'Denk groot, ook al is je steen klein' PZC Donderdag 10 juli 2008 Oprichtster Marjan van Dijke met workshop deelnemers Saskia de Bres en Frank van Dijke. Kamperen en speksteen maken bij de Kunstwei in Wolphaartsdijk. door Kim van Zweeden WOLPHAARTSDIJK - „je moet oppas sen met spekstenen. Voor je het weet, ben je verslaafd." Piet Rinkhoud (65) geeft zo goed als iedere donderdagochtend de workshop speksteen bewerken op camping de Kunstwei in Wolp haartsdijk. „Ik haal verschillende soorten steen in Haamstede,' zegt hij. „We werken met Chinese, Bra ziliaanse en Indische stenen. We gebruiken vandaag de Braziliaanse. Doordat ze zo zacht zijn, kunnen we die het makkelijkst bewerken." De talkstenen voelen zacht aan. Ze worden ook wel zeepstenen ge noemd. Als eerst gaan de deelne mers hun steen in een mooie vorm vijlen. Piet: „We werken van daag in een abstracte vorm. De steen bepaalt de vorm en die gaan we accentueren. Denk groot, ook al is je steen klein." Na het vijlen, schuren de deelnemers de krassen uit hun werkstuk. De Haarlemse Saskia de Bres (48) kampeert op het terrein en is druk bezig met haar steen. „Ik krijg het er helemaal warm van," verzucht ze. Kampeerster Greetje Venterik (58) uit Enschede: „Piet, mag ik de gaten in mijn steen ook plamuren in plaats van wegvijlen?" „Dat is helaas niet mogelijk," antwoordt Piet. Spekstenen is best een inten sief werkje, maar al gauw worden Marjan van Dijke en Piet Rinkhoud met deelnemers van de workshop speksteen bewerken showen hun resultaat. de resultaten zichtbaar. Buurjon gen en neefje van Marjan, Frank van Dijke (12) werkt hard door aan zijn steen. „Ik ben hier voor de derde keer." Na het polijsten kan de steen worden gedroogd met de föhn. Tot slot worden de kunstwerken in de wax gezet. De glimmende stenen zien er prach tig uit. „Er zitten altijd nog wel krasjes in je steen, maar die krijg je er nooit helemaal uit," zegt Piet. „Ik streef er wel altijd naar." Marjan van Dijke (49) is de op richtster van de Kunstwei. Vier jaar geleden kwam ze op het idee om haar creatieve workshops te combineren met overnachtingen. „Op een gegeven moment kreeg ik de mogelijkheid om een extra stuk grond bij mijn huis in gebruik te nemen," zegt Marjan. „Na lang dubben over wat ik precies wilde, nam ik de juiste beslissing." De Kunstwei was geboren. In de zomervakantie op de Kunst wei zijn er tal van workshops te volgen. Je kunt er aan meedoen als kampeerder, maar de workshops zijn ook zonder overnachting te boeken. Marjan: „Er komen regel matig Zeeuwen om enkel een workshop te volgen. Op deze ma nier horen de kampeerders wat over Zeeland. Dat is ontzettend leuk." De kampeerders blijven meestal een week. Workshops en maaltij den zijn dan bij het verblijf inbe- De Kunstwei Adres Perponcherpolderweg 1 4471 RX Wolphaartsdijk Email: info@dekunstwei.nl Tel.: 0113 563364 Website: www.dekunstwei.nl Kamperen is mogelijk in de maanden juli en augustus Prijzen per week Kinderen t/m 3 jaar gratis 4-11 jaar €225,- 12-17 jaar €250,- 18+ jaar €295,- Prijzen losse workshop van €8,- tot €25,- grepen. „We eten op de camping over het algemeen samen," vertelt Marjan. „Iedere dag komt er ie mand voor de kampeerders koken. Hierdoor wordt er kennis met el kaar gemaakt en ontstaan er leuke contacten." Mensen uit heel Neder land, België en Frankrijk komen creatief kamperen in de polder. Op de camping gebeuren niet al leen alternatieve activiteiten, zoals veel mensen denken. „We hebben genoeg creatieve activiteiten die voor iedereen toegankelijk zijn," vertelt Marjan. „Zo zijn hier kin derfeestjes en hebben we onlangs intuïtief getekend tijdens een per- soneelsfeestje." Marjan vindt dat je door het alternatieve bezigzijn an dere inzichten krijgt. „Het is heel interessant, ook als je er normaal niet zo mee bezig bent. Hier kun je jezelf ontdekken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37