Buitenland Geen verdrag, geen groei EU VN niet vervolgd voor 'Srebrenica' Mededelingen van het waterschap Man zit 35 jaar lang opgesloten bij zijn moeder 'Vingerafdruk van zigeuners is racistisch' PZC Vrijdag 11 juli 2008 1 1 Sarkozy wil in oktober uit impasse zijn die bestaat sinds Iers 'nee'. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Zonder het Verdrag van Lissabon kan er geen sprake zijn van een nieuwe uitbreiding van de Europese Unie. Ook Kroatië, dat op de drempel van de EU staat, moet dan wachten. Die waarschu wing liet de Franse president Nico las Sarkozy gisteren horen in het Europees Parlement in Straats- burg. Hij presenteerde daar zijn plannen voor het Franse EU-voorzitter- schap van dit halfjaar, waarboven de donkere wolk van het Ierse 'nee' tegen het verdrag hangt. Sarkozy zei met klem dat er geen nieuw verdrag komt en dat wat hem betreft over de inhoud van het Verdrag van Lissabon niet op nieuw kan worden onderhandeld. Verdwijnt het verdrag in de prul lenmand, dan valt de EU terug op het Verdrag van Nice uit 2000. En daarin is verdere uitbreiding van de EU tot meer dan 27 landen niet voorzien. „Het is Lissabon of Nice. Er is niets anders", zei Sarkozy. „We hebben nieuwe instellingen nodig vóór je over uitbreiding kunt be slissen. Je kunt niet zeggen: we wil len Lissabon niet, maar we zijn wel voor uitbreiding." Sarkozy wil op de EU-top in okto ber, uiterlijk in december, een op lossing presenteren aan de andere EU-regeringsleiders. Hij hield de mogelijkheid open dat een meerderheid van EU-landen doorgaat, en dat sommige landen achterblijven. „Zo'n Europa van meerdere snelheden kan alleen de allerlaatste oplossing zijn", betoog de Sarkozy. „Maar we kunnen niet de EU laten stilstaan door een nieuwe discussie over de instellin gen. We zijn niet veroordeeld tot niets doen." Sarkozy haalde uit naar de Poolse president Lech Kaczynski, die heeft gezegd het door Polen reeds geratificeerde verdrag niet te zul len tekenen, omdat dat toch geen zin heeft. „De Poolse president heeft het ontwerpverdrag zelf gete kend. Dan kan hij dat nu niet wei geren. Dat is geen kwestie van poli tiek, maar van moraal", aldus de Franse president. 1^ De Franse president Sarkozy stelt dat de EU zonder ratificatie van het Verdrag van Lissabon niet verder kan uitbreiden. Frank rijk is voorzitter van de EU. DEN HAAG - De Verenigde Naties zijn niet te vervolgen voor de val van de Bosnische moslimenclave Srebrenica en de daarop volgende genocide onder de inwoners in 1995. De volkenrechtelijke organi satie beroept zich terecht op haar immuniteit in deze kwestie. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren bepaald in het pro ces dat enkele duizenden nabe staanden hebben aangespannen te gen de Nederlandse Staat en de VN. Vanwege die onschendbaar heid acht de rechtbank zich niet bevoegd om de VN in het proces LYON - Een 50-jarige man uit het Zuid-Franse Menton heeft vermoe delijk vijfendertig jaar lang opge sloten in het huis van zijn moeder geleefd. De buurt had de politie gealar meerd toen de 76-jarige vrouw al een tijd lang niet meer was gesig naleerd. Agenten vonden bij het huis een enorme berg afval. De vrouw was al geruime tijd dood. Terwijl de agenten bezig waren het lichaam te bergen, kwam er tot hun grote verbazing een kleine bleke man te voorschijn. Het bleek om haar zoon te gaan. Michel Pagès zei sinds zijn vijftiende niet meer naar buiten te zijn geweest. Hij had drie meter lang haar. te betrekken. De eisers verwijten Nederland en de VN nalatigheid bij de val van de enclave en de massamoord die daarop volgde. Nederlandse troepen konden de bevolking niet beschermen. De VN had niet voldoende maatre gelen getroffen, aldus de eisers. De stichting Moeders van Srebrenica (zesduizend nabestaanden) en tien individuele nabestaanden be twistten de immuniteit van de VN. Hun advocaten voerden aan dat in dit speciale geval geen sprake kon zijn van immuniteit. STRAATSBURG - Het Europees Parle ment roept Italië op te stoppen met het plan om vingerafdrukken te nemen van Roma-zigeuners. In een resolutie stellen de Europarle mentariërs dat het gelijk staat aan discriminatie. De resolutie werd gisteren in Straatsburg aangeno men met 336 stemmen voor en 220 tegen. De Italianen willen ook vingerafdrukken nemen van kinde ren, onder meer om kinderhandel, bedelen en schoolverzuim tegen te gaan. De Italiaanse regering rea geerde boos op de resolutie van het Parlement en wees de 'beschul diging van racisme' van de hand. Toch is ook binnen Italië steeds meer kritiek op het plan. