Binnenland Naar een school zonder gedonder Veiligheidsregio tekent convenant 25 maioen voor Mobiele brigades paraat voor veiligere scholen KRAS.NL Schandaal met asbest in Utrecht zorgkantoren BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5 PZC Donderdag 10 juli 2008 7 Teams met deskundigen lichten gebouwen door en geven advies. den haag - Het ministerie van On derwijs heeft vanaf vandaag vijf mobiele brigades paraat om scho len veiliger te maken. De teams be staan uit experts uit diverse secto ren, zoals de politie, bureau Halt, de jeugdzorg en het onderwijs. Voorlopig bezoeken de zogeheten 'Kwaliteitsteams Veiligheid' alleen vmbo's en praktijkscholen. De eer ste is de praktijkschool Rotter dam-Noord. Vanaf komend schooljaar kunnen ook de scholen in het basis-, voort gezet en middelbaar beroepsonder wijs een beroep doen op de des- utrecht - De milieupolitie en de arbeidsinspectie in Utrecht heb ben na vier maanden onderzoek naar illegale asbestsanering zes ver dachten aangehouden. Volgens de politie zijn er bij bouw-, sloop- en asbestsaneringswerkzaamheden aan een pand in de provincie kundigen. Ze geven de scholen niet alleen tips, maar maken ook afspraken met politie, jeugdhulp- verleners en gemeenten om de vei ligheid en hulpverlening te verbe teren. Daarnaast kunnen scholen hun protocollen en draaiboeken la ten doorlichten en kunnen ze het schoolgebouw laten doorlichten op onveilige plekken. De teams kosten 1,75 miljoen euro en worden betaald door het minis terie van Onderwijs. Volgens staatssecretaris Marja van Bijster- veldt hebben scholen hun veilig heidsmaatregelen redelijk op orde, maar in de praktijk blijkt dat ze be hoefte hebben aan extra advies en hulp. „De veiligheidsteams voor zien daarin", aldus Van Bijster- veldt. Utrecht de regels overtreden. Hier door zouden asbestbesmettingen zijn ontstaan. De Arbeidsinspectie legde het werk aan het pand in 2007 tot drie keer toe stil. Twee keer werd dit gebod genegeerd. Hierdoor liep de gezondheid van de werknemers ernstig gevaar. Rotterdamse school maakt gebruik van mobiele brigade. door Laurens Kok den haag - Peter Snel wordt er gek van. Telkens staat er weer een man tegen het hek van de school te plassen, terwijl de leerlingen toe kijken. De directeur van praktijk school Rotterdam-Noord weet niet wat hij ertegen kan doen. ]a, de politie bellen, maar dat helpt niet. „Dan wordt die man afge voerd, krijgt hij een boete en een paar dagen later staat hij er weer. Hij heeft Korsakov, dus hij is zo weer vergeten wat hij heeft ge daan. Wat moet ik? Ik kan moei lijk stroom op het hek zetten." Snel heeft de hulp ingeroepen van het kwaliteitsteam veiligheid, een mobiele brigade van veiligheidsex perts die scholen bijstaat. De verve lende wildplasser is niet de enige zorg van de schooldirecteur. Zijn 132 leerlingen zorgen ook wel eens voor 'gedonder' in de bus. Open baarvervoersbedrijf RET wijst dan met de beschuldigende vinger naar de school. Snel wil graag een gesprek hoe problemen in de toe komst kunnen worden voorko men. „Maar wie moet ik daar nu voor benaderen? Ik heb geen tijd om dat allemaal uit te zoeken. Het zelfde geldt voor de politie. Ook met hen wil ik om de tafel. Er zijn Of het nu gaat om pesten, vandalisme of loverboys, er is altijd het kwaliteitsteam wel contacten geweest, maar die ebben steeds weer weg." Of het nu gaat om pesten, vandalis me of loverboys, er is altijd wel ie mand van het kwaliteitsteam met kennis van zaken. Scholen met een probleem hoeven maar te bel len en een afvaardiging komt langs om het te bespreken. Ze geven tips, leggen eerste contacten en lichten draaiboeken en protocol len door. Daarna is het aan de scholen zelf om aan de slag te gaan. „Ze moeten natuurlijk niet van ons afhankelijk worden", stelt Dolf van Veen, verantwoordelijk voor de uitvoering van het project. Wel houden de teams een oogje in het zeil als de school dat wil. De kwaliteitsteams zijn opgezet door het ministerie van Onder wijs, nadat scholen hadden ge vraagd om extra advies en hulp. Van Veen zegt dat de teams niet onaangekondigd komen aanwaai en om te controleren of scholen hun zaakjes wel op orde hebben. „Wij komen alleen als de school