Set van twee luisterhoeken Regels EU voor generaal pardon worden strenger Zoute hap van Jamie Oliver LEZERSEXTRA PZC Zeker 25 gewonden bij aanslag in Karachi Eerste orkaan 2008 bij Miami Jeugdliteratuur Klassiekers Dinsdag 8 juli 2008 PZC Jeugdliteratuur Klassiekers is een nieuwe reeks luisterhoeken met titels die in de Nederlandse jeugdliteratuur een belangrijke plaats hebben verworven. En ook in het buitenland hoge ogen hebben gegooid. Uw dagblad heeft een speciale set van 2 Klassiekers samengesteld. Leuk voor op vakantie of gewoon thuis. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Otje - Annie MG Schmidt Voorgelezen door Flip van Duijn, 4 cd's, 265 minuten Mary Poppins - P.L. Travers Voorgelezen door Bridget Maasland, 4 cd's, 230 minuten Exclusief verzendkosten €2,95. Meer informatie en bestellen n bestelsnel opwww.pzc.nl/webwinkel. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met 0900-2021352 0,45 per gesprek). SET JEUGDLITERATUUR KLASSIEKERS, OTJE EN MARY POPPINS Hierbij bestel ik(aantal) x de luisterboekenset Otje en Mary Poppins a 17,50* per set. s voorletters voornaam naam OmOv adres postcode plaats telefoon e-mail geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/gir0rekening handtekening exclusief de verzendkosten van 2,95. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. luisterboekenset Otje en Mary Poppins, Postbus 130,8200 AC, Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. EU sluit rijen over pact voor immigratie en asiel. CANNES - De landen van de Euro pese Unie zetten een nieuwe stap richting een gemeenschappelijk be leid voor immigratie en asiel. Giste ren werden de verantwoordelijke ministers uit de 27 EU-lidstaten het tijdens overleg in het Zuid-Franse Cannes eens over de principes van een 'Europees Pact voor immigratie en asiel'. Het dossier is een van de prioritei ten voor de Franse president Nico las Sarkozy. Hij wil dat de EU-rege- ringsleiders het pact onder zijn voorzitterschap aannemen tijdens hun top half oktober in Brussel. Nieuw is dat de EU-landen een on voorwaardelijk en grootschalig ge neraal pardon zoals drie jaar gele den in Spanje (700.000 illegalen gelegaliseerd), onwenselijk vinden. Als een land plannen heeft voor een amnestie moet het daarover eerst binnen de EU overleggen. Volgens staatssecretaris Nebahat Albayrak (Justitie) was het pardon dat de Nederlandse regering gaf aan 26.000 uitgeprocedeerde asiel zoekers onder de nieuwe afspra ken ook mogelijk geweest. De afspraken gaan volgens haar verder dan die de EU in 2005 maakte op aandringen van toen malig minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzaken). Zij was ver bolgen over de grote regularisatie in Spanje en vreesde een aanzuig ende werking op meer illegalen. Maar juridisch afdwingbaar is er nog niks. Als de regering van een land er lak aan heeft en toch besluit tot een pardon voor een groep illegalen, is daar voor de andere EU-landen weinig meer tegen in te brengen dan gemopper. Toch is Albayrak te vreden. „Het uitspreken van deze politieke wens is al fors", zei ze gisteren na het overleg in Cannes. Inhoudelijk kent het pact verder weinig écht nieuwe elementen. Bo vendien moest Sarkozy op twee onderdelen zijn ambitieuze plan nen afzwakken, op aandringen van Spanje. In het akkoord wordt afgesproken dat de EU aan de bui tengrenzen strenger is voor mi granten, de ongeveer 8 miljoen ille galen op het grondgebied van de Unie zal proberen te verwijderen, en legale migratie van goed gekwa lificeerde werknemers toejuicht. „Het idee van Fort Europa ligt ach ter ons", aldus Albayrak. „We moe ten niet alleen mensen weghou den, maar ook kansen bieden." Se lectieve migratie (het toelaten van bepaalde bijzonder gekwalificeer de groepen) is volgens Albayrak „geen vies woord meer". Het pact beoogt ook meer geld en verantwoordelijkheid te geven aan Frontex, het Europese grensagent- schap waar Nederland een fregat voor heeft toegezegd. Europa wil il legalen en criminelen buiten hou den door de invoering van visa met biometrische gegevens en een databank met vingerafdrukken en gegevens over binnenkomst in de EU en vertrek. Europa wil illegalen en crimine- len buiten de deur houden. Om dat doel te bereiken, worden de regels voor een generaal pardon aangescherpt. Jamie's Italiaanse pastasauzen bevatten ongezond veel zout. