Btw spekt schatkist PZC 'Nazi-arts Heim nog in leven' 5e Etappe 1. Cavendish (GBr) 5.27.52 j 2. Freire (Spa) z.t. 3. Zabel(Dui) zt 31. Langeveld z.t. I Algemeen klassement 1. Schumacher (Dui) 19.32.33 J 2. Kirchen (Lux) 0.12 3. Millar (GBr) z.t. 61. Ten Dam 4.15 Vandaag de etappe: Aigurande -Super-Besse (195,5 km) zie pagina's 39,40 en 41 en www.pzc.nl Meevaller voor Bos doordat btw-opbrengst meestijgt met prijzen. DEN HAAG - Minister Wouter Bos van Financiën heeft deze zomer de beschikking over enkele hon derden miljoenen euro extra bij het samenstellen van de begroting voor volgend jaar. Dat komt om dat het Rijk door de btw-hefïing ongemerkt meelift met de hoge prijzen voor energie en voedsel. De btw-heffing is een percentage (zes of negentien procent) en de opbrengst ervan stijgt dus automa tisch met de prijzen. Hoe groot de meevaller nu al is, wil niemand zeggen. Maar op een totaal van de btw-inkomsten vorig jaar van bijna 43 miljard euro, beloopt een meevaller op jaarbasis al snel enke le honderden miljoenen, aldus in gewijden in Den Haag. Het ministerie zelf wil niet vooruit lopen op de eerste officiële tussen stand van de lopende begroting in september. Het CBS wil slechts achteraf constateren wat er binnen is gekomen. Het Centraal Planbu reau (CPB) wacht met de eerstvol gende schatting eveneens tot sep tember. Maar verschillende ambtelijke bronnen geven toe dat 'financieel Den Haag' rekent op een forse stij ging van de btw-inkomsten wan neer de miljoenennota 2008 van september wordt vergeleken met de recente doorberekening daar van door het CPB in april. „Anders zou Bos laatst niet zo maar 150 miljoen euro aan onver wachte meevallers cadeau hebben Doordat de btw-heffing meelift met de hoge prijzen voor voed sel en energie, krijgt minister Bos van Financiën honderden mil joenen extra tot zijn beschikking. gedaan aan de Kamerfracties van CDA, PvdA en CU", aldus een des kundige. Volgens plan zou de btw op 1 ja nuari omhoog gaan van 19 naar 20 procent. Daarover sluimert binnen de coalitie een conflict, omdat de PvdA het met bonden en werkge vers eens is dat daardoor de infla tie onnodig wordt aangewakkerd en er al voldoende belastinggeld binnenkomt. Het btw-nieuws is een versterking van dit standpunt. CDA en CU houden vast aan de btw-verhoging, waar een verlaging van de ww-premie voor werkge vers tegenover staat. Donderdag 10 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 161 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 'Havens moeten zich keren tegen vervuiling' ROTTERDAM - Ruim vijftig haven steden zijn gisteren in Rotterdam voor het eerst bij elkaar gekomen om over broeikasgassen, fijn stof en koolstofdioxide te praten. De scheepvaart moet, in navolging van andere sectoren, actie onder nemen om wat aan de luchtvervui ling te doen, zei de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstel ten. iflBS 3 ÜBI Kinderen horen vakantie met hun ouders te vieren Verdieping Westerschelde moet nu worden uitgevoerd eèi^ HH|44% oneens 56% aantal reacties: 407 DOMBURG - Noor Vollebregt (15) uit het Vlaamse Schoten vermaakt zich op een kameel in Dom burg. Noor is één van de vijf deelnemers aan Kite Maniac, een van de vele zomerkampen die in Ne derland gehouden worden. De organisatoren sig naleren een sterke, zelfs 'spectaculaire' groei. Noor, die logeert op de Simbo-stay in Oostkapel- le, gaat straks nog een week survivallen in Frank rijk. „Lekker weg van je ouders, samen met leef tijdgenoten op vakantie. Dit was mijn eigen keu ze, want mijn ouders zijn gewoon thuis. Volgend jaar doe ik het zeker weer." Catalijne Renders, groepsleider van Kite Maniac: „Dit is een buiten sportweek, maar we hebben altijd een program ma achter de hand voor als het weer tegenvalt. Zoals nu." foto Lex de Meester AU pagina 2 en 3: zomerkampen pagina 3: commentaar Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Cultuur: 16 en 17; Ge slaagd: 18 en 19; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 32 en 33; Zomerkrant: 35 t/m 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. SANTIAGO - Het Simon Wiesenthal Centrum, dat in Zuid-Amerika op zoek is naar de voormalige SS'er Aribert Heim, zegt sterke aanwij zingen te hebben dat hij nog in le ven is en zich in Zuid-Chili of Ar gentinië bevindt. Heim, alias Dokter Dood, staat bo venaan de lijst van mensen naar wie het Simon Wiesenthal Cen trum op zoek is. Als hij nog leeft, is hij nu 94 jaar. Het feit dat bezittingen op zijn naam, waaronder 1,2 miljoen euro op een bankrekening, nog niet door zijn kinderen als erfenis zijn geclaimd, vormt volgens de onder zoekers van het centrum een be langrijke aanwijzing dat hij nog in leven is. Heim zou zich in het concentratie kamp Mauthausen schuldig heb ben gemaakt aan gruwelijke medi sche experimenten op gevange nen, waarvan hij verslagen bij hield in zijn dagboek. Na de Twee de Wereldoorlog verbleef de arts 2,5 jaar in Amerikaanse hechtenis, maar hij werd niet berecht. In 1962 dook hij onder, na een tip dat de Duitse justitie een opsporingsbe vel aan het voorbereiden was. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 HET WEER: Geregeld zon zie pagina 35 t/m 38

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1