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Werkzaamheden aan rioolgemaal Kats Waterschap Zeeuwse Eilanden voert vanaf 14 tot en met 19 juli 2008 onderhoud uit aan het rioolgemaal Kats aan de Noordlangeweg. De renovatie bestaat uit het vervangen van de bestaande pompinstallatie en het beschermen van de kelder tegen betonrot. Na de ombouw is het gemaal voorbereid op de toenemende hoeveelheid afvalwater in de komende jaren. Het rioolgemaal transporteert het rioolwater van Kats naar de zuivering in Kamperland. Daar maakt Zeeuwse Eilanden het water schoon zodat het weer de natuur in kan. Tijdens de werkzaamheden is één rijbaan van de Noordlangeweg ter hoogte van het kerkhof afgesloten. Het waterschap doet er alles aan om omwonenden zo min mogelijk overlast te bezorgen, maar helemaal uitsluiten dat zij toch hinder ondervinden, kan Zeeuwse Eilanden niet. Wilt u graag meer informatie, dan kunt u gerust contact opnemen met Gerrit Mouthaan van het waterschap. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 0118-621000. Verkeersbesluit De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Instellen verplicht (brom)fietspad Dierikweg in Oudelande. Voorrangsregeling kruispunt (brom)fietspad- Eeweg-Luchtenburgseweg in Tholen. Verlagen snelheidsregiem tot 60 km per uur en instellen verplicht fietspad Schoorse Oudedijk in Kapelle-Biezelinge. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 14 juli tot en met 1 september 2008 ter inzage op het hoofd kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 14 juli tot en met 1 september 2008 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaar maker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Ontwerp intrekkingbesluit Timesa- vers International B.V. in Goes Op 7 juli 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing van afvalwater op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Timesavers Internatio nal B.V. verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van bedrijfsafvalwater afkomstig van Timesavers International B.V. aan de Fruitlaan 20-30 in Goes. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 14 juli tot en met 25 augustus 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebben den schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Bekendmaking geregistreerde aan duidingen belangengroeperingen De voorzitter van het stembureau van Waterschap Zeeuwse Eilanden maakt ingevolge het bepaalde in artikel 2.11 van het Waterschapsbesluit bekend, dat in de vergadering van het stem bureau d.d. 2 juli 2008 de volgende beslissingen zijn genomen ten aanzien van de ingediende verzoeken om registratie van aanduidingen van belangengroeperingen ten behoeve van de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur: Statutaire naam Aanduiding Beslissing Volkspartij voor Vrijheid en Democratie WD Goedgekeurd Staatkundig Gereformeerde Partij Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) Goedgekeurd Partij voor Zeeland Partij voor Zeeland Goedgekeurd Algemene Waterschapspartij Algemene Waterschapspartij WZE Goedgekeurd Partij van de Arbeid Partij van de Arbeid (PvdA) Goedgekeurd Belanghebbenden kunnen, ingevolge artikel 2.14 van het Waterschapsbesluit, tot (uiterlijk op de zesde dag na deze publicatie) 17 juli 2008 tegen een beslissing beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Soms onzichtbaarE^EE Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 6210G0 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11