Binnenland Justitie in de fout bij afluisteren Vlaming kijkt graag naar tv van Nederland ft Aantal patiënten met Q-koorts stijgt snel Bewoner overlijdt na explosie in appartement PZC Donderdag 10 juli 2008 5 ROERMOND - De 28-jarige man die gisterochtend zwaargewond raakte bij een explosie in Roer mond, is in de loop van de middag aan zijn ver wondingen overleden. Het gaat om de bewoner van het appartement waarin de explosie plaats had. Het slachtoffer werd door de ontploffing de woning op drie hoog uitgeblazen en belandde op straat. Hij liep daarbij ernstige hoofd- en brand wonden op. Door de explosie zijn muren van het gebouw ontzet. De brandweer heeft de twaalf ap partementen in het complex ontruimd. De 22 be woners zijn opgevangen in theaterhotel De Oran jerie. Ze mogen voorlopig niet terug naar hun wo ning. foto Peter Wijnands/ANP Openbaar Ministerie liet na taps op tijd te vernietigen. breda - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft tientallen telefoonge sprekken tussen advocaten en hun cliënten afgeluisterd en bewaard. Daarmee handelt het OM in strijd met de wet, die stelt dat dergelijke gesprekken meteen vernietigd moeten worden. Rechter staat gijzeling Utrechter toe utrecht - De man die dusdanig ernstige overlast veroorzaakte dat hij in maart een straat- en contact verbod kreeg opgelegd voor het zo genoemde Verdomhoekje in Utrecht, mag van de rechter als hij dit verbod overtreedt drie dagen worden gegijzeld. De man heeft het verbod meermalen overtreden en heeft de dwangsommen, inmid dels 10.000 euro, niet betaald. Ex-directeur van Havenbedrijf vervolgd rotterdam - Het Openbaar Minis terie (OM) gaat oud-directeur Wil lem Scholten van het Rotterdams Havenbedrijf vervolgen. Justitie verdenkt hem er onder meer van dat hij voor tientallen miljoenen euro's aan bankgaranties heeft af gegeven ten behoeve van het in middels failliete RDM-concern, zonder dat hij daarvoor bevoegd was. Dat heeft het Functioneel Par ket (OM) gisteren bekendgemaakt. De actualiteitenrubriek Nova meld de deze handelwijze van het OM. Het afluisteren van gesprekken zou zijn gebeurd tijdens het onder zoek naar een liquidatie in de on derwereld. De verdachte van deze liquidatie zit vast in Amsterdam. Opmerkelijk is dat onder de afge luisterde gesprekken een telefoon gesprek is tussen advocaat Gerard Spong en zijn cliënt Juliën C., die voor de moord op de achtjarige Jes se uit Hoogerheide is veroordeeld. Framenummer verplicht voor fietsen den haag - Over twee jaar moeten alle nieuwe fietsen voorzien zijn van een uniek framenummer. Mi nister Ter Horst (Binnenlandse Za ken) en staatssecretaris Huizinga (Verkeer) hebben dat gisteren in een brief aan de T\veede Kamer ge schreven. Verplichte framenum mers zijn volgens de bewindsvrou wen hard nodig om fietsendiefstal tegen te gaan. Beelden overvallers op internetsite amsterdam - De politie in Amster dam heeft sinds gisteren een websi te waarop foto's en videobeelden van overvallers te zien zijn. Bur gers worden opgeroepen mee te speuren naar de overvallers. De beelden zijn afkomstig van beveili gingscamera's van betrokken on dernemers. De politie gaat ervan uit dat de site tips zal opleveren die zullen leiden aanhoudingen en het oplossen van overvallen. Spong weet niet om welk gesprek het gaat en wil in dit stadium niet op de kwestie ingaan. Ook over de mogelijke consequenties van het opnemen van het gesprek voor de zaak tegen C. doet Spong geen uit spraken. C. (24) is tegen het von- N* Het OM heeft tientallen telefoon- gesprekken tussen advocaten en hun cliënten afgeluisterd en be waard. Daarmee handelt OM in strijd met de wet. Internationale treinen bomvol door vliegtaks den haag - De Nederlandse Spoor wegen spinnen garen bij de vlieg taks die deze maand werd inge voerd. Het aantal boekingen met internationale treinen naar de goedkopere luchthavens van Bel gië en Duitsland is vorige maand explosief