daarom vraagt. Dan moet het ove rigens wel gaan om behoefte aan advies. Voor calamiteiten, zoals een steekpartij op het schoolplein, komen we niet. In dat geval moe ten scholen gewoon de politie bel len." Volgens hem kampen scho len vooral met een gebrek aan rou tine, structuur en tijd. „Er komt zo veel op scholen af, dat ze wel een steuntje in de rug kunnen gebrui ken." Schooldirecteur Snel herkent zich daar in. „Als je mij nu zou vragen waar dat ene draaiboek ligt, zal ik het ook moeten opzoeken." Slechts een kleine meerderheid ziet voordeel in convenant. door Marcel Modde goes - Vijftien van de 25 veilig heidsregio's in Nederland brengen hun brandweerkorpsen versneld op een hoger kwaliteitsniveau. Ze krijgen daarvoor geld van het mi nisterie van Binnenlandse zaken. Acht regio's hadden de afspraken met minister Ter Horst al eerder ondertekend. In Utrecht zetten gis teren de voorzitters van negen an dere regio's, waaronder Zeeland (VRZ), hun handtekening onder het convenant. De gemeente Mid delburg ondersteunt de afspraken niet. Burgemeester Schouwenaar voelt niets voor bundeling van de huidige gemeentelijke brandweer onder VRZ-vlag. Hij is beducht op Teungedrag' van mindere korpsen en vreest bovendien het ontstaan van een duur en bureaucratisch or gaan. Volgens VRZ-voorzitter Lo- nink bedient Schouwenaar zich van onjuiste argumenten. Tot dus ver heeft alleen Noord-Hol- land-Noord formeel bedankt voor het convenant. In de brief aan de minister wordt regionalisering van de brandweer als 'doel op zich' af gewezen. Ook verwacht die regio dat het extra rijksgeld (voor Zee land: 1,6 miljoen) uiteindelijk te weinig zal zijn om de kosten op te vangen. Het convenant loopt voor uit op de nieuwe wettelijke eisen voor rampenbestrijding en crisisbe- heer, die de TVveede Kamer naar verwachting dit najaar vaststelt. den haag - De zorgkantoren krij gen er 25 miljoen euro bij. Daar mee kunnen knelpunten bij de uit voering van de AWBZ, bijvoor beeld bij de thuiszorg, worden op gelost. Staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid) heeft de Neder landse Zorgautoriteit (NZa) ge vraagd het bedrag te verdelen over de zorgkantoren. Ga met KRAS.NL een heerlijk weekend naar het gezellige Brussel! En dat kan nu heel voordelig! Want vanaf slechts 69 verblijft u 2 heerlijke dagen in het 4-sterren Hotel Holiday Inn Brussels City Centre! Dit is bovendien inclusief ontbijtbuffet. Reist u liever met de trein? Dat kan natuurlijk ook! Een trein- arrangement van elk station in Nederland naar Brussel Centraal v.v. boekt u al vanaf slechts 149, inclusief verblijf in Holiday Inn Brussels City Centre en ontbijt! Maak uw keuze en ga genieten van een heerlijk weekend naar de Belgische hoofdstad! Boek snel! BRUSSEL Brussel is één van de gezelligste steden van de 'lage landen'. De stad heeft een aantal prachtige gebouwen waaronder de Grote Markt met zijn gouden gevels en gildehuizen. Uiteraard staat Brussel bekend om Manneken Pis en de straatjes met typische Belgische cafés en restaurants. Ook kunt u in Brussel lekker shoppen; van de bekende winkelketens tot exclusieve merken! 's Avonds biedt Brussel ook meer dan voldoende vertier. Bezoek een film- of theatervoorstelling of ga dineren in één van de vele restaurants. Ontdek Brussel! HOLIDAY INN BRUSSELS CITY CENTRE* Dit 4-sterren hotel ligt in het centrum, nabij bekende winkelstraten zoals de Avenue Louise. Vanuit het hotel loopt u zo richting de Grote Markt. Het metrostation ligt op 100 m. Het hotel beschikt over o.a. een bar, lobby, restaurant, fitness en parkeergarage (tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in Holiday Inn Brussels City Centre*"" in een 2-persoonskamer, met ontbijt. Bij de treinreis is tevens een 2e klas meerdaags treinticket inbegrepen vanaf elk station in Nederland naar Brussel Centraal v.v. Aankomstdata: ma., di., wo., vr., za. en zo. van 18/7 t/m 31/10 (auto), vr. en za. van 18/7 t/m 24/10 (trein). Auto (26180) Trein (23377) 2 dgn 3 dgn 3 dgn 4 dgn Juli—aug. v.a. €75 €115 €155 €195 Sept.-okt. v.a. 69 109 149 195 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26180 of /23377 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7