PZC Dinsdag 8 juli 2008 9 Jan Peter Balkenende eet een sateetje op de traditionele Binnenhof Barbecue afgelopen donderdag in Den Haag. De premier heeft de laatste dagen veel woede opgeroepen bij lezers. foto Cyntia Boli/ANP LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ziekenhuizen Eindelijk serieuze druk op de ra den van toezicht van de ziekenhui zen in Goes en Vlissingen. De le den van vijf vakbonden hebben het vertrouwen in de raden van be stuur opgezegd, met name de di recteuren Simons en Zomer. De vertegenwoordigers van de bon den wensen niet meer met hen aan tafel te zitten. Zij zijn het ei genzinnige en geïsoleerde optre den van beide heren meer dan zat (PZC, 4 juli) en eisen een nieuwe raad van bestuur voor de zieken huizen. Wie willen er eigenlijk nog wel met de heren aan tafel zit ten: de cliëntenraden, de patiënte norganisatie, het Klaverblad, het provinciebestuur? Simons en Zo mer moeten maar eens verant woording afleggen voor de finan ciële tekorten en het aandragen van oplossingen, die hoofdzakelijk inkrimping van personeel met zich meebrengen. Op den duur zijn er meer toezichthouders, be stuurders en specialisten dan han den aan het bed. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Barbecue De barbecue van onze Kamerle den. De premier is niet geïnteres seerd in de alternatieve barbecue voor de hoofdingang van het parle ment, lees ik in de PZC van 4 juli. lammer, wat zou het een goed voorbeeld hebben gegeven als er op het binnenplein ook gekozen had kunnen worden voor alterna tief smullen. En nu maar hopen dat het wèl scharrelvlees is ge weest wat onze bewindslieden te consumeren kregen. A. Haverman-van de Scheur Sprencklaan 5, Middelburg Othene Het Terneuzense gemeentebe stuur heeft het niet makkelijk. De actiegroep die komt vragen om meer speelvoorzieningen in een wijk is nog niet vertrokken, of de volgende groep die daar dan weer op tegen is staat alweer op de stoep. Ik gun iedereen die geen kinderen wil ook een nieuw huis in een mooie wijk zoals Othene is. Maar voordat je daar een huis koopt moet je je wel afvragen ge zien het feit dat er in zulke wijken veel jonge gezinnen wonen of je de overlast van andermans kinde ren wel kunt hebben. Ik neem ten minste aan dat de protestgroep te gen de speelkooi (PZC, 4 juli) niet bestaat uit mensen die zelf kinde ren hebben. Het lieve baby'tje in de wieg is de overlastveroorzaker van morgen. Ik vrees dat ouders er van uitgaan dat andermans kinde ren overlast veroorzaken, en dat ze vergeten zijn, zelf vroeger ook er gernis hebben opgewekt bij ande ren. Een slecht geheugen is meest al de oorzaak van een goed gewe ten. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Deltawateren Pak zieke deltawateren snel aan (PZC, 4 juli). Toon maatschappelij ke moed om door te pakken en de deltawateren weer gezond te krij gen. Ja, ja, leuk geklets, maar hoe anders is de praktijk. Cobelfret vraagt vergunning aan voor proef boringen in het Sloeschor tenein de tweederde van dit gebied met steeds zeldzamer wordende slijk- grasvelden te vernietigen door het aanleggen van een insteekhaven en een kade. Zeeland Seaports heeft de vernietiging van De Ka- loot nog op de rol staan. Dit alles met steun van de meerderheid van de Provinciale Statenleden. Toon nu eens bestuurlijke moed en stop deze afbraak van bestaan de natuur in het estuarium. Zeker nu blijkt dat natuurherstel schier onmogelijk blijkt te zijn in de Wes- terschelde. Misschien kan de Com missie Nijpels zich eens hard ma ken voor behoud van natuur. Freddy van Nieulande Scheldepoortstraat 56, N. en St.-Joosland Loonmatiging Op de voorpagina van de PZC van afgelopen zaterdag zag ik een tekst die ik zeker drie keer op me in heb laten werken. 