Woongoed partner voor filmtheater Zeeland Spaans Kwartier komt al bijna tot leven MlSSSÏtr Fai»iet bowlingcentrum Goes mmm 3 0 I Vrijdag 11 juli 2008PZC De bouw van het Spaans Kwartier in Vlissingen komt op stoom. foto Ruben Oreel Oplevering woontoren en eengezinshuizen in september en oktober. door Miriam van den Broek vlissingen - Het heeft even ge duurd, maar de bouw van het Spaans Kwartier in Vlissingen is op stoom gekomen. Op het grote veld dat kort geleden nog braak lag, staan nu al 48 woningen in aanbouw. Maar er komen er nog een heleboel bij. Tijd dus voor een overzicht. De eerste bouwfase begon in mei vorig jaar met de bouw van elf star- terswoningen aan de Hogeweg, wat verscholen achter de Harlekijn flat. Die woningen zijn afgelopen maart opgeleverd en inmiddels al lemaal bewoond. Het ronde appartementencomplex op het terrein tussen de voormali ge Bonedijkestraat en de Cruquius- straat was het eerste bouwwerk op die locatie. De woontoren draagt de naam Belleza en kan binnen kort uit de steigers. De 32 koopap partementen in de toren zijn in ok tober klaar. Twintig zijn er inmid dels verkocht. Komende zaterdag wordt er in de woontoren een open dag gehouden van 13 tot 15 uur. Er is op de begane grond een modelappartement ingericht. Ook de bouw van zestien eenge zinswoningen op dat zelfde terrein is aardig gevorderd. Het project draagt de naam Allegria en valt op door de bijzondere puntdaken. Het hoogste punt van deze wonin gen wordt naar verwachting in sep tember gevierd. De oplevering van de woningen staat voor het eind van dit jaar gepland. In het najaar begint ook de bouw van 24 eengezinswoningen op het terrein naast de Harlekijnflat. Die woningen worden verdeeld over twee rijen van veertien en tien wo ningen. Deze woningen krijgen de naam Felicidad. Daar pal tegenover (aan de andere kant van de weg die tegenwoordig geen Bonedijkestraat, maar Salva dor Dalistraat heet), komen acht tien eengezinswoningen met de naam Futuro. Volgens Michel Ca rol van Aerssens en Pateer Make laars is nog niet bekend wanneer de bouw van die woningen begint. Dat geldt ook voor de tweede woontoren die evenals het Belleza, uit 32 koopappartementen gaat be staan. Woningcorporatie I'Escaut bouwt op het Spaans Kwartier huurwo ningen voor 55-plussers. Na de zo mervakantie wordt daarmee be gonnen. Op de hoek met de Presi dent Rooseveltlaan komt een blok met 24 huurwoningen. Het twee de blok komt aan het Pablo Picas- soplein en bestaat uit 31 wonin gen, waarvan vier groepswonin gen beschikbaar zijn voor de Stich ting Werkt voor Ouderen. PW De eerste 48 woningen in de voormalige Bonedijkebuurt staan inmiddels in de steigers. De reste rende 129 woningen volgen in een flink tempo. Corporatie bereid tot koop oude sauna en verhuur aan cinema. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Als de gemeente Middelburg besluit tot verhuizing van filmtheater Schuttershof naar een van de panden van de sauna aan de Dam in Middelburg, wil Woongoed graag investeren in dat plan. De woningcorporatie koopt dan het pand; het filmtheater gaat het vervolgens huren. Woongoed 'onderzoekt de koop' van de benedenverdieping van Dam 45, zegt directeur Eric de Ceuster. Volgens De Ceuster en makelaar Vader zijn er onder voor waarden afspraken gemaakt. Het pand kan pas definitief worden ge kocht als de Middelburgse gemeen teraad instemt met verhuizing naar de Dam. Volgens wethouder Frank Streng is het nog niet zover. „We zijn nu Kijkje achter scherm van zeeaquarium oostkapelle - Museum Terra