Tekort aan personeel in thuiszorg NYK Line eist breder kanaal Kolonie gierzwaluwen vernield bij sloop hal Vandaag geen vis zeeland 26 ciug t/m 6 sept 2008 nazomerfestival.nl Van 't Wad naar de Westerschelde WD-Kamerlid De Krom is getalm over WCT beu VERKOOP BIJ EXECUTIE Nominaties Visserij Award PZC Woensdag 9 juli 2008 I 3 1 Personeelsgebrek nog nijpender tijdens drukke zomervakantie. door Joeri Wisse GOES - Thuiszorgorganisaties Al- lévo (Oosterschelderegio) en Zorg- stroom (Walcheren) kampen in de thuiszorg voor huishoudelijke hulp met grote personeelstekorten. Nu een deel van het personeel met vakantie is en studenten liever in de horeca werken, moeten sommi ge cliënten tot meer dan twee we ken wachten op hun hulp. Theo van Campen van Allévo: „We ko men tientallen mensen tekort." Ook Zorgstroom heeft gebrek een vergelijkbaar aantal krachten. In de andere tak van thuiszorg, be taald uit de AWBZ, leven eveneens zorgen bij de grote thuiszorgorgani saties. Een cliëntenstop zit er ech ter dit jaar zeker niet aan te komen bij zowel Allévo, Zorgstroom en Zorgsaam (Zeeuws- Vlaanderen). Zij hebben voor de rest van het jaar nog voldoende budget, of het zorgkantoor heeft onlangs hun budget bijgesteld. In het noorden en het oosten van het land was het geld bij de plaatselijke zorgkanto ren, belast met de uitvoering van de AWBZ, op. Daarop zagen een aantal lokale thuiszorgverleners zich genoodzaakt een cliëntenstop in te stellen. Wel spelen met name bureaucratische maatregelen van overheidswege de Zeeuwse thuis zorgorganisaties parten. Daarbij gaar het dus om thuiszorg waarbij de cliënt thuis verzorgd of ver pleegd wordt. Het overheidsingrijpen in deze zo geheten AWBZ-thuiszorg heeft vol gens Peter de Boevere van Zorg stroom tot gevolg dat verzorgers en verplegenden sneller en efficiënter moeten werken, om boetes van bijna een miljoen aan het adres van de zorgorganisaties te voorko men. „Het is knijpen geblazen", concludeert hij. Zo mogen verzor gers sinds kort van de overheid geen medicijnen klaar zetten voor de cliënt. „Gelukkig zijn er een paar apothekers die dat overne men", zegt De Boevere. Voor het jaar 2009 zitten er weer een aantal nieuwe maatregelen aan te komen om geld te besparen op de thuiszorg. Zorgsaam-bestuurder Paul Rademacher: „Ondersteunen de begeleiding, iemand naar de bio scoop brengen bijvoorbeeld. Dat is hulp die nauwelijks meer geïndi ceerd zal worden." Een cliëntenstop is niet aan de or- de, maar Zeeuwse thuiszorgorga nisaties kampen wel met andere problemen, zoals personeelste kort voor WMO-thuiszorg. VLISSINGEN - Decennia lang trotseerde hij de golven van de Waddenzee, deze zomer is de Westerschelde het werkterrein van veerboot Moby King. De 48 jaar oude boot onderhield diensten tussen het Friese Hol- werd en de waddeneilanden Ameland en Schiermonni koog. De Moby King fungeert deze zomer als reserve boot, mocht één van de vaste fiets-voetveren uitvallen. Het mag dan echter niet harder waaien dan windkracht zes, dan wordt het aanmeren aan de drijvende installa tie in Breskens dusdanig bemoeilijkt, dat een enigszins comfortabele overtocht niet te garanderen is. Maandag werd het schip met succes getest. foto Ruben Oreel door Ben Jansen VLISSINGEN - Als Zeeland blijft tal men met een beslissing over de Westerschelde Container Termi nal, moet de Tweede Kamer haar verantwoordelijkheid maar ne men. Dat is volgens WD-Kamer Paul de Krom gerechtvaardigd, om dat de WCT wat hem betreft van landelijke betekenis is. Tweeënhalve maand geleden heeft De Krom minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat om een spoedwet voor de WCT gevraagd. In een artikel in het binnenkort verschijnende zomernummer van het havenblad Zeeland Port News stelt hij dat de WCT moet worden gezien in het verband van de main- portactiviteiten tussen Amster dam-Antwerpen. De Krom onder streept dat investeerders deze strook ais één gebied beschouwen. De enorme groei van de container overslag geeft aan dat in de markt ruimte is voor en behoefte aan een WCT. De Krom waarschuwt dat internationale concurrentie op de loer ligt en dat Zeeland én Ne derland de boot dreigen te missen. Zonder aanpassing van Schipdonkkanaal wordt Zeebrugge een eiland. door Wout Bareman ZEEBRUGGE - Bedrijven in de ha ven van Zeebrugge eisen een goe de aansluiting op de nieuwe Schel- de-Seineverbinding. Zoniet, dan overwegen ze uit de