'Premier wil loonma tiging', gekker moet het niet wor den in Nederland. Eerst heeft het kabinet van IP de MP alles uit de kast gehaald om de inflatie op te zwiepen door allerlei verhogingen door te voeren (geldt natuurlijk niet voor de benzineprijzen) en dan roepen dat de sociale partners zich gedeisd moeten houden. Voor de goede orde: door het ge brek aan charisma (eufemisme) van deze premier zal er zeker geen paniek uitbreken. Misschien toch tijd voor Rita om de boel eens een beetje op te gaan schudden en de spruitjeslucht in Den Haag te ver drijven. Maar ja, de zittende club kijkt wel uit om ruzie te maken, want dat zal ze electoraal veel scha de opleveren. Kortom we moeten het reces uitzitten en dan maar ho pen dat er politieke brokken zul len worden gemaakt. Het is duide lijk, dat we te maken hebben met een van de minst populaire kabi netten van de laatste decennia. Rene Wijnings Venuslaan 5, Kamperland Loonmatiging 2 Reactie op het artikel in de PZC van 7 juli, dit kabinet hoort niet, ziet niet enzovoort. Ik ben het eens met de inhoud, maar ik wil er aan toevoegen dat niet Balken ende met zijn zwakke persoonlijk heid de ware kapitein is van dit wankele schip van staat, net zoals onder Zalm destijds overigens - we dachten allemaal dat het niet slechter kon worden - maar dat de werkelijke schuld ligt bj de zeer narcistische salonsocialist Bos, die echt alleen voor eigen glorie gaat om zo de weg voor zichzelf te effe nen om de nieuwe president van De Nederlandsche Bank te wor den, of om een hoge functie bij de Europese Centrale Bank ofbij het IFM te verkrijgen. De vlag ligt klaar om uit te hangen zodra dit slechte Balkenende-kabinet valt. Maar de kapitein blijft ten alle tij den de hoofdverantwoordelijke. Jan Fierinck Frans Halslaan 5, Terneuzen Balkenende In de jaren negentig realiseerde men in ambtenarenland een om slag. Men leverde geen 'dienst' meer, maar verstrekte een 'pro duct'. Men imiteerde de beheer- strategieën van het bedrijfsleven. Er diende ook qua salaris een in haalslag te komen in lijn met het bedrijfsleven. Dat was niet ver keerd, maar het heeft echter niet geleid tot meer efficiency, wel tot schandalige overbetaling van ma nagement in de dienstensector. Wat Balkenende door toekomstige historici beslist verweten zal wor den, is dat hij de overheid verder heeft omgevormd van een organi satie met als hoofddoel 'dienstbaar heid' aan de bevolking, tot een or ganisatie van keiharde 'exploitatie' van de burger. Elke keer wanneer het dit kabinet aan schranderheid ontbreekt, compenseert het dat door aan de waanzinnige diversi teit belastingen er weer enkele toe te voegen. De oplettende lezer las vorige week in de PZC, dat ECB-president Trichet hem tot de orde riep, wat als beschamend ge zien mag worden. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Afvalstoffenheffing Goes vindt verhoging van de afval stoffenheffing met 5 procent te gor tig en neemt genoegen met 2,75 procent. Dit zou een 'winst' van 4,80 euro per huishouden geven. De werkelijkheid is echter dat iede re Nederlander sinds 2008 verpak kingsbelasting, een fiscaal ge drocht uit de groene toverhoed van Bos en De lager, betaalt. De fir ma Bos/De Jager incasseert zo in 2008 365 miljoen euro extra, waar van 250 miljoen naar algemene middelen van BV Nederland gaat en de rest naar het afvalfonds. Het afvalfonds keert vervolgens 115 mil joen uit aan gemeenten, bestemd voor afvalinzameling en -verwer king. De gemeenten geven dit niet terug aan de burgers, maar stop pen het in algemene middelen. Wat niet weet, wat niet deert. Voor 2008 en 2009 worden de huishoudens dubbel gepakt voor circa 80 euro en nu moeten we nog blij zijn ook. Vindt u het nog gek dat de inflatie stijgt en het con sumentenvertrouwen daalt? L.C. Schipper Nieuw Vreelandsedijk 3, Kwadendamme Bellamypark Helaas kon ik niet naar de vergade ring over de herinrichting van het Vlissingse Bellamypark. Jammer. Maar toch wil ik mijn suggestie en idee graag etaleren via de ook de mocratische rubriek Lezersschrij- ven. Omroep Zeeland heeft de unieke rubriek 'Zegt u het maar' en ik dacht in Engeland staat een heus katheder in het Hide Park, waar op ieder moment iedereen zijn mening mag verkondigen. Kijk, dat