Lesley Kerkhove leert Honkballers weer in laatste slagbeurt onderuit Robin Haase twijfelt over operatieve ingreep ife WÉÊÊÊ&^i^ 42 Donderdag 10 juli 2008 PZC Middelkoop berooft Scheveningen van topfavoriet. door Gertjan van Geen SCHEVENINGEN - Hij beroofde het challengertoernooi van Schevenin gen van zijn zoon en topfavoriet. Matwe Middelkoop klopte op bij de Siemens Open Robin Haase, die leerde tennissen op de banen van gastheer De Metselaars: 6-4, 3-6 6-3. Middelkoop, even buiten de top-200 van de wereld geposteerd, kon en mocht trots zijn op zijn op die prestatie. Haase - 's lands beste tennisser - verslaan is als Nederlan der geen sinecure. Voor de Breda- naar was het ook een bevestiging dat hij op de goede weg is. Sinds een paar maanden deelt hij in Wil lem-Jan van Hulst een coach met [esse Huta Galung en die samen werking lijkt zijn vruchten af te gaan werpen. „Zowel Jesse als ik sta goed te spelen op dit moment. Deze overwinning geeft veel ver trouwen. En ik heb de laatste tijd veel getwijfeld aan mezelf" Dinsdag werd de partij door de re gen afgebroken op 4-1 in de derde set. Voor Middelkoop was het 'slechts' zaak twee servicegames te winnen. Dat bleek minder eenvou dig dan gedacht. Middelkoop: „Ik heb geen oog dicht gedaan. Ik lag alleen maar 'worst case-scenario's' te bedenken." Middelkoop mocht van geluk spre ken dat Haase de fout maakte die het derde matchpoint tot de laat ste maakte. Dat de Hagenaar vlak daarvoor een flinke pijnscheut in de meniscus voelde, hielp ook mee. Haase loopt al drie maanden met een scheurtje in de meniscus en een wiebelig kuitbeen rond. Robin Haase Vooralsnog weigert hij zich eraan te laten opereren, omdat de scha de niet vergroot kan worden en hij midden in het seizoen geen her stelperiode van zes weken wil on dergaan. „Als het geen pijn doet, kan ik tennissen", zei Haase giste ren. „Volgende week ben ik van plan om de Dutch Open te spelen, daarna het hardcourtseizoen, de Davis Cup en eventueel nog de vier indoortoernooien in oktober. Als ik me daarna laat opereren, ben ik op tijd fit voor de Australi an Open." Gezien de staat waarin Haase gisteren verkeerde, lijkt dat toekomstperspectief tegen beter weten in. Hoe begrijpelijk zijn ge dachtegang ook is. De 21-jarige wil in de bloei van zijn carrière niets missen. Haase: „Ik twijfel ja. Ik weet ook niet precies wat het juis te is." Robin Haase is verrassend uitge- schakeld in de eerste ronde van het chaltengertoernooi in Scheve ningen. Hij verliest van zijn land genoot Matwe Middelkoop. Zierikzeese tennisster is tussen toernooien door weekje in Nederland. door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - De commentatoren van de BBC waren vorige week laaiend enthousiast over Lesley Kerkhove. Tijdens het jeugdtoer- nooi van Wimbledon had zij de la tere winnares, Laura Robson, het beste partij gegeven. „Ze had nog kunnen winnen ook", vertelt haar moeder Carina, die met haar man Robin en Lesley weer terug is in Zierikzee. „En wie weet wat er dan was gebeurd." Nu werd de zestienjarige Kerkho ve, lid van Jong Oranje, uitgescha keld in de derde ronde. Net als tij dens de Australian Open zat een plek bij de laatste acht er net niet in. „Maar Laura was ook wel heel erg goed, hoor", zegt Lesley, die met 7-6 7-5 verloor. „Het klopt dat ik kansen tegen haar heb gehad, maar eigenlijk had ik die ook weer niet. Op alle beslissende momen- Kerkhove in 2008 In het eerste zes maanden van 2008 speelde Lesley Kerkhove 11 ITT-toemooien. In het enkelspel waren twee halve-finaieplaatsen (Umag en Roehampton) haar beste resul taat. In het dubbelspel boekte ze drie toernooizeges: Notting Hili, Florence en Milaan. Op Ro land Garros (Parijs) verloor ze in de eindstrijd. De Zierikzeese is momenteel de nummer 29 van de wereld. Op 30 juni bereikte ze haar hoogste positie ooit: 22. Het jaar 2007 had ze afgesloten als de nummer 114. ten, bijvoorbeeld als ik een setpunt had, sloeg zij namelijk superballen. Eén keer begon ik zelfs te lachen en dacht ik: 'Dit is wel heel knap'." Kerkhove kon dus met de neder laag leven. Bovendien hield ze aan haar eerste twee toernooien op gras - voor Wimbledon speelde ze in Roehampton - een goed gevoel over. „Ik heb een halve finale en een derde ronde gehaald. Doordat ballen op het gras laag opstuiten, had ik er veel voordeel op met mijn lange slagen. Alleen had ik het