Ma ris in Oostkapelle gunt bezoekers vandaag tussen 11.00 en 11.30 uur een kijkje achter de schermen bij het zeeaquarium. In het zoutwa teraquarium leven allerlei zeedie ren die in de kuststrook en in de Oosterschelde voorkomen. Er is ook een dijktalud met strandpalen nagemaakt. Wie het museum be zoekt, krijgt ook uitleg over de werking van het aquarium. Handwerkcafé in Goes' historisch museum goes - Handwerken in een café, het kan maandagmiddag voor het eerst in het café van historisch mu seum De Bevelanden aan de Sin gelstraat in Goes. Alles mag, van borduren, quilten tot kantklossen. 'Wie naald, draad en een goed hu meur meebrengt is welkom', aldus de organisatie. Het café is geopend van 13.30 tot 16.30 uur, elke tweede maandag van de maand. nog in overleg. In september komt er een voorstel van het college aan de raad. Die moet in oktober be slissen." De optie 'verhuizing naar de Zeeuwse bibliotheek' ligt er ook nog, zegt Streng. Qua ruimte past daar een filmtheater met twee za len. Voor een goede combinatie zou wel hard aan de sfeer gewerkt moeten worden, waarschuwde di recteur Maaike Ritsema van het filmtheater eind vorig jaar al toen deze mogelijkheid ter sprake kwam. Ook voor het delen van één filmzaal met de bibliotheek zijn goede afspraken nodig. Ritsema verkiest de locatie aan de Dam boven die in de bibliotheek. „Er is een schets gemaakt om te kijken wat de mogelijkheden zijn W* Het Middelburgse filmtheater moet weg uit het Schuttershof complex en wil naar de oude sau na aan de Dam. Woongoed wil meewerken aan dat plan. Tuinconcert brassband in museum Polderhuis westkapelle - De Westkappelse brassband Oefening Kweekt Kunst (OKK) die dit jaar honderd jaar be staat, geeft vanavond een tuincon cert in museum Polderhuis in Westkapelle. Ook het jubileum nummer Tussen 't Hoge en 't Lage Licht, gecomponeerd door de 14-ja- rige Stefan Knuijt uit Nieuw- en Sint ioosland, wordt ten gehore ge bracht. Het concert begint om 20.00 uur. Bloedbank zoekt nieuwe donors middelburg - Bloedbank Sanquin zoekt in Middelburg 300 nieuwe bloeddonors. Er is geen tekort aan bloed, maar de nieuwe donors zijn nodig om het huidige donorbe stand op peil te houden. Ieder ge zond mens tussen de 18 en 65 jaar met een gewicht boven de 65 kilo kan zich opgeven. Aanmelden kan via www.sanquin.nl of telefoon nummer 0800 0223699. in het pand aan de Dam. En het kan." In het pand is ruimte voor twee filmzalen, werkruimtes voor het personeel en een foyer. Zulke uitbreidingen zijn niet mogelijk in het Schuttershofcomplex waar de cinema nu is gehuisvest. De benedenverdieping van Dam 45 staat te koop voor 599.000 eu ro. De gemeente heeft volgens Streng 1,6 miljoen over voor de ver bouwing. Ritsema zegt daarbij extra subsidie van de gemeente no dig te hebben om straks de huur te kunnen betalen. Die wordt ho ger dan nu in het Schuttershof complex. De panden van de sauna in Mid delburg kwamen een jaar geleden vrij, nadat het echtpaar Schoote stopte met de sauna. Het echtpaar had het hele complex graag ais sau na willen verkopen, maar dat is niet gelukt. Volgens makelaar Va der zijn alle saunavoorzieningen al weggehaald en is bijna het hele complex - in delen - verkocht. Voorvechter natuur in de Zak gestorven nisse - Tunnis Meijer (68) uit Nis- se, tien jaar bestuurslid en secreta ris van stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland, is maandag gestor ven aan een hartstilstand. Via zijn werk kwam hij in Nisse terecht. Hij vocht voor natuur en rust in de Zak, onder meer door