gestegen. Volgens de NS zijn er in totaal honderden trein kaartjes extra verkocht voor de maanden juli en augustus. Twee doden bij steekpartij Brunssum brunssum - Twee nog onbekende personen zijn gisteravond om het leven gekomen bij een steekpartij in het Limburgse Brunssum. De politie heeft inmiddels drie ver dachten opgepakt. De steekpartij vond vlak na zeven uur plaats bij de Heugerstraat in Brunssum, schuin tegenover het politiebu reau. Ambulancepersoneel pro beerde de slachtoffers nog te reani meren, maar dat mocht niet baten. nis (levenslang) van het Bossche gerechtshof in beroep gegaan bij de Hoge Raad. De zaak loopt nog. De Vereniging van Strafrechtadvo caten is woedend over de afluister praktijken van het OM en ver wacht dat meer lijken uit de kast komen rollen. Justitie heeft via woordvoerster Hanneke Festen toegegeven fout te zijn geweest. Volgens haar was het niet mogelijk alle bewuste taps op tijd te vernietigen. In tien dagen tijd meer dan honderd mensen met infectieziekte erbij. den haag - Het aantal mensen dat besmet raakt met Q_-koorts neemt razendsnel toe. Volgens de laatste cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) hebben dit jaar 428 mensen deze ziekte opge lopen. In tien dagen tijd - tussen 24 juni en 2 juli - kwamen er meer dan honderd nieuwe patiënten bij. Tot en met 2006 ging het jaarlijks om vijf tot vijftien mensen. Vorig jaar, mede door een epidemie in het Noord-Brabantse Herpen, wer den volgens Medisch Contact 170 ziektegevallen gemeld. Q.-koorts is een infectieziekte, ver oorzaakt door een bacterie die via dieren op mensen wordt overge dragen. Westenwind, Baantjer, en Voetbalvrouwen erg geliefd bij zuiderburen. Antwerpen - Vlamingen voelen zich weinig of niet verbonden met Nederlanders. Toch waarderen Vla mingen Nederlandse fictiepro gramma's op televisie. Als er voldoende aanbod zou zijn, dan zouden Vlamingen zelfs vaker naar Nederlandse dan naar Ameri kaanse series kijken. Dat blijkt uit de masterproef van Ellen De Smaele, studente commu nicatiewetenschappen van de Uni versiteit Antwerpen. Programma's als Westenwind, Baantjer en Medisch Centrum West, maar ook Voetbalvrouwen en Gooi- sche Vrouwen scoren erg goed bij de zuiderburen. Vlamingen waarderen in de fictie reeksen de Nederlandse directheid en openheid over seks en geweld. Negatief vinden ze het soms grove taalgebruik. De televisieprogramma's brengen de Vlamingen en Nederlanders echter niet dichter bij elkaar. De Vlamingen denken negatief over Nederlanders, zo blijkt uit het onderzoek. Ze beschouwen ons als 'een ander volk met een an dere cultuur en een andere menta liteit', schrijft De Smaele. Zelfs de Nederlandse taal ervaren Vlamin gen volgens haar niet als gemeen schappelijk. De \flaamse omroep VRT onderti telt programma's zoals Baantjer. Net zoals de Nederlandse omroe pen Vlaamse series zoals Flikken van ondertitels voorzien. De Vlaamse minister van Mediaza ken en Buitenlandse Zaken, Geert Bourgeois, had overigens onlangs voorgesteld om de ondertitelingen af te schaffen. Dat zou moeten voorkomen dat het Vlaams en het Nederlands nog verder gaan ver schillen. Mensen met Q-koorts krijgen vaak last van griepachtige ver schijnselen of een longontsteking. De ministeries van Landbouw (LNV) en Volksgezondheid (VWS) kondigden vorige maand maatregelen aan tegen de versprei ding van Q_-koorts. Mogelijk be smette bedrijven zijn verplicht zich melden, daarna worden ze on derzocht. Bij besmetting mogen ze negentig dagen lang hun mest niet uitrij den. Dit omdat de bacterie bij ver spreiding van de mest via kleine deeltjes ervan in de lucht terecht komen. Mensen kunnen die ver volgens inademen. Inmiddels hebben vier melkgei- ten- en schapenhouderijen een verbod opgelegd gekregen om mest uit te rijden. Het gaat om een bedrijf in de omgeving van Nijme gen en drie veehouderijen in Noord-Brabant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5