Uilen geen beletsel voor sloop van AKF Zeeland 'Als je het doet, moet je het goed doen' Voor 16.000 euro aan leefbaarheidsproj ecten aG|N 26 Donderdag 10 juli 2008 PZCB R en B Wonen steunt onder meer vrijwilligersdag van de Heinkenszandse molen De Vijf Gebroeders, op de foto nog in 'aanbouw', foto Willem Mieras Borsele scoort aanzienlijk beter dan Reimerswaal. door Harmen van der Werf heinkenszand - Woningstichting R en B Wonen heeft bijna 16.000 euro toegekend aan leefbaarheids projecten in Borselse en Reimers- waalse dorpen. In totaal zijn 26 ideeën geaccepteerd, vijf afgewe zen en vijf zijn er nog in behande- ling. Woonconsulente Marinka Brasser van R en B Wonen heeft in april en mei in alle dorpen binnen het werkgebied van de woningcorpora tie een spreekuur gehouden. „De opkomst viel mij in eerste instan tie tegen", kijkt Marinka terug op dat rondje, „maar als je de lijst aan vragen ziet, is er toch best goed ge reageerd." Nieuwdorp springt eruit. Vijf aan vragen zijn daar gedaan en die zijn ook allemaal gehonoreerd. Nieuw dorp kan geld tegemoet zien voor onder meer een crossbaan en pan- navoetbalkooi. Speciaal is de bijdra ge voor het toevoegen van namen aan het monument voor oorlogs slachtoffers aan de kerkring in Nieuwdorp. Hoewel Nieuwdorp zich het crea tiefst toonde, strijkt Heinkenszand met de eer het meeste geld te heb ben gekregen, te weten 2.500 euro. De gelukkigen zijn de stichting die molen De Vijf Gebroeders in be heer heeft, en speeltuinvereniging 't Zandkasteel. De molenstichting ontvangt 1.000 euro voor een vrij willigersdag. 't Zandkasteel heeft 1.500 euro gekregen voor een toe stel aan de Ganzestraat. Aparte dingen zitten nog tussen de leefbaarheidsprojecten. Water sportvereniging Ellewoutsdijk wil weer badhokjes optrekken aan de haven. Onder het motto 'laat Elle woutsdijk niet in de blote kont staan' is 500 euro gegeven. Dorps raad Lewedorp sleepte 1.000 euro binnen voor aanleg van een terras bij dorpshuis De Zandlooper. En voor verzorging van volièrevogels in woonzorgcentrum Oostkilhoek in Rilland is honderd euro beschik baar gesteld. Opmerkelijk is dat uit Borsele veel meer verzoeken kwamen dan uit Reimerswaal. Negen van de 26 aan vragen waren Reimerswaals, uit drie van de zeven dorpen: Hans- weert, Oostdijk en Rilland. In Bor sele was de score beter met aanvra gen uit twaalf van de vijftien dor pen. Marinka Brasser denkt dat R en B niet nog eens zo'n rondje doet. „Dit was vooral bedoeld om ons leefbaarheidsfonds onder de aandacht te brengen." Er zit jaar lijks 175.000 euro in. 1^ Woningstichting R en B Wonen heeft voor bijna 16.000 euro aan ieefbaarheidsprojecten uit Borsel se en Reimerswaalse dorpen ge honoreerd. Wethouder: er zitten geen nesten en huidige situatie is te gevaarlijk. door Frank Balkenende coes - De sloop van het asbestdak van de voormalige Apparaten- en Ketelfabriek (AKF) in Goes wordt voortgezet, ook al huizen er uilen. De gemeente Goes wil bovendien dat na 15 juli het hele gebouw te gen de vlakte gaat. Op die datum eindigt het broedseizoen en is geen ontheffing van de Flora- en Faunawet meer nodig. Eigenaar de Goese Schans CV had de sloop drie weken terug laten stilleggen omdat er zich (be schermde) uilen schuilhouden. Medewerkers van sloopbedrijf Sag- ro hadden een 'witte uil met zwar te puntjes' gesignaleerd in het ge bouw. Ze troffen ook een hoop braakballen aan. De Partij voor de Dieren eiste dat de bouw werd stil- Buurtvereniging op zoek naar kwalleballers oud-sabbince - Boerenrugby in de modder: kwalleballen is geen sport voor watjes. Teams van zes a zeven mensen moeten een zand zak van vijf kilo in eikaars water bak dumpen. Buurtvereniging 't