zou ik nou een leuk idee vinden voor ons Bellamypark. Ze ker weten dat ik er af en toe lekker achter tekeer zou gaan. Harry MZ Boer Westerzicht 445, Vlissingen Zimbabwe Vorige week werd de wereld over spoeld met het treurige nieuws uit Zimbabwe. De echtgenote van de gekozen burgemeester van Harare werd door Mugabes terreurgroe pen ontvoerd en later vermoord te ruggevonden. Waarom? Zij en vele anderen moesten het met de dood bekopen omdat vermoed werd dat zij op een oppositiepartij stemden. De tegenkandidaat van Mugabe moest zelfs zijn toevlucht zoeken in de Nederlandse ambassade. Di rect na de schijnvertoning van de verkiezingen en de installatie van dictator Mugabe was er een confe rentie van de Afrikaanse leiders. Tot mijn verbijstering las ik dat Mugabe daar welkom was. Het wekt vervolgens nauwelijks verba zing dat de Afrikaanse leiders niet tot een veroordeling van Mugabe komen. Waarover ik wel ontsteld ben is dat onze prins Willem-Alexander en minister Koenders ook op deze conferentie aanwezig waren. Ik heb niet gelezen dat onze prins enig protest aangetekend heeft te gen de aanwezigheid van dictator/moordenaar Mugabe. Ne derlandse politici, mijd alle bijeen komsten waarbij Mugabe aanwe zig is. Nog beter; start een proces tegen Mugabe bij het Internatio naal Gerechtshof B. Vooijs Oudestraat 22, Veere Bio-industrie Bordeaux dog doodgemarteld. Meeste mensen zijn natuurlijk ont zet. Partij voor de Dieren probeert een wetwijzing door te voeren. Bij de vorige verkiezingen leek de par tij succes te hebben. Ineens waren alle partijen min of meer 'dier vriendelijk'. Vreemd dat ze nu in eens zelfs tegen voorstellen stem men die ze zeifin hun programma hadden. Als die andere partijen werkelijk zo diervriendelijk waren hoe kunnen deze wetten nog steeds niet aangepast zijn? Waar om zijn er nog steeds geen verbete ringen in de bio-industrie? Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Mosselen Wat een flauwekul foto en dito kop in de PZC 'fotografen storten zich op eerste mosselen'. Dan de gradeer je je als PZC toch ook tot een niet serieus te nemen krant hoor, neem me niet kwalijk. En dan ook nog die oproep van Karla Peijs aan de 'Groene Waarheid' om bij zichzelf te rade te gaan en of ze niet doorschieten. Waar be moeit zij zich mee vraag ik me af? Kun je zoiets niet vragen op een le denvergadering of zou ze geen lid zijn? Nee dat zal wel niet. ZMF en anderen ga gewoon door met je wat hoort te doen, het milieu en de natuur te beschermen en laat je niet intimideren. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Groene buurt In het Zeelandgedeelte van 3 juli een oproep voor de inwoners van Sluis, Sint-Anna-ter-Muiden en Re- tranchement. Doe mee aan de strijd van de gemeente om groen ste stad van Nederland te worden. Dit hoeft echt niet want Breskens is al groen, kijkt u maar eens in de wijken, bijvoorbeeld de Tulpen en Violierstraat, zo zijn er meer voor beelden. Gelukkig houden bewo ners de stoep voor hun deur schoon, de stukken waar geen be woning is zijn bedroevend om te zien, achter(groen)buurt waardig. Rondingen van de stoepen in de van Zuijenstraat, 20 cm hoog is normaal. Mooi groen toch? En zo ontvangen wij de toeristen. Annie Jansen-Heerspink Tulpenstraat 8, Breskens Zeeuwse mossel 2 Met de heer Stevense in PZC van 3 juli vraag ik mij dagelijks af waar om er door politici zou lauw gerea geerd wordt op de tegenwerking door bepaalde groeperingen, tegen de hardwerkende en ondernemen de mosselsector. Het is hoog tijd dat er massale steunbetuigingen komen aan deze mensen welke re sulteren in de juiste acties om de ze prachtige en natuurlijke sector te behouden. Door allerlei kunst grepen wil men Zeeland op de kaart zetten voor werkgelegen heid, laat ons dan ook de bestaan de bedrijven steunen welke bijdra gen aan een leefbare en welvaren de provincie, waar we als Zeeuw en trots op kunnen zijn. A.K.Dees Waterfront 242, Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9