Vlaamse zee haven te vertrekken. De bedrijven vinden de verbreding van het Schipdonkkanaal bittere nood zaak. Dat verbrede kanaal vormt, als de plannen worden uitge voerd, een directe verbinding met het Schelde-Seinetracé. Topman Svein Steimler van NYK Line Europe, een dochter van het wereldwijd opererende logistieke concern Nippon Yusen Kabushiki Kaishauit Japan stelt vast dat Zee- brugge zonder goede achterland verbindingen straks op een eiland komt te liggen. NYK Line biedt in Zeebrugge werk aan 800 mensen; wereldwijd zijn het er 55.000. Het concern beheert een kleine dertig terminals in Noord-Amerika, Eu ropa en het verre Oosten. Topman van logistiek concern NYK Line dreigt met verhuizing vestiging met 800 werknemers in Zeebrugge als verbreding Schipdonkkanaal niet doorgaat. Steimler noemt het verbrede Schipdonkkanaal een 'godsge schenk' en dé manier om het goe derenvervoer richting achterland eindelijk in goede banen te leiden. Want nu, stelt Steimler vast, wordt per binnenschip nauwelijks lading doorgevoerd. Als de plannen voor het Schip donkkanaal niet worden uitge voerd, zal NYK Line 'niet aarzelen naar andere havens uit te kijken'. Dat dreigement indachtig zet het havenbestuur hoog in op de ka naalverbreding tot honderd meter, die het toegankelijk moet maken voor binnenschepen tot 4400 ton. De verbreding kost bijna 700 mil joen euro. Maar de tegenstand is groot. Actiecomités uit Knokke, Damme, Zomergem en Maldegem - verenigd in de werkgroep 't Groot Gedelf - vinden dat de ver breding het unieke en idyllische landschap in de grensstreek aan tast. Voorzitter Dirk De Fauw van het Regionaal Scoiaal-Economisch Overlegcomité West-Vlaanderen noemt de kanaalverbreding echter 'hét project van dit decennium', zij het in combinatie met extra in vesteringen in het spoor en de uit bouw van de Expresweg Antwer- pen-kust. Daarmee kan de ver wachte, spectaculaire groei van de haven worden opgevangen. ANTWERPEN - Bij de sloop van een aantal bedrijfsloodsen van de NV Wilmarsdonk in de haven van Antwerpen is een kolonie gierzwa luwen vernield. Daarbij is een hon derdtal vogels omgekomen. Zo'n 80 andere vogels zijn naar de vogel opvangcentra van Brasschaat en Kieldrecht gebracht. Tegen de eige naar van de loodsen is proces ver baal opgemaakt. Gierzwaluwen zijn beschermde vogels die tijdens het broedseizoen niet verstoord mogen worden. Volgens het ge meentelijk havenbedrijf had dit in cident voorkomen kunnen wor den door betere communicatie tus sen de betrokken partijen. De Ant werpse haven spant zich met de plaatsing van nestkasten juist in voor gierzwaluwen. In Goes is de sloop van de voormalige AKF hal len stilgelegd in verband met de aanwezigheid van uilen. theater op locatie festivolhort flbdij Middelburg Dit huiskamerdrama speelt op straat, voor de gevel van zomaar een huis. Het Nazomerfestival zet de deur uuijdt open voor het familiegeheim dat de moeder in het stuk angstvallig verborgen houdt voor de buitenujereld. Deze reizende voorstelling is te zien in: Hoek Zierikzee Rilland Sint-Rnnaland Oost-Souburg Kortgene Graauw Breskens UUemeldinge gratis brochure kaarten info hoofdsponsor nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0.45 p/g) Op DONDERDAG 10 JULI 2008 OM 09.00 UUR zal het op adres Everingestraat 6 te Borssele ten laste van W.M.F. Goedegebuure, in het openbaar worden verkocht een RENAULT CLIO 1.2 S2005 met kenteken 91-JH-ZL. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschie den aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder btw. Bezichtiging Va uur voor de verkoop. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ 4461 DR Middelburg Goes MIDDELBURG - De provincie Zee land is op zoek naar nominaties voor de Zeeuwse Visserij Award. Dat is een onderscheiding voor de persoon, de instelling, de organisa tie of het bedrijf nog steeds actief in de visserij en het afgelopen jaar de meest positieve bijdrage aan het Zeeuwse visserijen aquacul- tuurcluster heeft geleverd. De Zeeuwse Visserij Award zal op 20 september 2008 uitgereikt wor den als voor de vierde keer de Dag van de Zeeuwse Visserij in de vis mijn in Vlissingen wordt gehou den. Daar zijn dan demonstraties en innovaties op het gebied van de viserij te zien. Ook is de vissers vloot te zien en worden er wed strijden gehouden in palingroken en oester open steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33