Bom treft India in Kabul EU belooft miljard aan boeren in Afrika Opnieuw tiener in Londen dood door messteken PZC Dinsdag 8 juli 2008 7 Afghaanse en Indiase veiligheidsfunctionarissen onderzoeken de auto waarmee de aanslag op de Indiase ambassade (op de achtergrond) in Kabul werd uit gevoerd. foto S. Sabawoon/EPA Zeker veertig doden en 150 gewonden bij ambassade. KABUL - De Afghaanse hoofdstad Kabul is gisterochtend opgeschrikt door de bloedigste aanslag sinds de val van het Talibanbewind in 2001. Ruim veertig mensen kwa men om het leven door een zelf moordaanslag op de Indiase am bassade in Kabul. Zo'n 150 men sen raakten gewond. Een onbekende dader reed in een met explosieven gevulde auto in op twee diplomatieke voertuigen, toen die het terrein van de Indiase ambassade opreden. De explosie was zo hevig dat het lichaam van een van de inzittenden op het dak van het ambassadegebouw terecht kwam. De straten rond de ambas sade lagen na de aanslag bezaaid met lichamen en puin. Onder de doden zijn vier Indiërs. De meeste slachtoffers zijn Afgha- nen die bij de ambassade in de rij stonden voor een visum voor In dia. Ook vijf Afghaanse bewakers van de nabijgelegen Indonesische ambassade kwamen om. De Afghaanse regering wees direct met de beschuldigende vinger Bij een aanslag op de ambassade van India in de Afghaanse hoofd stad kwamen gisteren minstens veertig mensen om. De Taliban ontkennen verantwoordelijkheid. naar buurland Pakistan. De aan slag was volgens het Afghaanse mi nisterie van Binnenlandse Zaken uitgevoerd 'in coördinatie en over leg met een regionale inlichtingen dienst'. De Pakistaanse regering heeft de aanslag echter veroor deeld, net als regeringen wereld wijd. Ook de Taliban ontkende el ke verantwoordelijkheid. India, aartsvijand van Pakistan, steunt de president van Afghanis tan, Hamid Karzai. Het land steekt elk jaar veel geld in de wederop bouw van Afghanistan. De Taliban hebben onlangs gezegd het aantal aanslagen te zullen op voeren. Dit jaar zijn al honderden mensen in Afghanistan omgeko men door aanslagen. Aanslagen in Kabul 29 september 2007. Zelf moordterrorist blaast zich op in militaire bus en doodt 28 soldaten en twee burgers. 17 juni 2007. Explosie in bus met agenten eist 35 levens. 30 september 2006. Zelf moordaanslag bij ministerie van Binnenlandse Zaken eist twaalf levens. 8 september 2006. Zelfmoord terrorist ramt met bomauto Amerikaans konvooi in buurt van Amerikaanse ambassade. Zestien doden. 5 september 2002. Dertig do den bij autobomaanslag. LONDEN - Een veertienjarige jon gen is gisteren de negentiende tie ner geworden die dit jaar in Lon den door geweld is omgekomen. De jongen overleed in een zieken huis in Londen aan steekwonden die hij drie weken geleden had op gelopen na ruzie met een groep jongeren. Politici en media zien een golf van geweld onder tieners in Londen. De Conservatieve leider David Ca meron stelde gisteren strenge re gels voor messenbezit voor. De Britse politie arresteerde giste ren een nieuwe verdachte in ver band met de brute moord op twee Franse studenten in een flat in Londen. De 33-jarige man gaf zich zelf aan op een politiebureau. De dader van de moorden stak zo wel voor als na hun overlijden vele tientallen keren op de studenten in. De politie liet zondag een eer dere verdachte gaan. Geen permanente Europese rampendienst CANNES - De Noord-Europese lan den hebben gisteren plannen van Zuid-Europese landen voor een permanente Europese rampen dienst tegengehouden. Die moest in Europa overal naartoe vliegen bij bosbranden, overstromingen of andere rampen. De tegenstanders voelden