Ouweland zoekt deelnemers voor het Open Zeeuws Kampioenschap Kwalleballen op zaterdag 26 juli. Teams kunnen zich opgeven op www.touweland.nl of bij )an Mur- re, 0113 581425. Deelname is gratis. Gewonden door losgeslagen karretje oude-tonce - Een 23-jarige auto mobilist uit Zierikzee is dinsdag bij Oude Tonge een aanhanger met stoeptegels verloren. De man verloor de controle over de aan hanger die losschoot en frontaal op een tegenligger botste. De 61-ja- rige bestuurder van deze auto raak te gewond en moest naar het zie kenhuis, evenals de 22-jarige passa gier van de Zierikzeeënaar. gelegd en nader onderzoek zou worden verricht. De hamvraag van het onderzoek: hebben de uilen nesten in de voormalige fabrieks hal, die wijkt voor de eerste fase van het woningbouwproject Goe se Schans. De gemeente Goes schakelde een erkend groenbureau in: Waarden burg uit Culemborg. Dat heeft de hal geïnspecteerd. Conclusie is dat er uilen zitten, maar nesten zijn niet aangetroffen. „Waardenburg heeft grondig onderzoek gedaan", zegt wethouder Rinus Dieleman. „Het bedrijf heeft een hoogwerker ingezet en nauwgezet geluisterd of ze bedelende jongen horen. Dat is niet het geval." Er is volgens hem geen beletsel De gemeente Goes wil dat de sloop van de AKF snel wordt voortgezet. Er zitten geen nesten en de situatie is riskant nu er steeds mensen binnengaan. Geen bewijs voor verkrachting in Goes middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 67-jarige Goesenaar bij gebrek aan overtui gend bewijs vrijgesproken van ver krachting. Volgens de man was hij in 2006 regelmatig bij een plaatsge- note op bezoek. Na enige tijd kreeg hij het verzoek haar te mas seren en te bevredigen. Dat deed hij. Volgens de aanklacht zou dat tegen haar wil zijn gebeurd en zou hij haar dus hebben verkracht. Sport en spelmiddagen voor kinderen Kapelle kapelle - Kinderen uit de gemeen te Kapelle kunnen deze zomer vijf sportmiddagen tegemoet zien. De eerste is op 14 juli op de skatebaan in Wemeldinge. Vervolgens 21 juli op het plein voor het dorpshuis in Schore, 28 juli op de ijsbaan in Ka- pelle-Biezelinge, 7 augustus op het Wemeldingse korfbalveld en 11 au gustus weer op de ijsbaan in Kapel- le-Biezelinge, steeds om 13.30 uur. meer om door te gaan met slopen. Sterker nog: de hal moet wat be treft Dieleman zo snel mogelijk te gen de vlakte, omdat er buiten werktijden allerlei onbevoegde mensen in de AKF rondstruinen. Sagro heeft de gemeente er zelfs een brandbrief over gestuurd. Die leman: „Met een half open dak dat bestaat uit asbest, is er een gevaar voor de volksgezondheid." Het is de bedoeling de uilen in de AKF te vangen. Als dat niet lukt, 'moeten ze de vrijheid krijgen om te vluchten'. „We zullen zeer voor zichtig te werk gaan", laat de wet houder weten Na de bouwvakantie volgt meteen de sloop van de voormalige hout- loodsen van Van Riesen, die zich ook op het havenindustrieterrein bevinden. Een maand terug vond daar een illegaal feest plaats en de gemeente is nu beducht voor brand(stichting). In de loodsen zit ten verschillende soorten vogels. Kapelle gastheer voor Reizende expositie kapelle - De Zeeuwse expositie Geen thuis, wel een toekomst is tot het eind van deze maand te zien in de bibliotheek van Kapelle. Geëxposeerd zijn foto's en verha len van cliënten van Het Zeeuws Kompas, een provinciaal samen werkingsverband tussen instellin gen in de maatschappelijke op vang en geestelijke gezondheids zorg. De tentoonstelling is op tour nee door de hele provincie. Heinkenszand in teken van braderie en races heinkenszand - De kermis begint morgen al in Heinkenszand. Zater dag is het ook nog braderie in de Dorpstraat. Zondag gevolgd door