Frisse Dacia Sandero lost Logan af BMW mikt op China Al meer dan miljoen exemplaren Suzuki Swift Blik in het verleden: Renault 4 CV WmÊÊk PZC Vrijdag 11 juli 2008 1 9 De nieuwe Dacia Sandero, verkrijgbaar vanaf zo'n 8500 euro. Dacia, de Roemeense dochter van Renault, heeft een meer op westerse markten gerichte versie van hun sedan Logan bedacht. De nieuwe Sandero koppelt alle voordelen van die simpele, maar moderne gezinsauto aan het uiterlijk van een frisse hatchback. door Robbert Keegei Niets mis mee', is een dooddoener die veelal gebruikt wordt voor au to's waar je gevoelsma tig maar weinig mee hebt, maar waartegen logischerwijs weinig valt in te brengen. De Dacia San dero zou daaronder kunnen val len, ware het niet dat je er al rij dend veel plezier in krijgt. Goed, de Logan ziet er niet al te vrolijk uit, maar heeft wel een kof ferruimte van jewelste (510 1), waar de doelgroepen in de opko mende economieën met gemak een kudde schapen in kunnen ver voeren. Zo'n ruimte is ook in het verwende West-Europa uiterst bruikbaar. In ons deel van de wereld echter wil men in de kleinere segmenten geen sedans, maar hatchbacks. Nu de Logan goed blijkt te verkopen bedacht Moeder Renault dat het commerciële succes best wat ver der uitgebuit zou kunnen worden. Tenslotte gaat het met de eigen modellen momenteel niet echt flo rissant. Dus kreeg de voor het eigen de sign uitgerangeerde, want iets te Nog niet eerder bereikte Su zuki zo snel de mijlpaal van het eerste miljoen bij de productie van een model. Met de nieuwe Swift lukte het dit keer binnen vier jaar. Dat deze Suzuki een succes is, is niet verwonderlijk: het is een leu ke, trendy auto, die met name bij jonge mensen in de smaak valt. De populaire auto (met 3 of 5 deu ren) combineert een aansprekend design met dynamische rijeigen- schappen. Suzuki verkoopt de 'Japanse Mini Cooper' in 115 landen. Het merk begon met de productie in septem ber 2004 in thuisland lapan. Niet lang daarna volgden Hongarije, In dia en China. Tegenwoordig bouwt de Japanse fabrikant de Swift tevens in Indonesië en Malei sië. Ook in Nederland is het een verkoophit. In de eerste 5 maan den van dit jaar gingen er dik vier duizend 'over de toonbank' en dat is meer dan de helft van de totale Suzuki-verkoop. De Swift is naar keuze te koop met een 1.3 of 1.5 li ter benzinemotor, of 1.3 diesel. De sportiefste is de 1.6 Sport met 125 pk vermogen. De goedkoopste Swift kost 10.899 euro. wilde Patrick le Quémant de eer volle taak een Dacia hatchback te ontwerpen, met behoud van de aan diverse Renaults ontleende techniek waarmee de Logan zulke goede sier maakte. Motoren uit de eigen stal, onderstel ontleend aan deels de Clio en deels de Mégane, maar dan in een hipper jasje. Opdracht geslaagd. De Sandero ziet er aardig uit, want Blik onder de motorkap van de nieu- we BMW 7-serie De Duitse autofabrikant BMW zet met de nieuwste versie van zijn vlaggen schip de 7-serie vooral in op de Chinese autorijder. China haalt naar verwachting spoedig de Vere nigde Staten in als belangrijkste af zetmarkt voor het topmodel van BMW. BMW wil ongeveer de helft van alle nieuwe 7-series in de VS en China gaan verkopen, zo liet BMW-topman Norbert Reitho- fer weten bij de wereldpremière ook de neus werd veranderd en daar profiteert de Logan, die op on ze markt verdwijnt bij de komst van de nieuweling (de stationcar MCV blijft), ook meteen van. Ver der werd er een veel aangenamer dashboard in geschroefd. We reden in Kroatië een paar hon derd kilometer met de Sandero, deels over erbarmelijke wegen en daar zijn de Dacia's op hun best. van de vijfde generatie 7-serie in Miinchen. De nieuwe 7 wordt in het najaar op de Europese markt gebracht en begin volgend jaar in de VS en China. BMW wil de au to ook op de sterk groeiende Russi sche automarkt gaan verkopen. Volgende week zal de auto op het Rode Plein in Moskou aan het Rus sische publiek worden voorgesteld. Ook komt BMW tegen het einde van 2009 met een hybride versie van de 7-serie. BMW is populair bij relatief jonge, welgestelde Chi nezen. De verkoop van BMW op het Chinese vasteland steeg met ruim 43 procent tot 14.574 auto's in het eerste kwartaal van dit jaar. In 2007 nam de verkoop al met 42 procent toe. Opvallend is dat de ge middelde leeftijd van een Chinese BMW-bezitter opmerkelijk laag is met 38 jaar tegen een gemiddelde leeftijd van ongeveer vijftig jaar in de westerse landen. Lange veerwegen slikken potholes en andere plaveisel-ellende makke lijk weg, maar je moet je best doen om de Sandero aan het dei nen te krijgen. Hij stuurt mooi scherp. We reden voornamelijk met de 1,6-1 met 95 pk, maar korte trajec ten met de 1,4 en 75 pk leerde ons dat je daar in een vlak land als het onze wel genoeg aan hebt. Wie door Peter Lodewijks Na afloop van de Tweede Wereldoorlog was er in Europa behoefte aan be taalbaar vervoer, een 'volkswagen', die voor iedereen bereikbaar was. In Duitsland bestond al zo'n auto, de Kever, en in Engeland probeer de Morris het met de Minor. De Fransen hadden natuurlijk de 2CV, maar ook deze 4CV. De eerste was de Lelijke Eend van Citroën en concurrent Renault zet te daar de eerste Renault 4 tegen met een Dacia op vakantie wil, raad ik echter een Sandero 1,6 aan. In de kofferbak van 320/1200 liter kan ook héél veel. Dat model kost dan een uiterst overzichtelijke 9.595 euro (Dacia heeft onderzocht dat ruim de helft van de Nederlanders eigenlijk een auto onder de tien mille zou wil len), maar de 1,4-1 is er al voor 8.495 euro. over. De 'Quatre Chevaux' (vier paardenkrachten) was al voor de oorlog bedacht door Louis Renault zelf Het was een eigenaardig gevormd wagentje, een soort 'helmpje op wielen', dat echter in de smaak viel bij de Fransen en zelfs de eer ste Franse auto werd waarvan er (tot 1961) meer dan een miljoen uit de fabriek rolden. De 4CV met de motor achterin vormde tevens de basis voor de latere Renaults Dauphine en R8/R10. De nieuwe Audi A4 Avant ...onmiskenbaar met karakter! AUT© POPPE ....wie anders W www.oulopoppe.nl Vlissingen Tel. (0118) 424000 Temeuzen Tel. (0115) 647333 De Renault 4CV foto Willem van Gaalr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19