'Zorghotels redding voor ziekenhuis' Tienjarig Cinecity krijgt facelift KORTGENE, KATS EN KAMPERLAND Panoramaweg Westkapeile is klaar Dronken zeelui aangehouden AGIN htt HORREN Bedreiger van Asselbergs hoeft cel niet in pzc Donderdag 10 juli 2008 29 westkapelle - Is de nieuwe panoramaweg over de dijk van Westkapeile eindelijk klaar, zie je nog bijna niks om dat het grijs weer is en regent. Tussen de druppels en de ruitenwissers door valt desondanks op hoe mooi het uitzicht is. Zowel links als rechts zal bij helder weer en een mooi zonnetje te genieten zijn van prachtige verge zichten. Over zee en over land. Want daar staat de dijk bij Westkapeile om bekend. De weg ligt in het verlengde van de Westkappelse Zee dijk en is aangelegd door waterschap Zeeuwse Eilanden in het kader van de kustversterking bij Westkapeile. fo to Lex de Meester Huisarts pleit voor meer zorgtoerisme op Walcheren. door Henk Postma vlissingen - De ziekenhuizen in Goes en Vlissingen zijn op eigen kracht niet meer te redden. In plaats van als 'twee zwakke broe ders' in elkaar op te gaan, zouden ze zichzelf in de openbare uitver koop moeten doen. Pas dan kan, met nieuwe inbreng van particulie re investeerders, een kansrijke vorm van ziekenhuiszorg ont staan. Essentieel daarin is de in breng van een nieuwe poot: het zorgtoerisme. Walcheren leent zich daarvoor het best. Dat zegt di recteur Raymond Mookhram van Westzorg BV, de nieuwe huisart senpraktijk die in Koudekerke een gezondheidscentrum uit de grond stampt. Mookhram ziet voor de zieken huiszorg in Midden-Zeeland al leen nog toekomst wanneer een nieuwe hoofdziekenhuis wordt ge bouwd bij Middelburg met polikli nieken in Goes en Zierikzee. Dat WJ De ziekenhuiszorg in Mid- den-Zeeland is gebaat bij een nieuw ziekenhuis in Middelburg plus bouw van meer zorghotels op Walcheren, zegt een huisarts. zou dan rendabeler moeten wor den gemaakt met de bouw van zorghotels, bijvoorbeeld in Dom- burg. Essentieel in zijn 'reddingsplan' is de uitbouw van het zorgtoerisme. „Daarover wordt al jarenlang ge sproken. Toch komt het maar niet op gang." Hij acht de huidige zie kenhuizen echter niet in staat daar verandering in te brengen. „Ze zijn daar te zwak voor, zowel finan cieel als bestuurlijk. Er zijn miljoe nentekorten. Er kan niets gefinan cierd worden, maar dan ook werke lijk niets. De getallen illustreren op een uiterst pijnlijke wijze hoe weinig professioneel er omgegaan wordt met een belangrijk alge meen goed." Hoogcomplexe operaties zullen niet in Zeeland plaatsvinden, voor spelt Mookhram, maar in de acade mische en topklinische ziekenhui zen om ons heen. De minder in gewikkelde ingrepen zullen steeds meer in de reguliere ziekenhuizen plaatsvinden. Die gaan ook veel meer functioneren als herstel lingsoorden, samen met de zorgho tels. luist daar liggen voor Zeeland de kansen." Minister Klink van Volksgezond heid spreekt vandaag om 17.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg op een CDA-bijeenkomst over de ziekenhuiszorg in Zeeland. vlissingen - Bioscoop Cinecity in Vlissingen wordt verbouwd. Wat er precies allemaal gaat verande ren, wil Ed Geldof van Cinecity nog niet zeggen. „Omdat we nog bezig zijn met het maken van de plannen. Alles wordt daarin mee genomen, ook de zalen en de bui tenkant." Cinecity bestaat in november tien jaar. Voor een 'soort tweede ope ning' wil de bioscoop daarom in november helemaal opgeknapt zijn. Geldof: „Na tien jaar is het goed dat mensen die binnenko men weer eens zeggen: 'hé, het is hier vernieuwd'. Die vertellen dat dan door en zo worden anderen ook nieuwsgierig." Cinecity wil met de opknapbeurt 'meer mensen trekken door meer mogelijkheden te bieden'. „Er komt meer comfort, meer luxe. Maar het wordt niet alleen mooier, het wordt ook beter voor de klanten. Mensen hoeven straks minder in de rij te staan." De plannen voor de verbouwing worden gemaakt door BBSC Archi tects uit Antwerpen. terneuzen - De waterpolitie heeft gisterochtend in alle vroegte in de zeesluis van Terneuzen de Russi sche kapitein van een zeeschip aan gehouden. Hij bleek dronken en kreeg een vaarverbod van negen uur en een boete van 1500 euro. De eerste stuurman, die het gezag aan boord wilde overnemen, bleek ook gedronken te hebben. De loods schakelde de politie in. De waterpolitie heeft de afgelopen dagen boetes uitgedeeld aan twee kapiteins van zeeschepen. Dat ge beurde op de Westerschelde bij Terneuzen en op het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Ze hadden zich niet aan de meldingsvoor schriften gehouden. Timmermans T. Op 4 juli 2008 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van de besloten ven nootschap Jo Ja Invest B.V.. te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechts deurwaarders/ incasso, bij exploot R.J.M. Knippers, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats, gedagvaard om op 29 oktober 2008 's morgens om 10.00 uur niet in persoon doch vertegenwoordigd door een procureur te ver schijnen voor de Rechtbank te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt in het gerechts gebouw aan de Kousteensedijk 2. In de dag vaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot betaling van een geldsom. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans, Vlasmarkt 6, Postbus 2139 4460 MC Goes. Tel. 0113-246333. D E C R E TTE WOONATELIC» KORTING OP ALLE Decorette Goes Marconistraat 30 4461 HH Goes telefoon (0113)2510 56 den haag - De man die vorig jaar burgemeester Asselbergs van Schouwen-Duiveland met de dood bedreigde, hoeft niet op nieuw de cel in. Het gerechtshof in Den Haag handhaaftle de straf die de rechtbank in Middelburg al eerder oplegde: zes weken cel waar van drie voorwaardelijk. Daarnaast heeft de man een proef tijd van twee jaar en mag hij gedu rende die periode geen contact zoeken met de burgemeester en mag hij ook niet in de straat van het woonhuis van de burgemees ter komen. Het hoger beroep was aangete kend door het Openbaar Ministe rie omdat justitie de straf die de Middelburgse rechter oplegde te laag vond. Een 45-jarige man uit Bruinisse bedreigde vorig jaar au gustus burgemeester Asselbergs met de dood. BEZORGERS GEZOCHT IN Kandidaat-bezorgers dienen zich bi| aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.bezorgers.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste, gratis krant en interessante extra's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57