Zêdcindl PZC 25 Zuiddorpe pikt mestopslag niet Boete voor kapiteins zeeschepen deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 31 26 en 27 De bodemcultuurmosselen moeten nog een weekje wachten Stuurman en kapitein zat Brasseriemenu met groentenbouillon, Joanne ambassadrice ontwikkelingsproj eet in Uganda Donderdag 10 juli 2008 Hoefijzerfabriek Kerckhaert mag zich 'koninklijk' noemen Tip? redtern@pzc.nl Actiecomité vreest naast stankoverlast ook grote verkeershinder. door Wout Bareman zuiddorpe - Een groep Zuiddor- penaren verzet zich fel tegen de aanleg van een mestopslag in hun achtertuin. Ze hebben een actieco mité opgericht dat inmiddels een handtekeningenactie is begonnen en ook een bezwaarschrift indient bij de gemeente. Het comité weet zich gesteund door tientallen dorpsbewoners. Het protest is gericht tegen het plan van een landbouwer om aan de Hoofdweg Zuid een zogenoem de mestzak van 2500 kubieke me ter in gebruik te nemen. De locatie ligt vlakbij een groot aantal wonin gen. Het actiecomité vreest niet al leen stankoverlast en een vliegen plaag, maar ook verkeersoverlast. Een woordvoerder: „Want om de opslag van een dergelijke omvang te vullen zijn er, met het oog op bemesting in het voor- en najaar zeker 250 vrachtwagens met elk 73 kuub varkensmest nodig. Die den deren straks allemaal door het dorp en zorgen ongetwijfeld voor heel veel hinder." Het comité meent dat door de verwachte stank en de verkeeroverlast 'het Bourgondische karakter van het landelijke dorp zal worden aange tast'. Een oplettende buurvrouw maakte haar buurtgenoten op merkzaam op de publicatie, waar in Burgemeester en Wethouders kenbaar maakten dat ze het be stemmingsplan Buitengebied wil den wijzigen om een zogenoemd De inwoners van Zuiddorpe heb- ben een comité opgericht dat een mestopslag op een boeren erf aan de Hoofdweg Zuid wil te genhouden. bouwblok van 1,5 hectare op het terrein van de landbouwer toe te staan. Zo'n blok omsluit een mest zak. De woordvoerder van het co mité: „We werden er compleet door overdonderd en zijn toen ver haal gaan halen bij de gemeente. Daar werd ons gezegd dat we met onze protesten weinig kans maak ten omdat er al een positief advies lag van de Agrarische Adviescom missie Zeeland. Dat slaat natuur lijk nergens op. Eerst zo'n nietszeg gende aankondiging van de ge meente - wie weet nou wat een bouwblok is - en ons daarna af schepen met de mededeling dat we geen kans maken. Op die ma nier verlies je toch alle vertrouwen in de gemeente." Uit een gesprek met de betrokken landbouwer werd het comité eergisteren niet veel wijzer. „Waarschijnlijk kiest hij voor een kleinere opslag. En dan? We willen gewoon géén op slag." Wethouder Co van Schaik (milieu, verkeer) bleek gistermid dag niet op de hoogte van de kwes tie. Hij gaat de zaak onderzoeken. „Maar we zijn niet scheutig met het geven van toestemming voor dergelijke mestopslagdepots. Al leen als het voor eigen gebruik is, zijn er mogelijkheden." PHILIPPINE - Ze zijn nog een beetje te rood, dus blijven de mosselen nog een weekje in de Ooster- schelde liggen. „Maar met een visgewicht van 28 procent mogen de eerste bodemcultuurmosselen als 'goed' worden bestempeld", zei voorzitter Frank Wiskerke van de Stichting Mosselfeesten Philippine gisteren tijdens de traditionele mossel- maaltijd in Hotel Au Port (foto). „Maar in tegen stelling tot de voorgaande acht jaar kunnen we wel meteen pure Zeeuwse mosselen serveren. Meestal zijn ze pas drie of vier weken later rijp voor consumptie, dus hadden we in de eerste we ken alleen mosselen uit de Waddenzee. Waar het aan ligt dat ze nu wel al goed zijn? Geen idee. De natuur laat zich nog altijd niet leiden", zegt Wis kerke. Honderdvijftig proevers kozen voor het derde opeenvolgende jaar de pinot blanc uit de Elzas als de beste mosselwijn. foto Peter Nicolai Waterpolitie treedt op tegen schepen met gevaarlijke stoffen. door Wout Bareman terneuzen - De waterpolitie heeft de afgelopen dagen boetes uitge deeld aan twee kapiteins van zee schepen. Ze hadden zich niet aan de meldingsvoorschriften gehou den, terwijl ze gevaarlijke stoffen vervoerden. Op de Westerschelde bij Terneuzen stapte de waterpoli tie aan boord van een onder Malte se vlag varende tanker. Het schip voerde de rode vlag en het rode licht, waarmee het aangaf dat het gevaarlijke stoffen aan boord had. Tijdens de controle zagen de agen ten dat het schip leeg was, maar niet gasvrij. Bij navraag bij het Schelde Coördinatiecentrum in Vlissingen bleek dat het schip dat niet had gemeld. De 29-jarige Turk se kapitein betaalde direct een boe te van 2250 euro. Bij controle van een gastanker op het Kanaal Gent-Terneuzen werd eenzelfde overtreding vastgesteld. De politie kwam in actie na de melding van de Inspectie Verkeer en Waterstaat dat de Noorse tanker zich niet had gemeld, terwijl dat voor aankomst in Nederland al moet gebeuren. De tanker was ouder dan tien jaar en wordt daarom aangemerkt als 'hoog risicoschip'. De kapitein kreeg een boete van 1500 euro. terneuzen - De waterpolitie heeft gisterochtend in alle vroegte in de zeesluis van Terneuzen de Russi sche kapitein van een zeeschip aan gehouden. Hij bleek dronken en kreeg een vaarverbod van negen uur en een boete van 1500 euro. De eerste stuurman, die het gezag aan boord wilde overnemen, bleek dok gedronken te hebben. De loods schakelde de politie in. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur wrap chili con came of vegetarische wrap en vers fruit salade 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63