er niets voor om eenhe den van brandweer, politie of le ger continu uit te lenen. Opnieuw vrachttoestel Kalitta Air gecrasht BOCOTA - Opnieuw is een vracht vliegtuig van het Amerikaanse be drijf Kalitta Air neergestort. Drie mensen op de grond kwamen om, toen de Boeing 747 kort na de start neerstortte op een boerderij bij de Colombiaanse hoofdstad Bogota. Het toestel vervoerde bloemen van Colombia naar Florida. De acht inzittenden raakten gewond. Twee maanden geleden stortte een Boeing van de maatschappij neer. Mao wijkt op biljet voor Olympisch Stadion PEKING - De grondlegger van de communistische Volksrepubliek China, Mao Zedong, verdwijnt van zes miljoen Chinese bankbil jetten van 10 yuan (94 eurocent). Hij maakt plaats voor een afbeel ding van het Nationale Stadion, het voornaamste complex voor de Olympische Spelen. Dat heeft de Centrale Bank van China gisteren bekendgemaakt. Europese interesse voor Nederlandse wet CANNES - EU-voorzitter Frankrijk is enthousiast over de Nederland se wet-Bibob. Door deze wet kun nen gemeenten ondernemers be stuursrechtelijk aanpakken als er geen bewijzen maar wel aanwijzin gen zijn van criminele praktijken. Minister Ter Horst van Binnen landse Zaken besprak gisteren de Bibob met haar Franse collega Al- liot-Marie. Die gaat streven naar af spraken hierover voor de hele EU. Britse couppleger krijgt 34 jaar cel MALABO - Een rechtbank in Equa toriaal-Guinea heeft gisteren de Britse huurling Simon Mann ver oordeeld tot 34 jaar gevangenis straf Hij stond terecht omdat hij de leider was van een mislukte coup in het Afrikaanse land in 2004. Mann werd vier jaar geleden met zeventig andere huurlingen in Zimbabwe opgepakt toen hij op weg was naar Equatoriaal-Guinea. Wassen beeld Hitier na reparatie weer te zien BERLIJN - Het wassen beeld van na zileider Adolf Hitler, dat zaterdag onthoofd werd door een bezoeker, zal na reparatie weer te zien zijn in Madame Tussauds in Berlijn. Dat meldde het wassenbeeldenmu seum gisteren. Het museum vindt dat Hitier bij een belangrijk deel van de Berlijnse geschiedenis hoort en dit niet ontkend mag worden. Het scherpt wel de veilig heidsmaatregelen aan. Afrika staat centraal op eerste dag van G8-top in Japan. TOYAKO - Europa zal 1 miljard euro aan ongebruikte landbouwsubsi dies aan Afrikaanse boeren geven om de wereldwijde voedselcrisis te gen te gaan. Dat zei voorzitter Bar- roso van de Europese Commissie gisteren tijdens de G8-top in Ja pan. De eerste dag van de jaarlijk se top stond volledig in het teken van Afrika. Zeven Afrikaanse lei ders waren uitgenodigd om met de leiders van de acht belangrijk ste industrielanden te praten over onder meer ontwikkelingshulp en de crisis in Zimbabwe. Het plan van Barroso moet nog worden goedgekeurd door minis ters van de 27 lidstaten en het Eu ropees Parlement. Barroso vindt dat het geld gebruikt moet worden voor de aankoop van zaden en kunstmest. Daardoor zouden Afri kaanse boeren meer voedsel kun nen verbouwen. De uitgenodigde Afrikaanse leiders eisten gisteren toegang tot de markt. Ze doelden niet alleen op westerse markten, maar ook op die van landen die een belangrijke economische ont wikkeling doormaken, zoals Brazi lië, China en India. De presiden ten van Algerije, Ethiopië, Ghana, Nigeria, Senegal, Tanzania en Zuid-Affika drongen er bij de G8 op aan hun beloftes van 2005 in het Schotse Gleneagles na te ko men. De G8 zegde toen toe tot 2010 jaarlijks 25 miljard dollar meer aan ontwikkelingshulp voor Afrika te besteden. Dat voorne men is niet gerealiseerd. Plaats dan een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7