PZC Walcherse gemeenten helpen ADZ 25 deDRVKKERY WALCHEREN 31 26 Panoramaweg Westkapelle is klaar Ruim twintig goede tips over Ilonka Toth Snelweg Brasseriemenu met groentenbouillon, éPÈ MM MM I ■i M Joanne ambassadrice ontwikkelingsproject in Uganda Donderdag 10 juli 2008 'Zorghotels redding voor ziekenhuizen in Midden-Zeeland' Tip? redwalch@pzc.nl Convenant voor meer werk dekt helft van tekort werkvoorziening. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het in financiële pro blemen verkerende Administratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) in Vlissingen krijgt hulp van de Walcherse gemeenten. Zij gaan dit jaar extra werk inkopen bij het so ciale werkvoorzieningsbedrijf om de tekorten bij ADZ terug te drin gen. De gemeenten sluiten daarvoor een convenant met ADZ. Dat le vert het bedrijf dit jaar al 233.000 euro meer op dan vorig jaar. Als de gemeenten tevreden zijn, zul len ze volgend jaar nog eens 25.000 euro extra aan diensten bij ADZ inkopen. ADZ verzorgt on der meer druk- en kopieerwerk. Het bedrijf verkeert financieel al ja ren in zwaar weer, doordat steeds meer medewerkers moeten door stromen naar 'gewone' bedrijven en doordat de rijkssubsidie de stij gende kosten niet dekt. De tekor ten zijn opgelopen van 254.000 eu ro in 2005 tot 568.000 euro dit jaar. Dat laatste bedrag is een be groting waarin ook rekening is ge houden met verbetering van de be drijfsvoering door ADZ zelf. Want dat was één van de eisen die de gemeenten hebben gesteld. Ze wilden wel financieel bijspringen, maar op voorwaarde dat het be drijf zelf ook moeite zou doen de tekorten terug te dringen. De on derhandelingen hebben lang ge duurd. Al onder de vorige direc teur Marc Bouma, die begin dit mm De Walcherse gemeenten gaan voor 233.000 euro extra aan werk uitbesteden bij het ADZ. Dat bedrijf kampt al jaren met verliezen, dit jaar 568.000 euro. jaar is vertrokken, werd gesproken over de mogelijkheid om meer werk te doen voor de Walcherse gemeenten. Die moeten toch op draaien voor de verliezen van ADZ, omdat zij via hun eigen werkvoorzieningsbedrijf Lété aan deelhouder zijn van ADZ. Dus of zij nu meer subsidie geven of meer werk inkopen, geld kost het de gemeenten toch. Echter, door opdrachten te geven aan ADZ krijgen ze ook iets voor dat geld terug. In tegenstelling tot Bou ma is diens opvolger Bert Beer man er wel in geslaagd overeen stemming te bereiken met de Wal cherse gemeenten. Er is een af spraak gemaakt voor één jaar (in plaats van de vier die Bouma wil de) en op lagere bedragen. De Walcherse gemeenten betalen nu samen 235.000 euro per jaar. Daar komt dit jaar dus voor 233.000 euro aan werkzaamheden bij: 103.000 euro van Middelburg, 42.000 euro van Veere en 88.500 euro van Vlissingen. ADZ doet intussen ook onderzoek naar een opsplitsing van het be drijf. Het zou per 1 januari organi satorisch moeten worden verdeeld over de andere werkvoorzieningen Lété, Betho en Dethon. VLISSINGEN - De politie heeft ruim twintig tips gekregen over Ilonka Toth, de dode vrouw die zondag is gevonden op de Noorderbegraaf plaats in Vlissingen. De 42-jarige vrouw uit Vlissingen is door ge weld om het leven gekomen. Alle tips leverden goede informatie, drie ervan worden door de politie als zeer interessant omschreven. Gisteren waren aan het einde van de middag 23 tips binnengeko men. Die zijn allemaal te danken aan de aandacht die in de media aan de zaak is besteed, zowel in de PZC als bij Opsporing Verzocht en Omroep Zeeland. De tips komen van mensen uit de buurt en van mensen van verder weg die zon dag toevallig in de buurt van de be graafplaats waren, stelt de politie. Toch ontbreken nog te veel gege vens. Zo is nog niet duidelijk waar Ilonka Toth vlak voor haar dood is geweest en wat zij op de Noorder begraafplaats deed. De politie blijft daarom vragen naar aanvul lende informatie. Ook wil zij in contact komen met twee vrouwen die de begraafplaats zaterdag rond 15.00 uur betraden. Tips kunnen worden gemeld via 0900-8844. WESTKAPELLE - Is de nieuwe panoramaweg over de dijk van Westkapelle eindelijk klaar, zie je nog bijna niks omdat het grijs weer is en regent. Tus sen de druppels en de ruitenwissers door valt desondanks op hoe mooi het uitzicht is. Zowel links als rechts zal bij helder weer en een mooi zonnetje te genieten zijn van prachtige vergezich ten. Over zee en over land. Want daar staat de dijk bij Westkapelle om bekend en dat is dus ook de bedoeling van de panoramaweg: genieten van de omgeving. De weg ligt in het verlengde van de Westkappelse Zeedijk en is aangelegd door wa terschap Zeeuwse Eilanden in het kader van de kustversterking bij Westkapelle. Dat project is overigens nog niet klaar. Onderlangs de weg aan de zeezijde wordt een nieuw stuk strand opge spoten. Dat moet de golven breken die de kop van Walcheren bereiken, zodat superstormen minder schade aanrichten aan de zeewering. Zo wel wandelaars als fietsers en automobilisten kun nen genieten van de uitzichten vanaf de panora maweg. Ze moeten ondertussen wel goed op el kaar letten, want breed is de weg niet en het waait er vaak hard. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl De file bewoog zich met horten en stoten vooruit. Voorin de auto verbeet een man zichachterin probeerde zijn vierjarige zoon voortdurend zijn aandacht te trekken. „Kijk pap, die koe! Pap, mijn drinkpakje is gevallen! Pap pa, ik moet plassen!" Pappa wilde het nog wel één keer uitleggen, voordat hij heel erg boos ging worden. „Pappa moet heel erg opletten, anders botst hij tegen de andere auto's aan. Dus ik kan niet omkijken en geen drinkpakjes oprapen. We zitten hier op de snelweg." Na een paar minuten teleurge stelde stilte wilde de jongen toch wat kwijt. „Pap. Weet je zeker dat dit geen langzaamweg is?" vanavond vanaf 17.30 uur wrap chili con carne of vegetarische wrap en vers fruit salade 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl vanmiddag 13.00 uur trekking 10 juli Hij valt gegarandeerd! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27