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - De roem van kookgoe- roe Jamie Oliver is onstuitbaar: hij lanceert het ene na het andere ori ginele project dat hem internatio nale faam en een flinke hoeveel heid duiten oplevert. Begin dit jaar werd hij nog uitgeroepen tot de meest betrouwbare beroemd heid van Engeland: het Britse volk prees zijn no-nonsense houding en zijn vechtlust tegen fabrikanten van junkfood. Nu blijkt dat Jamie MIAMI - De eerste orkaan van 2008 heeft zich gisteren gevormd boven het midden van de Atlantische Oceaan. Dat heeft het Amerikaan se National Hurricane Center (NHC) bekendgemaakt. De meteo rologen van het orkanencentrum kunnen nog niet voorspellen of or kaan Bertha uiteindelijk ook aan land zal komen. De orkaan bereikte gisterochtend windsnelheden van 120 kilometer per uur. Daarmee geldt Bertha vooralsnog als een zwakke orkaan. De afgelopen twee jaar golden als relatief rustige orkaanjaren, 2004 en 2005 waren juist verwoestend. Drie jaar geleden trok de orkaan Katrina dwars over de Amerikaan se stad New Orleans en vaagde een vloedgolf hele wijken in de stad weg. Ook de belangrijke olie-installaties in de Golf van Mexico moesten er die jaren aan geloven. Het orkaanseizoen in de Atlantische Oceaan loopt van juni tot en met november. zelf onverantwoorde producten op de markt heeft gebracht. In de pastasauzen van Jamie's Itali aanse reeks, eind vorig jaar gelan ceerd en ook in Nederland te koop, blijkt 5,3 gram zout te zitten. Het gaat om drie gram zout per honderd gram saus. Andere mer ken bevatten nog niet de helft of zelfs maar een derde hiervan. Als een volwassene een halve pot van Jamie's merk over zijn pasta giet en opeet, krijgt hij 88 procent binnen van de maximaal geadvi seerde hoeveelheid zout per dag. Volgens voedingsexperts zit een kind van vier na het nuttigen van een kwart van de pot dik boven zijn dagelijkse taks. Dat Jamie zichzelf met de pastasau zen nu in de vingers snijdt, noemt hartspecialist Graham McGregor kwalijk: „Ik vind het teleurstellend dat Oliver zo onwetend is over de schadelijke gevolgen van zout." Hij legt uit dat te veel zout kan leiden tot hartziektes en beroertes. Olivers woordvoerder stelt in een reactie dat de informatie op de sauspotten anders moet worden geïnterpreteerd: „Het is een gecon centreerde saus, waarvan je min der gebruikt dan van gangbare pas tasauzen. We hopen het etiket zo te veranderen dat dit dat duidelijk wordt." Jamie zelf houdt zich even op de achtergrond in de hoop dat de bui snel overwaait. Pakistaanse havenstad getroffen door zes relatief lichte explosies. KARACHI - Bij zes explosies in de Pakistaanse havenstad Karachi zijn gisteren zeker 25 mensen gewond geraakt. De politie heeft dat be kendgemaakt. Ook werd gezegd dat het dodencij fer van de zelfmoordaanslag bij de Rode Moskee in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad van zondag, dat op vijftien stond, is opgelopen tot achttien. Een politiewoordvoerder zei dat de explosies in Karachi zich onge veer om het uur voordeden in de wijken Orangi, Qasba Mor, Hyderi Market, Shahra-e-Noor Jahan en Banaras. Het ging om relatief lichte ontplof fingen, waarbij honderdvijftig tot tweehonderd gram explosieven was gebruikt. In genoemde wijken wonen veel Pashtun, zodat etni sche motieven niet worden uitge sloten. Pashtun bevolken traditioneel gro te gedeelten van Zuid-Afghanistan en West-Pakistan, maar veel Pash tun hebben een toevlucht gevon den in de dichtbevolkte Pakistaan se steden. Het hoofd van het ministerie van Binnenlandse Zaken, Rehman Ma- lik, zei dat de aanslagen goed ge pland lijken en kennelijk ten doel hebben de stad te destabiliseren. Twee bommen ontploften bij een taxistandplaats. Het was onduide lijk hoe ernstig de verwondingen zijn. Bij zes explosies in de Pakistaan- se havenstad Karachi zijn giste ren zeker 25 mensen gewond ge raakt. De politie heeft dat be kendgemaakt. Annie M.G. JJH3E, Schmidt 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6