goede re gels te eisen voor hagelkanonnen. Zijn uitvaart is zaterdag, juist de slotdag van het bij Tunnis geliefde Pastorale-festival in Nisse. Politie wil hulp bij oplossen insluipingen middelburg - De politie (telefoon 0900-8844) roept de hulp van bur gers in bij het oplossen van vier in sluipingen. Op 3, 4 en 5 juli sloe gen insluipers, steeds 's middags, hun slag in vier woningen: in de Spaarnestraat in Oost-Souburg, de Kloetingseweg in 's-Gravenpolder, de Zuidweg in Nisse en de Lange- weg in Nieuwland. Ze roofden sie raden, geld en computers. Gemeente steunt maatjesproject van Vluchtelingenwerk. door Maurits Sep middelburg - Asielzoekers die nog niet zo lang in Middelburg wonen, krijgen bij het inburgeren hulp van autochtone buren en al inge burgerde buitenlanders. In septem ber moet het maatjesproject van Vluchtelingenwerk Zeeland van start gaan. Het gaat om een proef voor één jaar. Het streven is om in dat jaar vijftien nieuwe Nederlanders te koppelen aan mensen die in dezelf de wijk wonen, dezelfde interesses hebben of ongeveer even oud zijn. Als deze proef slaagt, wordt het maatjesproject waarschijnlijk ver lengd. In de hele stad wordt gezocht naar vrijwilligers die als maatje willen optreden. Vluchtelingenwerk zorgt ervoor dat de juiste mensen aan elkaar worden gekoppeld. De kans bestaat ook dat jongeren die maatschappelijke stages volgen, worden ingezet als maatje bij jon ge asielzoekers, vertelt Ciska Kaai- steker van de gemeente Middel burg. „Zo kunnen we namelijk ook de jongeren bereiken én zor gen voor genoeg stageplekken." Het dagelijks gemeentebestuur van Middelburg wil het project steunen met 11.000 euro. In sep tember wordt daarvoor toestem ming gevraagd aan de gemeente raad. Bedrijf wil doorstart maken, maar zonder het biljartgedeelte. door Rob Paardekam goes - Bowling- en biljartcentrum Carambowl in de Zeelandhallen in Goes is woensdag failliet ver klaard. Dat bevestigt een woord voerster van de rechtbank in Mid delburg. De onderneming wil een doorstart maken. Het biljartgedeelte zal daarbij sneu velen. „Dat liep niet goed", zegt ei genaar Bert-Jos Ooijen, die Caram bowl opzette met zijn zakenpart ner Camil Bosman. Verder hult hij zich in stilzwijgen. „Op het mo ment dat we weer open gaan, wil ik graag praten, maar dit is niet het juiste moment." Ooijen wil en kel nog kwijt dat de bowlingbanen zullen blijven. Wanneer de uitgaansgelegenheid weer open gaat, is niet bekend. Ca rambowl ging een jaar geleden open. Samen met onder meer een bioscoop en een wokrestaurant zit het in het nieuwe deel van de Zee landhallen. Met twee teams uit de eredivisie driebanden, die het centrum als thuisbasis kozen, leek het allemaal veelbelovend. In november werd het Nederlands kampioenschap driebanden voor elitespelers, beter bekena als de Masters, zelfs in de nieuwe biljartarena afgewerkt. Een jaar later ligt de droom van de twee ondernemers voor een groot deel aan diggelen. Dat de twee ere divisieteams in het driebanden eer der dit jaar hun vertrek uit Goes aankondigden, was daar wellicht een voorbode van. Delta/Frans Be vers en Buys Incasso spelen hun thuiswedstrijden voortaan in Sluis kil. Bowling- en biljartcentrum Carambowl in Goes is door de rechter failliet verklaard „We misten in Carambowl een stukje sfeer", zegt voorzitter Meer- ten Dallinga van de stichting waar onder de twee teams vallen. „Bo vendien was de belangstelling van het publiek minimaal. Dat is zon de. Ik weet zeker dat er in Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32