4 Terug in de tijd, de toekomst tegemoet gaat door 15% KORTING Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand... GERARDM Boogaard Geslaagd aan de modevakschool Zakkenrollers Grohn tegels m van 45,- voor 28,95 ■■SHIIEHIEII MOGTStGG giasspecialist w PZC Vrijdag 11 juli 2008 3 1 verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl voor Verf Wonen Gildeweg 25 Korendijk 34 Vlissingen Middelburg 0118-431304 0118-650024 MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND Nu op professionele verf (Sikkens, Sigma &Trimetal) SIGMA S2U SLIJTVASTE HOOGGLANSLAK 35,40 per Itr THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.nl Keurslager Gillissen verkoopt drie maanden bijna vanuit huiskamer. door Wendy van den Hurk vlissingen - Als de handelsnaam van de Schelde straks officieel met Damen begint, is het enige konink lijke aan Vlissingen nog maar Den nis Gillissen. De keurslager keert na 139 jaar terug op de oude stek, in de Nieuwstraat. Nog net niet in zijn huiskamer. Althans, tijdelijk. De winkel in de Walstraat gaat vanaf augustus drie maanden dicht om te verbouwen. Op de gevel na, gaat het hele pand tegen de vlakte. Een dubbel aanne mersteam ('het moet zo snel moge lijk gebeurd zijn') werkt de zaak meer mensen komen kijken", al dus Dallinga, Ook biljartvereniging Carambowl, die het gelijknamige uitgaanscen trum als thuisbasis heeft, verliest wellicht haar onderkomen. „Maar ik weet nog niks", zegt voorzitter Johan de Punder. „Ik hoop één de zer dagen bericht te krijgen." De organisatie van de Senior Ga mes, die in 2009 in Zeeland gehou den worden, moet waarschijnlijk ook op zoek naar een andere loca tie. Het biljarttoernooi zou in Ca rambowl worden gehouden. „We hebben nog niet officieel ge hoord dat het daar niet door kan gaan", zegt Peter Boon. „Maar we houden er wel serieus rekening mee en kijken uit naar alternatie ven." verder de diepte in. Achterin komt een grote open keuken, de toon bank wordt twee keer zo lang. Zo dat er eindelijk ruimte is voor vier soorten barbecueworstjes. De lekkende kelder met de pekel- cellen van vroeger wordt gedempt en reclame is voortaan te zien op flatscreens. Tja, ook een keurslager moet met zijn tijd mee. „En het is al zoveel veranderd", zegt Dennis. „Slachten deden mijn voorgangers al sinds 1930 niet meer. Terwijl het slachthuis aan de Poortersweg nog mede door mijn grootvader is op gericht. Nu komt het accent steeds meer te liggen op belegde broodjes en kant- en klare maaltijden, waar mijn vader Frans al mee is begon nen. Begrijpelijk, want de mensen hebben steeds minder tijd. Hoe wel er gelukkig nog altijd een gro te groep is die wél kookt." En die komen dan kalfslapjes ha len, helemaal uit Wissenkerke. Of speciaal uit Rotterdam voor de haasbiefstuk. Echte Gillissen-fans zijn er altijd al geweest. Dennis herinnert zich de verhalen van de 'Acht slagersgeneraties. Er zijn maar weinig slagers die dat nog kunnen zeggen' rij met mensen als zijn grootvader weer eens leverworst had bereid. Van de beroemde erwtensoep ('al le keukengeheimen ken ik uit mijn hoofd') gaat er jaarlijks bijna vier duizend liter doorheen. Gehaktmolens, vliesmachine, lint zaag, snijmachines... werkelijk alles uit de Walstraat verhuist naar de Nieuwstraat. De oude werkplaats komt weer even in gebruik, net als de voormalige winkel, waar Den nis achter woont. Een tikje provi sorisch, maar toch. „Oudere klan ten vinden het hartstikke leuk. Ik krijg mensen in de zaak, die haal den al vlees bij mijn overgrootva der. Mevrouw But, bijvoorbeeld. Die gaf me laatst nog een oude re kening, die ze ergens had opgedo ken. Twee dubbeltjes kostte een pond gehakt toen." Dat bonnetje komt in de zaak te hangen, naast de nostalgische fo to's. Een ode aan acht slagersgene raties. „Er zijn maar weinig slagers die dat nog kunnen zeggen." goes - In Zeeuwse steden zijn gis teren zakkenrollers actief geweest. In de Lange Delft in Middelburg was een 76-jarige Middelburgse het slachtoffer en in het centrum van Vlissingen sloegen zakkenrol lers bij drie vrouwen toe. Ook in Zierikzee en Goes waren ze actief Drie Walcherse studenten zijn ge slaagd aan de Modevakschool Ensaid in Den Bosch. Marije Verhoeyen-Glerum uit Big- gekerke heeft haar diploma ge haald in de richting Modinette, Tanja de Visser uit Aagtekerke in de richting Costumière en Marie ke Louwerse uit Middelburg is afge studeerd als Tailleuse. (45x45cm antraciet) Vlissingen, T: 0118 - 69 00 25 Goes Noord, T: 0113 - 21 54 01 Goes Zuid, T: 0113 - 24 95 31 Vakantiesluiting van 19 juli t/m 9 aug. 2008 Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u Dennis Gillissen in de deuropening van het pand Nieuwstraat 53, waar de slagersfamilie Gillissen uit Vlissingen ooit in 1869 is begonnen. Inzet: het kleine ventje op de fiets op de voorgrond is Pieter Cornelis Gillissen, Dennis' grootvader. Hij heeft de zaak later overgenomen, en later weer diens zoon Frans, de vader van de huidige eigenaar Dennis. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33