H'2 spectaculaire groei door Domburgse dudes chillen in hangmat Zomerkamp VOORDEEL PER TWEE! GALL® GALL Twee verdachten Checkpoint vrij Gewonden bij ongevallen Stewards bij Zeeuwse sluizen PZC Donderdag 10 juli 2008 3 www.zwartepoorte.nl Pilsener 12 flesjes a 30cl www.gall.nl Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics Minder verbruik. Meer rijplezier. COMMENTAAR Voor veel tweeverdieners met kinderen zijn zomerkampen een uitkomst. Hoe overbrug je anders immers de zomervakantie. Aangezien het aantal tweeverdieners nog steeds groeit, neemt de behoefte aan opvang in de zomer rap toe. De markt speelt gretig in op deze gestaag groeiende vraag. Inmiddels is er op dit terrein een ongekend gevarieerd aanbod. Kinderen kunnen kiezen voor culturele activiteiten of gamen, voor sportieve kampen of bijspijkerkampen. Een ding hebben de kampen gemeen: ze vertonen geen enkele overeenkomst met een strafkamp. Het plezier van het kind lijkt bij elke aanbieder voorop te staan. Lastig voor de ouders is dat een overkoepelende organisatie ontbreekt. De branche zou kinderen, ouders en zichzelf een goede dienst bewijzen door zich te verenigen en een keurmerk in te voeren. De ouder kan zich natuurlijk verdiepen in het aanbod, maar uiteindelijk blijft de keus voor een voor menig ouder een sprong in het duister. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie heeft: twee medewerkers van coffeeshop Checkpoint in Terneu- zen hun vrijheid teruggegeven. Een van hen werd op dinsdag 20 mei ingerekend tijdens een inval van justitie en politie in de shop en dertien anderen panden in Zeeuws-Vlaanderen, op Walche ren en in Gelderland. Bij de inval len werd 160 kilo softdrugs in be slag genomen. Checkpoint is sinds de inval dicht. De andere vrijgelaten werknemer werd op 3 juni aangehouden. „Hun persoonlijke omstandighe den gaan nu boven hun verden king. Daarom zijn ze in vrijheid ge steld. Bovendien was het voor het onderzoek niet meer nodig om ze nog langer vast te houden", zegt woordvoerster Elke Kool van het Openbaar Ministerie. Eind vorige week werd de hechte nis van een van de twee nog met dertig dagen verlengd. De eigenaar van de coffeeshop en een tweede medewerker die tijdens de inval werden ingerekend, zitten nog wel vast. TERNEUZEN - Een 25-jarige Terneu- zenaar heeft gistermiddag zijn been gebroken bij een verkeerson geval. De man reed rond twee uur op zijn bromfiets en haalde op de Oude Vaart in Terneuzen een ge parkeerde vrachtwagen in. Hij kwam daarbij in botsing met een 55-jarige automobilist uit diezelfde plaats. Op de op de kruising Heerlijk heid-De Verrekijker in Sint Jan steen werd gistermiddag een 17-ja- rig bromfietsster aangereden door een auto, toen zij linksaf wilde slaan en geen voorrang verleende. Zij liep een pijnlijk scheenbeen en wat schaafwonden opgelopen. Am bulancepersoneel heeft haar ter plaatse behandeld, ze hoefde niet naar het ziekenhuis. Zomer in Zeeland. Vakantiekampen zijn er voor allerlei leeftijdscategorieën, voor kinderen vanaf een jaar of vijf tot een jaar of 25. foto's Simbo GOES - Rijkswaterstaat zet deze zo mer opnieuw stewards in op ver schillende sluizen in Nederland. In Zeeland gaat het om de Greve- lingensluis bij Bruinisse en de Zandkreeksluis (tussen de Ooster- schelde en het Veerse Meer). Stewards helpen met het doorge ven van instructies van de sluis- meester bij het invaren van de slui zen, nemen lijnen aan en gooien die los, beantwoorden vragen van waterrecreanten en geven informa tie. Uit onderzoek van Rijkswater staat blijkt dat het werk van ste wards gewaardeerd wordt. door Ondine van der Vleuten Maxime Despinois en Sven Bakker uit Domburg gaan dit jaar een week naar Wave Maniac in Oostkapelle, 'dé jeugdvakantie voor echt coole dudes en babes', volgens organisator Simbo. Rond de grasmat van de stay kunnen ze straks na het wakeboar- den lekker chillen in grote hangmatten of op de fatboys in de loungehoek. De afgelopen twee jaar zat het stel samen op zeilkamp in Veere, vertelt Maxime's vader, lohn-Peter Dingemanse. Hij is eigenaar van Ho tel Zonneduin in Domburg. „In de horeca is de zomervakantie een lastige tijd om vrij te ne men. Vakantie met het hele gezin plannen we meestal in de herfstvakantie en dan plakken we er de toegestane tien dagen bijzonder verlof aan vast. In de zomer lukt het wel om een paar daagjes vrij te nemen, maar daar houdt het wel mee op. Om de kinderen toch het echte vakan tiegevoel te geven, laten we ze op zomerkamp gaan." Na twee jaar zeilkamp in Veere was het tijd voor iets anders, vond Dingemanse. Samen met John Bakker, vader van Maxime's vriendje Sven, ging hij op zoek naar een alternatief. „Het kamp moest in de buurt zijn. Maxime en Sven zijn allebei nog niet eerder 's nachts op kamp gebleven, dus we willen wel in de buurt zijn voor het geval een van de jongens vreselij ke heimwee krijgt, of als zich iets anders voor doet. De meeste kampen zijn een eind weg." Het is niet de bedoeling dat de ouders de kinde ren steeds opzoeken, maar Dingemanse is wel van plan eens even te komen spieden hoe zijn zoon het doet. „Het is toch leuk om te zien waar hij mee bezig is, vanuit de bosjes of zo", lacht hij. Wave Maniac valt onder de 'multi-action' va kanties van Simbo, in de categorie Dynamigo (10-13 en 13-15 jaar): onder leiding van gediplo meerde instructeurs leren de Domburgse dudes de basistechnieken van het golfsurfen, waterski ën (op een kabelwaterskibaan), skim- en body- boarden, kitesurfen en wakeboarden. „Het is best een pittige vakantie, qua activiteiten. En al les gaat op de fiets." John Bakker, vader van de twaalfjarige Sven, heeft zijn zoon zelf laten kiezen. „Die wateracti viteiten trokken hem aan." Bakker heeft als ei genaar van Pannekoekenhuis Vierwegen in Domburg dezelfde problemen met de 'grote va kantie' als Dingemanse: vrij nemen is amper mogelijk. Maar er zijn ook andere redenen waarom hij zijn zoon 'op kamp' laat gaat: „Kijk, ze kunnen ook naar opa en oma, er is al tijd wel een mouw te passen aan die vakanties, maar ik vind de omgang met andere kinderen gezond. Zo komen ze een beetje uit hun eigen wereldje, ze verruimen hun blik. En het is heel gestructureerd maar ze kunnen zich toch hele maal uitleven in de activiteiten. Opvoedkundig gezien zie ik er de voordelen van." Ook het feit dat de groepen klein zijn, met één leider per acht kinderen, spreekt hem aan. „Dan blijft het overzichtelijk, zodat ze niet verloren lopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3