Economie Zeventien jaar en nu al TELIÏ2 'Verzekeringsnemers hebben recht op een second opinion' «r HKFT TEtEZ u ALIAN6 €29 95 Bestel op tele2.nl of bel 0800-0029 24 Vrijdag 11 juli 2008 PZC In de praktijk wordt schade vaak vastgesteld door één expert. door Melita Lanting ZONNEMAIRE - Particulieren maar ook bedrijven beseffen lang niet al tijd dat ze bij verzekeringszaken meestal gratis een second opinion kunnen krijgen. Daardoor laten mensen geld liggen. Dat zegt Rob van der Pauw, contra-expert uit Zonnemaire. „Vrijwel alle opstal-, inventaris- en inboedelverzekeringen dekken een second opinion. Daar betalen men sen gewoon premie voor. In de po lis staat bijna altijd omschreven dat de schade moet worden vastge steld door twee schade-experts, maar in de praktijk gebeurt dat meestal niet." „Dat klopt", zegt Kees van der Lin de van Bijdevaate verzekeringen in Zierikzee. „Bij de meeste polissen is dat inderdaad geregeld." Volgens Van der Pauw is het zinvol om een 'eigen' expert in te schakelen. „Ze ker voor de wat grotere dingen. Je Veel mensen beseffen niet dat zij recht hebben op een 'second opi nion' bij het vaststellen van het schadebedrag. Er wordt dan ook weinig gebruikgemaakt. kunt het bijvoorbeeld niet eens zijn met de hoogte van het schade bedrag of met de geconstateerde oorzaak. Of mensen vergeten wat op het lijstje te zetten en komen er later achter dat ze nog wat mis sen." Ook Van der Linde adviseert om bij grote schades een contra-exper tise in te schakelen. „Dan zeggen we vaak tegen de klant hij recht heeft op een eigen expert. De klant moet die wel zelf inschake len. Wij kunnen daar wel bij be middelen maar de verzekeringsne mer is opdrachtgever." En daar zit volgens Van der Linde wel een klein addertje onder het gras. De contra-expertise mag niet duurder zijn dan de schade-expert van de verzekeringsmaatschappij. „Als de rekening hoger uitvalt moet de klant bijbetalen. Maar meestal wor den daar onderling wel afspraken over gemaakt." Volgens Van der Linde gebeurt het tot nu toe nog niet zo vaak dat een klant om een contra-expertise vraagt. „Negentig procent van de klanten is wel te vreden. Wij maken het in ieder ge val niet vaak mee." In Nederland zijn maar een paar (grotere) bureaus die zich hebben toegelegd op contra-expertise. In Zeeland is Van der Pauw het enige kantoor. Bas Kooijman uit Burgh-Haamstede heeft eigen it-bedrijf. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Bas Kooijman is zeventien jaar oud en heeft al an derhalf jaar een eigen it-bedrijf. De afgelopen tijd combineerde hij dat nog met school, maar vanaf september is hij vijf dagen per week algemeen directeur van Segredo IT Engineering in Burgh-Haamstede. Daarnaast heeft hij voor twee dagen in de week een baan als it-medewerker op zijn oude school. Zijn kantoor is in de voormalige garage van het woonhuis van zijn ouders. Het is er nog kaal en het klinkt wat hol. De afgelopen we ken zijn de muren gewit, is nieu we vloerbedekking gelegd, zijn Segredo Het bedrijf van Bas Kooijman heet Segredo. Dit betekent in het Portugees geheim. De naam is gekozen omdat it-medewerkers werken met ge heimen van anderen, zoals be drijfsgeheimen of passwords. De medewerkers moeten dan ook beloven dat zij deze gehei men niet doorvertellen. Het bedrijf heeft ook een web shop: www.segredo-it.com. computers geplaatst en in de deu ren heeft hij ramen laten zetten voor het licht. „Dubbel glas, dat was best wel duur." Zijn bedrijf doet vrijwel alles op it-gebied voor zowel particulieren als bedrijven. „We maken soft ware, we stellen pc's samen, we bouwen en onderhouden websites en we repareren computers." Hij spreekt nadrukkelijk over 'wij' want zijn bedrijf is inmiddels zo gegroeid dat hij één medewerker in vaste dienst heeft en daarnaast hebben vijf mensen een contract op urenbasis. „Een iemand zit op een zolder in Goes, die bouwt voor mij de hardware en dan heeft iemand een soortgelijk kantoortje in Lewedorp. We hebben ook nog freelancers die we af en toe inzet ten. Dat is vooral voor het bouwen van de websites." De meeste medewerkers zijn rond de achttien, leeftijdgenoten van Bas, die parttime werken naast hun studie. Alleen Kevin, het soft- ware-genie, is nog maar veertien. „Dat is echt een natuurtalent. Die was twaalf jaar toen hij begon. Toen mocht hij maar twee uur in de week werken, maar in die uren heeft hij de software gemaakt die mensen kunnen gebruiken om hun website bij te houden." Bas Kooijman was zelf ook veer tien toen hij plannen maakte voor een eigen bedrijf Tot zijn zestien de heeft hij de tijd genomen om al les uit te pluizen wat daarbij komt kijken. „Van de Belastingdienst tot de Kamer van Koophandel. Ik heb alles uitgezocht." Op zijn zestien de verjaardag heeft hij zich inge schreven bij de Kamer van Koop handel. „Ik ben met nul euro begonnen. Ik bouwde websites en kreeg daar 500 euro voor. Iedere cent die ik daarmee verdiende heb ik gesto ken in spullen. Betere computers, een bureau, dat soort dingen. Na een jaar had ik een redelijk kan toor en ben in de diepte gaan in vesteren." Zo heeft hij een eigen server op Schiphol Oost staan om de websites te hosten. Bas heeft ook een lucratief con tract gesloten met Guidion. Voor 'Van Belastingdienst tot Kamer van Koophandel, ik heb alles uitgezocht' dit bedrijf gaat hij op Schou- wen-Duiveland bij de mensen thuis de aansluitingen in orde ma ken voor de grote internetprovi- ders als xs4all. De kracht van zijn onderneming is volgens Bas dat hij snel is, dat hij bij de mensen thuis komt om de computerproblemen op te los sen en dat hij goedkoop is. „Wij zijn allemaal rond de achttien en dan hoef je nog geen 6o euro per uur te vragen." Bas toont aan alle kanten dat hij Sommige providers zeggen dat ze goed luisteren. Maar u heeft er niets aan als het daar bij blijft. Tele2 zet uw wensen wél om in klinkende aanbiedingen! Bekijk en vergelijk het zelf. Meteen overstappen? Geen probleem, want bij Ziggo kan dat iedere maand! Aanbieder Ziggo Alles-in-1 Extra Internetsnelheid 16Mb/3Mb Maandprijs 69,95 Actie 2 mnd digitaal pakket gratis Vaste Telefonie Totale kosten eerste jaar 788,90 Tele2 TV Gold si TOt 20Mb/lMb '"^«tprovMtrtest Kijk voor de volledige vergelijking op tele2.nl/vergelijken 419,40 Tele2 TV Gold Eerste 6 maanden p/mnd Daarna 39.95 p/mnd Internet, Bellen TV kijken Tot 20Mb/s internetverbinding Geen apart vast telefoonabonnement meer nodig Meer dan 70 TV- en radiozenders Meer dan 500 films kijken wanneer u wilt Gratis volledige installatie door monteur WHY PAY MORE?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24