de jaarlijkse solexrace en demon straties van mini-motoren. De bra derie is vanaf 10.00 uur. Zondag klinkt het startsein om 13.30 uur. Een motorstunt-team en Surren der, dé dialectband van Zeeland, treden zondags ook op. Timmermans Op 4 juli 2008 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van de besloten ven nootschap Jo Ja Invest B.V., te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechts deurwaarders/ incasso, bij exploot R.J.M. Knippers, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats, gedagvaard om op 29 oktober 2008 s morgens om 10.00 uur niet in persoon doch vertegenwoordigd door een procureur te ver schijnen voor de Rechtbank te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt in het gerechts gebouw aan de Kousteensedijk 2. In de dag vaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot betaling van een geldsom. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot AGIN Timmermans, Vlasmarkt 6, Postbus 2139 4460 MC Goes Tel. 0113-246333 Initiatiefnemers willen museum over de ramp in februari openen. door Rob Paardekam stavenisse - 'Van uitstel komt af stel', luidt het gezegde, maar in dit geval is daar geen sprake van, zo verzekert voorzitter Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse. Hij gaat er nog altijd van uit dat er in zijn dorp een klein museum over de ramp van 1953 komt. Begin dit jaar sprak De Rijke nog de hoop uit dat de permanente tentoonstelling over de waters noodramp deze zomer geopend kon worden, maar dat scenario bleek te optimistisch. Dat zit hem vooral in de subsidie, die de stich ting hoopt te ontvangen voor het museumpje. Daar is nog geen dui delijkheid over. „Bij de provincie heb je ontzettend veel loketten voor subsidie", legt De Rijke uit. „Voor het ene moet je hier zijn, maar voor het andere weer daar. En als je bij het verkeerde loket een aanvraag indient, kun je flui ten naar subsidie. Daarom willen we eerst helder hebben waar wij met ons verzoek terecht kunnen. Die vraag hebben we bij de provin cie neergelegd. We hopen snel dui delijkheid te krijgen." Zodra die er is, gaat het officiële subsidieverzoek de deur uit. Ook van de gemeente hoopt de Stich ting Actief Stavenisse een bijdrage te krijgen. „Maar daar hebben ze al laten doorschemeren dat ze alleen geld willen geven als ook de pro vincie over de brug komt", aldus De Rijke. Volgens hem wordt een bedrag van enkele duizenden eu ro's gevraagd. Zonder dat geld is het waarschijnlijk ook wel moge lijk om de tentoonstelling in te richten. „Maar met subsidie kun nen we het veel mooier maken", 'We doen geen overdreven dingen, maar willen de boel gewoon netjes inrichten' zegt De Rijke. „Vloerbedekking leg gen en dat soort zaken. Geen over dreven dingen, maar gewoon de boel netjes inrichten. Ik bedoel: als je besluit zoiets te gaan doen, moet het goed gebeuren." De nieuwe openingsdatum die De Rijke in gedachten heeft is 1 fe bruari. Op die dag braken in 1953 de dijken door. De tentoonstelling komt deels in het clubhuis van de stichting in het voormalige ge meentehuis. Daar zou een stukje van het naastgelegen dorpshuis aan toegevoegd moeten worden. Er zal straks van alles te zien zijn over de ramp. De gemeente Tho- len staat daarbij uiteraard centraal. Er zullen veel foto's komen, maar wellicht ook een originele handge schreven lijst met namen van men sen die zijn geëvacueerd. Die is ja ren geleden door iemand gevon den bij het oud papier en nu in het bezit van de heemkundekring. Die wil het beschikbaar stellen. Het museum zal waarschijnlijk en kele dagen per week open zijn. Er wordt immers alleen met vrijwilli gers gewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54