Hoewel de meeste mensen naar Zeeland komen voor rust en uitgestrekte stranden, moet de provincie de toerist een breed palet bieden. Daaraan is de afgelopen decennia gestaag gewerkt. Het Zeeuws Museum in Middelburg, een paradepaardje op cultureel terrein, heropende vorig jaar - na een ingrijpende verbouwing die zeven jaar vergde - de poorten. De provincie kent trouwens een breed geschakeerd museumaanbod. Ook zijn er de nodige indoorattracties. Tegenwoordig kan er in hartje zomer zelfs geskied worden op de piste in Terneuzen. Volgend jaar volgt de opening van het voetbalmuseum in Middelburg. Er is voor ondernemers en overheden echter geen enkele reden om achterover te leunen, want het aanbod verdient nog steeds uitbreiding. Dat is niet alleen noodzakelijk om de toerist de natte zomer door te helpen, maar ook om te komen tot de voor Zeeland zo relevante seizoensverlenging. MIDDELBURG - Tegen een 24-jarige Rotterdammer is voor de recht bank in Middelburg een gevange nisstraf van achttien maanden geëist. De man, die categorisch ont kent, wordt ervan verdacht op 31 december vorig jaar betrokken te zijn geweest bij een diefstal met ge weld in Hotel van de Valk in Goes. Een maat van de Rotterdammer sloopte de gokkast en ging er met de geldlade met daarin 1000 euro vandoor. Automatisch werd er alarm geslagen en de bedrijfleider ging de man achterna. Buiten werd de bedrijfsleider geconfron teerd met een tweede man, de Rot terdammer, die hem met een mes zou hebben bedreigd. Op basis van het kenteken van de wagen waarmee het duo wegreed, kon de Rotterdammer worden achter haald. Volgens de Rotterdammer was hij die dag in gezelschap van twee vriendinnen bij zijn moeder geweest. Dat kon hij echter niet be wijzen. Uitspraak 23 juli. MIDDELBURG - De politiesterkte in Zeeland is in 2010 weer helemaal op peil. Het korps loopt daarmee in de pas met de landelijke doel stelling van het ministerie. De politie Zeeland wil over twee jaar 913 banen hebben ingevuld, al dus een woordvoerster. Om de ca paciteit ook op langere termijn op niveau te houden stromen er van 2008 tot en met 2013 zeker 88 agen ten van de opleiding in. „Daarmee verbetert de beschikbaarheid op straat." Minister Ter Horst stuurde gisteren een brief naar de Kamer waarin ze de verwachting uit spreekt dat de afgesproken 4000 extra banen over twee jaar zijn ge realiseerd. Na dalingen in 2004 en 2005 is de politiesterkte de afgelo pen twee jaar alleen maar geste gen. Met het aantal aspiranten dat nu in opleiding is zet die ontwik keling volgens Ter Horst door. DEN HAAG - Een 76-jarige automo bilist uit Sluis is het niet eens met zijn veroordeling wegens schuld aan een ongeval, waarbij een 19-ja- rige bromfietser ernstig gewond raakte. Gisteren legde de man het Haagse gerechtshof uit dat het on geval niet alleen aan hem, maar ook aan de bromfietser was te wij ten. De man sloeg op 5 februari vo rig jaar rechtsaf de Oranjedijk op. Vlak daarna botste de bromfiets met hoge snelheid tegen de auto. De bromfietser liep verwondingen op. Volgens de bromfietser kon hij niet uitwijken, omdat de auto op de verkeerde weghelft reed. De Sluisenaar ontkent dat hij fout was. „Ik heb normaal gebruikge maakt van de smalle polderweg, waar ik duizend keer heb gere den." Hij zei dat de bromfietser te hard midden over de weg reed. Hofaanklager J. van Belzen vond dat de man wel in de fout was ge gaan. Voor zijn 'aanmerkelijk on voorzichtige en onoplettende' rij gedrag eiste hij een boete van 900 euro en een half jaar rijontzeg ging, waarvan de helft voorwaarde lijk. De verdediging pleitte voor vrijspraak. door joeri Wisse Slechts twee verregende kam peerders gaven het gisteren voortijdig op, weet Hanneke van der Graaff van camping Gins- terveld in Haamstede. „Maar die hadden een lekkend tentje. Daar doe je dus als campinghouder niks aan." Desalniettemin kregen de twee vertrekkers een tegoedbon mee om het geplande verblijf op een later moment af te maken. „Als het beter weer is, mogen ze te rugkomen. Een stukje service." Op Camping Groede bleef het gis teren, op een miezerbuitje na, na genoeg droog, zegt Erik van Dam me. Ook de kampeerplaatsen ble ven droog. „Vóór het seizoen heb ben we de velden een oppervlakte behandeling gegeven, zodat het water goed in de Zeeuwse klei wegloopt."Op zijn camping is van vertrekkende gasten geen sprake. „Ze komen zelfs nog op de bonne fooi." Van de toeristenpas, die gra tis toegang geeft tot de bus én kor ting geeft op attracties in de omge ving, wordt volgens hem gretig ge bruik gemaakt. Ook is veel animo voor de excursies van de camping. Ginsterveld biedt de gasten in de vorm van een binnenzwembad een alternatief voor het strand. (Vlnr) Gero (7), moeder Brigitte, Sonja (5) en Günther Hensengerth uit Keu- Marco Hoogland uit Langbroek, bij Wijk bij Duurstede, houdt zich in af- len doden de tijd met familiespelletjes. wachting van drogere tijden bezig met kruiswoordpuzzels. 2007 200 - 150 - 100 - 50 - - 0 20 15 10 5 1 17,6 15,7 16,5 mei jun jul 2008 (t/m 9 juli) Dag in dag uit regen. Ook als je niet 'van suikergoed' bent, zoals het gezegde luidt, kan het een mens wel eens te veel worden. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3