nog wel moeilijk tegen meisjes die hard serveerden. Ik heb daar door vaak driesetters moeten spe len." Deze week is het talent even terug in Nederland, maar vakantie heeft ze niet. Pas in september heeft ze veertien dagen helemaal vrij. Tot dan traint ze in toernooiloze we ken hard door met Jong Oranje, in Almere. Alleen de avonden en nachten - ze gaat elke dag op en neer - is ze in Zierikzee. En mo menteel kan ze dan even bij het Dikke Torentoernooi van LTC Zie rikzee gaan kijken. Haar vader komt uit in het gemengddubbel 7, haar moeder in het vrouwendub- bel 6. „Eigenlijk heb ik niet zo veel meer met Zierikzee", zegt Kerkhove, die haast vanuit een koffer leeft. „Ik ben er bijna nooit. In 2008 ben ik steeds drie weken weg, dan één week thuis, drie weken weg, één week thuis... Het is af en toe wel vermoeiend, maar tot nu toe vind ik het allemaal nog heel mooi." Dat is ook logisch. Op haar zestien de is ze al enkele weken in Austra lië geweest, speelde ze tal van wed strijden in Zuid-Europa en maakte ze naam tijdens de drie Grand Slamtoemooien. „Ik zit in een top- sportschool in Rotterdam, maar niemand in mijn klas is zo vaak Lesley Kerkhove haalde de derde weg als ik", zegt ze lachend. „Ze ge ven me wel toetsen mee, maar de uitleg mis ik vaak." De tenniscarrière krijgt nu dus voorrang. Met haar coach bij Jong Plaats in halve finale is na verlies tegen VS ver weg voor Oranje. door Edward Swier Haarlem - Het moet bondscoach Robert Eenhoorn pijn doen: Oran je leert niet van zijn fouten. Een honkbalwedstrijd duurt niet zeven of acht innings, maar sowieso ne gen. En soms zelfs tien. Verspeelde Eenhoorns selectie dinsdag tegen Japan in de negende inning een 2-1-voorsprong (2-3), ook nu ging het in de laatste slag- beurt - de tiende ditmaal - mis. De Verenigde Staten won met 2-1. Een plaats in de halve finale is daarmee voor Oranje ver weg. Nadat pitcher Diegomar Markwell in 8 1/3 innings de schade had we ten te beperken - (1-0, homerun van Derek Dietrich) - en Dirk van 't Klooster in de zevende inning 1-1 had laten aantekenen, kon clo ser Michiel van Kampen het voor de tweede opeenvolgende dag niet droog houden: 2-1. Een ultieme po ging bracht nog twee Nederlan ders op de honken, maar na pre cies drie uur viel de beslissing. Wil het Nederlands honkbalteam in Haarlem laatste vier nog halen, dan moet het op een klein wonder tje hopen. Dan zal bijvoorbeeld vanavond van Cuba moeten wor HHBSSB Mark Duursma (links) van Nederland duikt op tijd terug tijdens de wedstrijd tegen VS. foto Koen van Weel/ANP den gewonnen. Of, en dat is een bi zarre ontsnappingsroute, moet Chinese Taipei de laatste twee duels, inclusief een confrontatie met hekkensluiter Dutch Carri- bean, verliezen. Oranje zou dan - met slechts één schamele overwin ning - de halve finales binnen kun nen sluipen. Als Oranje in Haarlem vijfde wordt, is dat het slechtste resultaat sinds 1980, toen de ploeg (net als in 1971) vijfde werd. Zesde was de ploeg zelfs nog nooit. Van de laat ste tien Weken eindigde het honk balteam alleen in 1998 niet op het podium (vierde). De laatste twee edities, in 2004 en 2006, won Oranje. Eenhoorn voerde voor het duel met de nog ongeslagen studenten- ploeg uit de Verenigde Staten enke le wijzingen door. Mark Duursma kreeg een kans als aangewezen slagman, de rest van de slaglijst werd door elkaar gehusseld. Raily Legito keerde terug op het derde honk, Vince Rooi en Bryan Engel- hardt (later succesvol terug als pinch-hitter) verdwenen uit de ba sisopstelling. Het is het lot dat nog menigeen wacht als Eenhoorn, op weg naar Peking tijdens het laatste trainings kamp in Zuid-Korea, kan beschik ken over zijn favoriete Antillianen en Nederlanders uit de Amerikaan se competitie. Dan pas zal zijn ploeg, weet de coach, kans maken op een goed olympisch resultaat. Nu kan zijn selectie pitchers die meer dan 90 mijl per uur gooien bijvoorbeeld amper raken. Eenhoorn onderkent de beperkin gen van zijn huidige selectie én hun voorbereiding. „In z'n alge meenheid is de hoofdklasse niet sterk en daardoor niet competitief genoeg", repeteert Robert Een hoorn. De aanvullingen uit de Ver enigde Staten zullen van cruciaal belang zijn. De Nederlandse honkballers heb ben een klein mirakel nodig om zich te plaatsen voor de halve fi nales van de Haarlem Honkbal- week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44